Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 22:49

siesty jsou vyborny zvyk! obe babicky spavaly vsede, dedove na otomanu v kuchyni

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 22:53

Zarinya na siestu bych si rychle zvykla. O vikendu chodim rada syna uspavar po obedea kdyz se toho sejde vic ve vsedni den, jsem schopna vytuhnout na chvili po veceri. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 23:02

Lamicka no,ja priznavam,ze nechapu,jak to nekdo nemuze mit rad.

o vikendu po obede zapnu mycku a jdeme spat!

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 23:05

Lamicka Hele oni byli spolu furt a deda i babicce dost a automaticky ,,pomahal,, v domacnosti, zehlil furt, myl nadobi....To se pak neda divit, ze mi sambo prijde linej a nezapojenej, ze jo!

Offline Karja
Avatar
35945 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 23:06

Zarinya Tak po obede je takova hezka cast dne zrovna...na prochazku idealni a nebo neco podniknout a nebo pit to kafe no!

Offline domenica blogger
Avatar
7981 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 23:35
Reakce na Zarinya:

Karja no moje mami si nikdy vzivote snad odpoledne nelehla....a do postele chodi az v nocnich hodinach.Fakt sem rada,ze jsem to nezdedila.

Siesta byla prvni vec kterou sem si oblibila v Recku a dotahla i domu.

Já bych byla naopak nešťastná, kdybych měla potřebu spát přes den. Čekám, že jestli to má někdy přijít, bude to až v 80+  :-)

Spánek miluju, zároveň miluju večery a noc. Se sedmi hodinami spánku jsem jakž takž pohodě a někdy to i vyjde... snažím se o to (chodit spát ve všední dny ne moc po půlnoci). Víkendových osm hodin a víc spánku je ještě lepších. Výhodu mám v tom, že usínám ve vteřině (doslova) a probouzí mě až vnitřní nebo opravdový budík. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 13. listopadu 2019 23:48

domenica No ale v 80 už to třeba nepujde :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 00:14
Reakce na domenica:

Já bych byla naopak nešťastná, kdybych měla potřebu spát přes den. Čekám, že jestli to má někdy přijít, bude to až v 80+  :-)

Spánek miluju, zároveň miluju večery a noc. Se sedmi hodinami spánku jsem jakž takž pohodě a někdy to i vyjde... snažím se o to (chodit spát ve všední dny ne moc po půlnoci). Víkendových osm hodin a víc spánku je ještě lepších. Výhodu mám v tom, že usínám ve vteřině (doslova) a probouzí mě až vnitřní nebo opravdový budík. 

​jsem na tom úplně stejně :)

Offline Garfie
Avatar
24007 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 07:54

Pinot Noir Já jsem taky nespavec, i když si jdu ráda lehnout přes den, ale stačí mi 20 minut, jinak pět hodin v noci je v pohodě, mám to tak celý život. I když teda čím jsem starší, tím spotřeba spánku kupodivu stoupá-nebo spíš unavenost

A někdy kolem třicítky jsem měla takové rozsekané bohémské zaměstnání, bydlela s kolegy ve sdíleném bytě a to teda byla jízda! Tam jsem fakt neměla žádný normální čas na spánek, spala jsem třeba hodinu, pak byla pět vzhůru, další dvě spala, tři vzhůru a tak, úplně bez režimu, necelý rok jsem to tak táhla a zopakovat bych si to teda nechtěla (i když vzpomínky jsou super)! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 08:02

Karja kafe po obede...no to vubec...prochazka je fajn kdyz je hezky...

domenica ja bych byla nestastna opacne...kazdy to ma proste jinak.

Offline moora
Avatar
7560 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 08:20

Včera jsem byla na návštěvě u kamarádky, co má 5 dětí (předškolního a školního věku) a fakt mě potěšilo, že ty moje jsou už velký

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 08:39
Offline MP Meri
Avatar
5411 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:42

Tak ono fyziologický je několik spánků po kratších úsecích, osmihodinový spánek jednou denně je spíš civilizační záležitost.

(já bych mohla spát furt) 

Online continuity
Avatar
33777 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 09:47

MP Meri nekde jsem cetla pojednani, ze jeste ve stredoveku lidi v noci spali na 2x. V te prestavce se treba modlili, ale i navstevovali. 

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:05

moora jestli to nebylo hlavne, tim, ze jich bylo 5 :)  ale jinak souhlasim

zrovna vcera jsme o veku deti polemizovali v kuchynce, dost kolegu zastavalo nazor, ze by radi zastavili vek deti okolo 8 let, pak ze uz to pry zacnou byt smradi...  :D 

Offline Garfie
Avatar
24007 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:13

moora  taky mě to často napadá, když vidím menší děti!! 

Tulipe S tím bych asi docela souhlasila, děti už jsou schopný se o sebe postarat, ale ještě nejsou protivný....synovi bude 8 za chvíli a úplně cítím, jak se to začíná lámat....

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:39
Reakce na Potrefenáhusa:

Já teda spim taky rada ve dne a do postele si jdu lehnout, když se mi chce

jako já spim dlouhodobě ne úplně dobre a když nemám možnost to cas od času přes den dospat, tak jsem úplně vyrizena 

​Já ve dne spím úplně nejradši!

A většinou taky koncem týdne, tak čtvrtek pátek, bejvám už nedospalá... to to na mě jde hned jakmile se natáhnu ("ke knížce" nebo "k televizi"). To už ale bejvá dost pozdě odpoledne - nejlepší je to o víkendech, buď hned po obědě (je-li jaký) nebo po pořádný snídani! To se spí nejlíp!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:43
Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:51

Já teda přes den spát neumím, když se náhodou stane, že odpadnu, tak jsem zbytek dne úplně marná, je mi blbě od žaludku a připadám si jako při kocovině. Někdo mi říkal, že se tomu dá předejít, když se spí důsledně fakt jen těch 20 minut, ale to mi přijde zase strašně málo.

A vstává se mi podle toho, jaká je denní doba, v létě i o víkendu po sedmé a na podzim je i v devět brzy, teda bylo by, kdyby jeden neměl hyperaktivní čokly, co už jsou od těch sedmi na nohou..

Offline Pinot Noir
Avatar
24561 příspěvků moje polička 14. listopadu 2019 10:53

Kdyby to nebylo nutné, nejradši bych vůbec nespala. Strašná ztráta času