Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:31

Garfie spíš jsem pátrala, jestli neexistují nějaké natahovací na klíček nebo tak :) protože solární se mi zdály škaredé, ale třeba jsou i pěkné (v česku asi takový výběr jako v japonsku nebude).

budu vděčná za jakýkoli průzkum :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:37

Jiná Realita no a nepsalas to ty, že léky způsobujou rakovinu?

já se teda s jejím pohledem až zas tak úplně neztotožňuju, takže její postoj nejsem schopná obhajovat - na druhou stranu mi ale trochu vadí, že se ta debata nevede v nějakým jiným tonu, přece jenom si říkám, jestli by třeba nestálo za to s celou velkou skupinou rodičů, která má z očkování obavy, nějak pracovat a diskutovat, než je jenom odmávnout rukou jako alternativní krávy (a kretény), co se bojí autismu?

Online Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:43

To očkování je hrozně komplikované téma. O povinných bych si nedovolila polemizovat, do dobrovolných se ale nechci hrnout bezhlavě. Když jsem musela dítě na několik týdnů stáhnout z jeslí, sotva si tam zvyknul, protože se v okolí objevily spalničky a on ještě nebyl ve věku, kdy očkovaný být mohl, dost jsem neočkující matky proklínala. Protože s jejich dětmi se v soukromé školce zákonitě potkává, zatímco těch neočkovaných ukrajinských dělníků zas tolik nepotká, že. Ale třeba pneumokoky a rotaviry jsem očkovat nenechala, řekla jsem si, že to riskneme. Ale u druhého už zřejmě nechám, protože školkové dítě už si poradí s kdejakým humusem, několikatýdenní dítě by třeba nemuselo. Mmch. pneumokoka syn měl, proběhlo to jako běžná viróza s v jednom okamžiku děsivě vysokou horečkou, ale jinak ok, že to byl pneumokok jsme se dozvěděli, až když to chytnul (proti pneumokokům očkovaný) děda, u kterého se to přelilo ve vleklý zápal plic a několik týdnů na Bulovce.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:43

Potrefenáhusa alternativni, nezodpovedny a sobecky kravy...ale pracovat by se s nima melo, souhlasim

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:45

Garfie tak se omlouvam za info o bezproblemovem prubehu nestovic, ale da se prave pichnout nejaky imunoglobulin.

https://www.infekce.cz/DPVaricGrav18.htm

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:45

BTW existuje nejaky lekar, kapacita v oboru, ktery souhlasi s odpurci ockovani?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:47

Mutziputzi zapomnělas na kretény, ať v tom matky nejsou samy

Offline Garfie
Avatar
24028 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:48

Jiná Realita Aha, tak to jsem nikdy neviděla, ale to neznamená, že neexistují :-) No v nejhorším můžeš mít statickou, ty se dají sehnat opravdu pěkné. Škoda, že už tam nejsem :-( ale zkusím aspoň nějaký průzkum po chlapsku a nadálku

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:49

Potrefenáhusa je vidis

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:55

Potrefenáhusa psala. dnes jsem dokonce někde zahlédla takové jako samozřejmé konstatování, že zvýšené procento leukémie je způsobeno vyšším procentem chemoterapií, které jako vedlejšák působí leukémii. 

já se obávám, že velké procento z nich nebudou lidi, se kterými by se dalo diskutovat. navíc mi přijde, že všelijakých článků vyvracejících tu prvotní domněnku o autismu už vyšlo poměrně dost, kdo chtěl, přečíst si je mohl. kdo nechce, vidět je nebude.

a pro jistotu znova zdůrazňuju, že vůbec nemám názor na to, jestli třeba náhodou nemají pravdu, nikdy jsem se tím nijak zásadně nezaobírala. a je hrozně těžko si udělat názor, když víš, že ti vlastní doktorka v době, kdy se antikoncepce brala jako hahaha super výrobek, naprosto bezpečný, tvrdila, že je to úplně v pohodě, než na to sama dojela a změnila názor. a pak se najednou začalo všude psát, že to zas taková legrace nebude. ještě před pár lety se lidem, kteří tvrdili, že to zas taková růžovka nebude, veřejně posmívalo. co já vím, třeba se vážně za pár let provalí, že očkování je fakt hrůza, ale dosavadní poznání medicíny to neumělo rozeznat, navíc by šlo o totální průšvih, protože by nás to vrátilo v podstatě do středověku, už jen proto ani není jiná možnost, než se snažit najít na tom vše pozitivní.

já si jen myslím, že vše na světě může ublížit, dokonce i ty byliny jsou v určitém procentu smrtelné, protože mnohé jsou léčivé proto, že jsou jedovaté (zejména jsou-li ve zlých rukách). takže nějak výrazně z toho vyvyšovat zrovna očkování mi přijde už teď jako módní vlna. (asi trochu ve stylu, když se tvrdí nejezte vejce, nejezte máslo, a o deset let později zase opak, a určité procento lidí to bere jako málem náboženství).

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:55

Pinot Noir pneumokoky jsem nechala ockovat u obou, protoze kamoska dela na JIPce a lezalo jim tam nejedno dite po operaci, kteremu kvuli komplikacim po pneumokovi museli vzit polovinu plice. to taky uz nedoroste. 

rovnou mi taky rekla, ze to zas neni uplne caste, ale ona to ockovat necha, protoze vidi ty dusledky. 

a kdyz byla behem meho prvniho tehostenstvi v Praze epidemie zloutenky, taky jsme si spilala, ze jsem si to nenechala ockovat uz davno. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:57

continuity Potrefenáhusa Ounz Garfie Já byla právě to (tuším) 1% případů neprodělaných neštovic (tj.rozmazlenec neškolkový doma chovaný). Mamka se sice dušovala, že si přesně pamatuje, jaký jsem měla pyžamko, když mi mazala pupínky, ale protilátky prostě v odběru nebyly.

No pravda, zjištění 0 protilátek by k pohodě v těhotenství nepřispělo.. Ale hlavně mě tohle zjišťovat mě vůbec nenapadlo..! Kdoví, kam poskočí osvěta, až budou rodit naše děti, kde těch neabsolvovaných nemocí/vyvanulých protilátek bude o dost více...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:00

Pavlena no, druhá věc je, že můj bratr je prodělal a pak si je dal v dospělosti ještě jednou..je malé mn. lidí, kteří si protilátky nevytvoří. Takže maminka nemusela bejt vedle..

Offline 711990
Avatar
17179 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:01

Pavlena s tim testovanim zardenek netusim, ja to zjistila jen tak, ze jsem se nahodne koukla na takovy to vyuctovani u pojistovny. mam na to aplikaci a vidim, co jaky lekar uctoval. No a tady shodou okolnosti bylo vide,t co se v laboratori objednavalo. Myslela bych si, ze se to testuje spolu s Toxoplazmozou, HIV, Sifylis atd., ale nechci teda mluvit za vsechny, pac expert nejsem:) pritom bych treba i doufala, ze mi o tom aspon sestricka u doktorky neco rekne. Ale hlavne, ze mam v prukazce zapsany syfilis negativni :D:D:D 
A k tem nestovicicm - vloni jsem byla objednana na ockovani, protoze protilatky nemam. No, otehotnela jsem presne par tydnu pred tim. Takze se to rusilo, presouvalo, abych dalsi termin domluvila temer o rok pozdeji a byla zase tehotna :D:D:D takze ockovana stale nejsem a modlim se. A samozrejme ockovani co nejdriv doplnim, protoze nestovice jako dospela mit fakt nechci.

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:02
Reakce na Potrefenáhusa:

Jiná Realita na tohle mi odpověděla kamarádka, která neočkuje, že si prostě každej musí vybalancovat ten svuj vlastní strach, jestli máš větší strach dítě očkovat nebo neočkovat. Celoživotní zdravotní následky můžeš mít i po očkování, byť třeba v nějakým mizivým procentu . 

​Až bude kamarádka na pustým ostrově, tak ať si balancuje třeba s černým kašlem.

Tohle jsou právě lidi, který se zneužívají ty ostatní, kteří děti očkovat nechají. Prostě se svezou , oni mají dítě v pohodě, ale jen proto, že se nemoc díky ostatním očkovaným nerozšiřuje.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:03

Jiná Realita a teda já mám za to, že to nebyla žádná prvotní domněnka, ale zmanipulovaná studie..to s tím autismem..

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:05

Pavlena tak lze to vzdy poockovat preventivne ve 20ti. na Slovensku se celozivotne ockuje i zaskrt, spolu s tetanovkou a doporucuje se i pertusie. je to jenom otazka penez, nic jineho. navic zrovna spalnicky jsou nemoc, ktera se da vymytit, stejne jako prave nestovice. (nema zadny jiny rezervoar krome nemocnych lidi, neexistuji zdravi prenaseci, a nejde ani na zvirata). 

jinak se ma podle novych poznatku zato, ze celozivotni imunita po prodelanych nemocech jde castecne na vrub toho, ze clovek se s nemoci pak celozivotne v komunite potkaval, takze dochazelo k posilovani imunity (takovymu prirozenemu preockovani). to dnes prave diky tomu ockovani moc neni, takze existuji i lidi bez imunity, kteri tu nemoc prodelali. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:08

711990 pokud ti dite, do te doby zdrave, ve dvou letech ockovane preventivne synflorixem jde nasledne ze zanetu stredousi do zanetu, prijde ti ze to nema souvislost? Nezacli chodit na plavani ani nic podobneho. Nevim za me at si kazdy dela co chce, ale ockovani by podle me nemelo byt povine a kdyz uz, tak nasledky by mel zohlednovat stat. 

Online continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:15

rasaNori ona se hrozne zamenuje korelace a kauzalita z jedneho pripadu se neda delat vubec zadny zaver.

zanet stredniho ucha muzes dostat i bez plavani, memu muzi nafoukalo v praci do ucha, nemel k tomu ani rymu a bylo to. nikdy na to netrpel, ani jako dite a bum. a jsou jedinci, kterym se to pak opakuje. ja to mam takto se zanetem dutin, nemala jsem ho za cely zivot ani jednou a pak jednou v 35 a od te doby mi tam vleze temer kazda ryma. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 16:55

To teď vidím na těch mamawebech furt - holky, před dvěma měsíci jsme byli na očkování a malý má teď teplotu a je protivný, myslíte si, že to může mít z toho? Tak určitě.