Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 22:56

SunEclipse on muze byt slyset i ten vyboj samotny, viz IQ landia: tesluv transformator. Je to docela hluk, i kdyz mensi nez hrom.  

Hrom je pak vzduchova razova vlna, kdyz vzduch prekona rychlost zvuku. Delaji to i nadzvukova letadla. 

razorblade muselo to byt docela blizko, zavrit dvere je rozumne. 

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 06:54

SunEclipse ja ale nepisu o hromu

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 12:00

razorblade To je pěkně strašidelný zvuk, taky jsem to už slyšela.

A taky jsem slyšela meteorit/bolid, či jak se to správně nazývá. Tak před dvaceti lety spadnul někde v Jeseníkách a prosvištěl nám nad zahradou. Byly jsme s mámou venku, na zlomek vteřiny jasná záře a takové elektrické praskání, nebo sršení, trochu jako prskavka. Kdybychom to neslyšely a neviděly obě, myslela bych si, že se mi to zdálo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 12:02

Pinot Noir razorblade on i ten hrom, když uhodí někde blízko, je dost strašlivej

strach je teda podle mě celkem opodstatněnej

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 14:12
Reakce na bram:

viktorka_od splavu rasaNori jo bruce byl vynikajici, to se smali vsichni, to je jasne :) No kazdopadne to je hodne povedeny film 

​Ja fakt ne, konkretne scena s Brucem mi prisla az blbe lacina na Tarantina

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 15:30

SunEclipse razorblade Nene, zvuk blesku je fakt takový ostrý zasyčení. Hrom je až pak. Miluju bouřky, ale když je to TAKHLE blízko... uaaa.

děkuji continuity za vysvětlení

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 18:47

Potrefenáhusa před x lety jsem při škole dělala v brněnské Olympii; jednou v létě přišla nějaká průtrž mračen, takže dokonce celej nákupák nechali vyklidit. V jednu chvíli to prásklo snad přímo do domu nebo nevím, ale byla to úplně ohlušující rána, jak kdyby padala celá střecha... fuj, i po těch letech mi z toho jde mráz po zádech. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 21:45

One upone a time in Hollywood považuju za jeden z nejlepších Tarantinových filmů a ty téměř tři hodiny utelkly jako voda. Obrazově je to čistá krása a moc mě bavilo přistoupit na hru s historickými událostmi a s fikcí. V neposlední řadě... Pitt se mi konečně začíná líbit i jako chlap.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 21:48

domenica u Pitta se mi zpočátku zdálo, že se stylizuje do Redforda. pak jsem na to zapomněla:-) 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 21:54

Přiznávám, že tu oblibu Tarantina fakt nechápu. Jeho filmy jsou nepředvídatelné a vždycky něčím překvapující, ale stačí mi to vidět jednou. A spíš je to jen kvůli tomu, že se nechám vždy strhnout nadšením davu. Mám ráda jen Pulp Fiction.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:03

notna 

No řekla bych, že u Tarantina se o nadšení zrovna davu nedá mluvit (snad u Pulp Fiction). A možná teď u Hollywoodu by se mohlo mluvit o masovce co do shlédnutí, ale ne všichni budou/jsou nadšeni.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:08

notna mně teda většinu filmů stačí vidět jednou. já zas absolutně nechápu to chození do kina opakovaně na jeden film, snad leda že bych to napoprvé nepochopila 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:14

domenica Podle návštěvnosti a recenzí to nadšený dav podle mě je. I podle reakcí z mého okolí.

viktorka_od splavu Do kina opakovaně na stejný film taky nechodím. Ale mám oblíbené filmy, které si pak pořídím domu a občas si je pustím.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:18

viktorka_od splavu 

Tak já se přiznám, že jsem nemálo filmů viděla v kině víckrát. A ne proto, že bych je nepochopila napoprvé , ale proto, že jsem si je chtěla vychutnat znovu, užít si místa, která se mi líbila, možná objevit další rozměry/záběry, kterým jsem napoprvé nepříkládala takovou důležitost...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:24

domenica já nejsem takový fajnšmekr, spíš hltoun:-)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:25
Reakce na notna:

domenica Podle návštěvnosti a recenzí to nadšený dav podle mě je. I podle reakcí z mého okolí.

​Kromě Pulp Fiction a Hollywoodu (a tam je ta nadšenost naředěná) fakt nemyslím. Málokdo z "nadšeného davu oblibujícího Tarantina" si dokáže vzpomenout na víc než 4 jeho filmy. Podle mého okolí bych taky soudila na nekonečně nadšený dav, ale jinak jsem střízlivá.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:27

viktorka_od splavu 

a pak je kategorie hltoun střižený "fajnšmekrem". 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:29

domenica vic než 4 filmy, vzdyt on toho zase tak moc nenatocil!

mne se teda hodne líbila Jackie Brown, to je super film. A Django taky. 8 hroznych bych tak o hodinu prostrihala. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:37

domenica Tak 4 z 9 /tuším/ je dobrý skóre. Ono už dát film podle režiséra, je dobrý. U hodně filmů diváci režiséra ani netuší. Podle mě populární a oblíbený je hodně viz třeba hodnocení na ČSFD.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:58
Reakce na Potrefenáhusa:

domenica vic než 4 filmy, vzdyt on toho zase tak moc nenatocil!

​no kromě devíti celovečerních filmů natočil několik seriálů a spoustu tv dokumentů.