Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:30

rasaNori Dík za varování, přesně to mě čeká - "nosič na kola na tažné zařízení".

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:33

Já jsem měla v autoškole Punto a největší problém mi dělalo přeřadit z 1 na 2.

Moje první auto bylo Geo Metro 1,0. Vždycky, když jsem vyjížděla Hrabyňský kopec, tak jsem hlásila, že posádka bude vystupovat a tlačit, abychom jeli rychleji. To samé v serpentinách u Štemberku. Tam jsem, co by nezkušený řidič málem vyvraždila vlastní rodinu po přeslici, když jsem cestou z kopce na mokré vozovce auto neubrzdila do zatáčky a málem narazila do svodidel. Naštěstí nic v protisměru a hlavně žádný kamion, kterých tam jezdí docela dost.

Pak jsem měla Punto 1,2 se kterým jsem si užila spoustu "legrace", protože z neznámého důvodu ztrácelo výkon (v servise zkoušeli měnit všechno možné), začalo se dusit a třeba z 90 náhle zpomalilo na 20 nebo i zdechlo úplně a pak nešlo nastartovat. Možná si pamatujete veselou historku o tom, jak mi majitel servisu zašantročil auto a pak umřel a nikdo nevěděl, kde auto je. Tak to bylo moje Punto. Ať je mu lehký kovošrot.

Teď mám Hyundai Accent 1,4 a jsem velmi spokojená. Myslím, že jsem měla štěstí.

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:34

brrr Souhlasím. Jednou jsem kvůli tomu ucpala jediný výjezd z velkého parkoviště. Měla jsem auto v servisu a dostala náhradní vozidlo. Ujela s ním 100 km, zajela na parkoviště. Při výjezdu jsem nevěděla, jak se tam dá zpátečka, tak jsem zkusila vyhodit rychlost, jestl to necouvne samo... Couvlo, ale tak debilně, že s tím nešlo nic udělat. Nakonec mi pomáhalo 5 chlapů, nikdo nevěděl, jak ji tam dát. Naštěstí šel kolem šestý..:-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:52

zpátečka.. cha, první auto se kterým jsem jezdila byl wartburg s řazením pod volantem a volnoběžkou, užila jsem s ním spoustu legrace. když se malinko povytáhnul sytič, jelo to jak drak.

zpočátku jsem zpátečku vůbec neuměla zařadit, prostě mi to nešlo. byl na to takovej zvláštní grif.-) tak jsem parkovala tak abych nemusela couvat nebo to šlo vytlačit.

a první pokus o roztlačení bez vypnutí volnoběžky byl taky dost vtipnej:-D

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:03

viktorka_od splavu brrr spiatočku ešte v pohode, na to som vždy po chvíľke prišla. Ale ako sa otvára nádrž, to si vždy vyskúšam ešte pred tým, ako prídem na pumpu, nech tam nematurujem pol hodinu :-)

Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:09

betsey Taky mám jednu vzpomínku na nádrž :-). Za hlubokého míru jsme si s kamarádkou půjčily od jejího dědy škodu MB 1000 a v Kašperských horách na benzínce kolem toho půl hodiny chodily a hledaly díru :-). Nakonec nevydržela obsluha a ukázala nám, že je v logu .

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:12

betsey jo, nadrze jsou hrozne, navic treba nechapu, proc to otevirani meni mezi jednotlivymi verzemi treba Octavie

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:26

betsey Jo, nádrže, to bych mohla vyprávět Jednou jsem u focusu na benzínce vylezla a zamkla auto. Do té nádrže se nedostal ani pán, kterého jsem poprosila, ať mi ji otevře. Až doma mi došlo, že se vlastně zamknutím celého auta zamkne i nádrž. A u fabie se mi stává pravidelně, že někoho prosím na pumpě, ať mi ji odemkne (mám celoživotní problém s odemykáním všeho).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:35

brrr JJ Fábia, kľúč do jednej strany a točiť do druhej  Raz som tak ostala stáť v Brne na Shell smerom do Ikei. Nikdy viac som tam už nezastavila. Najprv som 10 minút maturovala, tak prišli brigádničky a maturovali ďalších 10 minút so mnou, potom prišiel akýsi pán...no nakoniec som uznala porážku a zavolala priateľovi 

A keď som prvýkrát zablokovala volant...Bola som v práci a na Fabii sa zamkol volant ak sa vypol motor a pohlo sa s ním. To som nevedela a pomohol mi znovu priateľ na telefóne :D Jj , s Fabiou som si užila. 

Bledule Accent mám teraz a spiatočku musel vymyslieť idiot, to fakt nechápem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:35

brrr jo, nadrz je kapitola sama pro sebe, v te skodovce to vymysli nejaky uchyl

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:47

999 haha se skodou 1000 jsme jezdivali s tehdy jeste pritelem na zermanky, vzdycky se musela v polovine kopce zastavit a vychladit a mohlo se pokracovat:D to byl stroj 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:52

paktofonika Zablokovaný volant, další hrůzná kategorie. Napoprvé jsem musela dojít pro kolegu.

Mám fabku v práci, sice se do ni nic nevleze, jak je krátká a lopaty musím vozit na zadním sedadle zapíchnutou pod předním, ale mám ji ráda.

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:53

Bledule jako ta nova rychlostka mezi opavou a ostravou je docela progres, nicmene stara cesta mivala sve kouzlo...

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:53

paktofonika Já už si zvykla.  Ono to občas nevypne a pak nastávají ty ftipné okamžiky, kdy místo dopředu se rozjedeš dozadu.  Ale jak jsi psala o tech velkých zrcátkách, tak jsem si hned vpomněla na moje a ejhle, máme stejné auto.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:56

rasaNori No, když tě v kopci předjede i tatrovka s vlečkou, tak moc ne.  

Já jsem potom raději jezdila přes Vřesinu a Kyjovice.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:58

rasaNori Však můžeš sjet na V. Polom, profrčet Hrabyní a u M. Lazec se vrátit zpátky. Nejlepší je sešup dolů od Hrabyně do Lazců.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:59

Bledule No oproti fabii sú obrovské. Fabia má to pravé také malé a nič v ňom nevidno. Accent má normálne krídla namiesto zrkadiel :D Vidno tam všetko 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 21. března 2018 14:01

Moje oblíbené služební auto byl forman. Jednou jsem měla jet s Vyšních Lhot nahoru na Prašivou a pan stavbyvedoucí se mě starostlivě ptal, jestli auto vyjede. Vyjelo.

Jedna památeční:

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. března 2018 16:51

Já jsem první kilometry odjezdila v Oktávce kombi z roku 1968. Ta se dala nastartovat i klikou, když bylo nejhůř. A dobře si pamatuju cestu do Tater se vzduchem chlazenou Dacií, topili jsme v červenci jak o život.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 21. března 2018 18:37

A přečetla sem si ve vip zjevech něco o ‘ksichtu z ruský střídačky’ tak se teďka přiznávám,že někteří slovanští muži se mi líbí. Rozhodně vic než ‘jižní typ’. Zrovna Mišík je na mě too young, ale jinak..nojono