Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 16:36

Zina no to já vim, kde jsou jističe na chodbě, ale ta skříň jde strašně blbě blbě otevřít (příborovým nožem) a za svitu baterky je to lahůdka :-)

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 16:43

Zina oni se tam spis nedostanou. Muz ma naradi plnej kumbal, ale klic vhodny k te skrini ne. Osobne nechapu, proc je takto debilne zamcene, obcas k tomu potrebuje i laik. Navic u nas jsou tam elektromery a jistice pro cele pulpatro, co je i 5 bytu a neni to poradne oznacene, takze kdyz se zadari, vyhodis pojistky i sousedum.  

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 16:45

Potrefenáhusa což teprve za svitu baterky, příborem, a pod vlivem ledasčeho! :-D my jsme jednou takhle se spolubydlícíma "opravovaly" pojistky v činžáku a měly jsme dost štěstí, že sousedi, co vylezli, aby  se podívali, kdo jim to shazuje, měli pochopení pro náš tehdejší způsob trávení volnýho času

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33700 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 16:49

continuity Jo, to u nás to bylo taky tak blbě popsány, ze za svitu baterky nebylo vůbec poznat, co je čí

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 17:02

Potrefenáhusa Teď to měnil muj domaci, nesvítily světla v půlce domu, vypadalo to bezpečně, je na nich krytka kterou se to drži..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 18:16

Zina haha tak muj tatinek uctu nema, sel na vyhozenou pojistku v chodbe bez vahani se sroubovakem... no museli prijet z eonu nahodit to na ulici, vyhodil nekolik petipatrovych baraku:-) ze sroubovaku zustal jen ten plastovy uchyt zbytek se natavil do tech jisticu. tatinkovi se nic nestalo, takze mas recht, strach je zbytecny

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 18:36
Reakce na paktofonika:

Zina Ja som raz vyhodila poistky v byte a hlavné poistky boli na chodbe, vedela som to, suseda ma to učila. Len namiesto nahodenia našich som vyhodila poistky od výťahu a zostal tam zrovna domovník. Mala som asi 13 a tak som sa bála, že som zaliezla do bytu a nikomu o tom nikdy nepovedala. Keby sa to dozvedeli naši...

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 18:38

continuity Já jsem si tenhle klíč koupila, právě kdybych potřebovala k jističi. Jinak moc nářadí nemám.

viktorka_od splavu Tatínek je machr. Myslím, že tu zatím vede

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 19:20

Já dokonce uměla opravit ty starý vypálený porcelánový pojistky hřebíkem (když nebyla nová k mání). Zaplať bože za ty současný nahazovací.

Offline Friga
Avatar
1566 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 19:44

Tyhle vymenovaci pojistky mame doma, dvou ruznych velikosti  Kratce po pristehovani se k muzi, jsem nahradni pojistky nasla ve skrini a vubec jsem netusila, co to je :) Jednou jsem vyhodila okruh se zasuvkama v kuchyni a musela jsem ty pojistky postupne povolovat a zase utahovat, nez jsem zjistila, ktera je ta vyzadujici vymenu. Popsany to bylo nejak uplne divne. Zlaty nahazovaci pojistky, kde je (aspon u nasich) hned videt, ktera vypadla. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 21:39

crazydaisy hm, to je teda vazne nezdrave

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 22:33

continuity no, nerozvážné mládí. Tak hlavně že jsme to všichni přežili. Problém byl, že tehdy ty pojistky často nebyly k dostání, tak bychom byli bez proudu. Soused mě naučil, jak vyhořelou pojistku oživit tím, že se tam strčí ten hřebík a ejhle, fungovalo to. Z dnešního pohledu šílený.

Online Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 23:08
Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 08:31

Potrefenáhusa porcelánový pojistky furt máme, vyměnit umím. a od tý doby, co jsem vyhořela robot zmrzlou  jahodou, je umím i kupovat (samozřejmě o víkendu, zlatý OBI)

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 08:50

crazydaisy Z projevu inženýra Maliny, zástupce Elektrických podniků:

vážení občané, vzácní hosté, s elektřinou je to prosté: od pantáty vedou dráty do žárovky nade vraty, odtud proud se přelévá do stodoly, do chléva, při krátkém spojení dvou drátů dochází k takzvanému zkratu, kdo má pojistky námi předepsané, tomu se při zkratu nic nestane, kdo si tam nastrká hřebíky, vyhoří a začne od píky. Do každé rodiny elektrické hodiny!

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 08:52

stes 

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 09:58

stes tak dík, teď mi bude celej den hrát v hlavě - Byl to ten slavný den, kdyk nám byl zaveden élektrický proud

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 10:21

Vilemina kéž by mi tam hrálo tohle - já tam mám od včera Horehronie

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 10:24

Vilemina Střídavýýý, střídavýýý

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 26. listopadu 2019 10:45

stes Uff!