Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 20. března 2018 21:59

Jiná Realita 

Parkoval dál na ulici.

Jestli garáž prodal nebopronajal, legendy neříkají.

Já teda každodenně řeším, jestli se otřít kabátem o auto nebo o kolo,co visí na zdi. většinou volím kolo, na rozdíl od auta už dlouho ven nevyjelo. i když nejčastěji stejně zvládnu obojí.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 20. března 2018 22:06

Sweet Potato neotřu-li se doma, otřu se na parkovišti, ty čáry malovali na většině z nich snad podle trabantů. Asi jen Lidl má o trochu větší stání.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 20. března 2018 22:08

Myrtila my máme tak na centimetry i vrata. Jsou tam sklápěcí, tak se musí i hodně najet k přední stěně. A neotvírat úplně kufr, což se naštěstí dalo nastavit.

Kokoska my zase extra obří auto nemáme, tak jsme právě přemýšleli, jak to tam dělají ostatní. Rohy byly obouchané hodně.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 20. března 2018 22:27

Renusatko  Parkovala jsem na letišti na dvou místech, tyhle blbé nájezdy má ten zadní parkovací dům  (smart?), v tom proskleném blíž k terminálu 1 je spirála, po té se vyjede v pohodě. Takže s delším autem radši tam. Ovšem je to o trochu dražší, ale zase přelakovat odřené blatníky taky není zadarmo :D

Offline Mulen
Avatar
4245 příspěvků moje polička 20. března 2018 22:44

viktorka_od splavu  radši zase mizím 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. března 2018 23:31

Jiná Realita rozmarýn byl fakt strašný, myslela jsem, že to trochu pořeší při té mohutné rekonstrukci, ale asi teda nic. Příště můžeš parkovat i na Kopecne, tam to dá každý 

http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi/brno-stred/foto-novy-parkovaci-dum-v-kopecne-garaz-sama-zalozi-auta-do-patra-83576

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 20. března 2018 23:48

Krehutka dík za tip 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. března 2018 06:28
Reakce na Karja:

paktofonika Já střídám dvě auta - jedno je vepředu třímístné a jedno normální. No to je děs, ač není ani širší, tak tím vícemístným beru obrubník v každé pravotočivé zatáčce:-D. Já bych potřebovala nějaký hodně malý a zároveň hodně bezpečný a výkonný auto, nevim teda, co z toho vylézá za model. :-D :-D

​Ja som doteraz jazdila na Fabii 1.2 HTP(h**no to potiahne) :D Aj v autoškole som mala Fabiu a to poriadne rozbitú, jednotka tam išla zaradiť len keď som ju pekne poprosila no ale aspoň som sa naučila poriadne radiť a tak. No a vlastne od autoškoly stále Fábia, žiadne hill asistenty, kamery, start stop a podobné vychytávky, šoférovať viem podľa mňa celkom dobre. Pri predchádzaní som musela urobiť dieru do podlahy aby auto vôbec zrýchlilo...:D No sranda s ňou bola. Teraz mám sedan takže dlhšie, sedí sa v ňom vyššie takže sa cítim ako v autobuse no a celkovo je to nezvyk keďže som 8 rokov jazdila len jedným. A je to 1.6 takže si musím zvykať že trochu šliapnem a už to ide takže sem tam to cukne, spojka zaberá tiež v inom mieste. No zvyknem si, hlavne som rada za ten silnejší motor. Ďalšie auto už bude presne podľa mojich predstáv. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 21. března 2018 07:47

paktofonika no ja keďže pracujem tam kde pracujem, už som šoférovala všetko možné aj nemožné, niekedy prestriedam aj tri autá za týždeň. Asi najvtipnejšie bolo, keď som si musela zobrať Ford Ranger a zrovna vtedy som mala úzku sukňu pod kolená a lodičky :-)

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 21. března 2018 07:58

paktofonika To si zvykneš a budeš ráda. Ty vyšší auta jsou k nezaplacení, musíš uznat, že máš teď mnohem větší rozhled než předtím z Fabie. Já když jedu tátovou fabií, tak vidím skutečně o třetinu menší přehled, co se děje na silnici. A ten větší výkon je taky lepší, ne že by člověk jezdil rychleji, ale třeba při předjíždění je to mnohem bezpečnější, když na to šlápneš a to auto skutečně jede. Takže ať se dobře jezdí;-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. března 2018 08:20

Karja To máš pravdu, ten predný stĺpik je vo Fabii úplne na figu. Stále sa musím nakláňať aby som videla. Takisto späťák napravo je malý a nič tam poriadne nevidno teraz mám 2x väčší. Rada som to samozrejme len ten prvý deň som si pripadala ako trúbka čo zabudla šoférovať 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. března 2018 08:57

Kokoska Děkuji za radu, alespoń budeme příště taky vědět. Z Prahy jsme letěli po dlouhé době, tak to vůbec neznáme. Prostě Brno má blíž tu Vídeň. Tenhle dům jsme měli kousek, myslím to byl smart, ale že to bude takové dobrodružství, to nás nenapadlo.

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 21. března 2018 09:11

Renusatko S tou spirálou je Comfort, hned první vlevo u příjezdu na letiště. Je dobré si objednat parkování přes internet.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. března 2018 09:21

Kokoska to manžel právě udělal, jenže když to člověk nezná, tak koukne co je nejblíž a i co ho nebude stát víc než letenka. Jak jsme to auto měli krátce, tak jsme ani netušili, že může být problém.

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 21. března 2018 09:27

paktofonika 

Máme fabku 1.9 sdi, a v zimě jí trvá, než se po nastartování sepne posilovač volantu, a teda utočit to, protože většinou potřebuješ odněkud vyjet, že jo, je slušná námaha A do kopce to taky nejede, zkrátka než jsem si na ni po své feldě zvykla (ta měla odpich, byl to benzíňák, a o sloupcích jsem vůbec nevěděla), chvíli to trvalo. V práci máme nové fabie, a to jsem si musela při prvním vyjetí naštudovat v manuálu, jak se nastavují zpětná zrcátka A spojka tomu zabírá úplně jinak! Než jsem se dostala z garáže v Liliový (kousek od Betlémského náměstí) na Sokolskou, tak mně to na každém semaforu chcíplo Tak pak pro změnu jsem se rozjížděla s hvízdáním gum

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 21. března 2018 09:31

Krehutka 

Tak to je dobrý! Podobně mají modely ve Škoda muzeu, akorát tam se s níma nedá popojíždět, takže ty horní člověk skoro nevidí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. března 2018 09:42

dzizisketa S posilovačom som nikdy problémy nemala ale tá moja fábia je z roku 2007 čož je úplne posledná séria takže tam je možné že na toto netrpela. A vyslovene si užívam el. späťáky to mi fakt chýbalo, hlavne keď jazdíme na aute dvaja a furt to treba prestavovať. Akurát som trochu nešťastná z reprákov, hrozná kvalita. Vo Fabii som mala prerobené audio tak uvidím či sa mi podarí zohnať reúroduktory a nové rádio do tohto. A predtým sme mali favorita(ešte som nemala vodičák) a sťahovali sme sa s ním do Brna tak pri Buchlove sme išli s plným autom do kopca asi tak 20  Fúkalo tam, nekúrilo poriadne. No sranda :D 

Ako pokiaľ by som jazdila na dlhé trasy tak si kúpim niečo super pohodlné so všetkými vychytávkami a tak ale po meste stačí :D 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 21. března 2018 10:47

paktofonika Já jsem taky měla favorita, po dědovi:-D s nápisem No fear, taky po dědovi:-D, a hrozně smrděl - po psovi, vůbec se toho nešlo zbavit. A jezdila jsem s ním hrozně pomalu, protože jsem potřebovala brejle a nevěděla to. Ale jsem živá a ostatní účastníci silničního provozu, co mě potkali tak taky.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 21. března 2018 11:02

Ja se ucila na citroenu bx a na toyote RAV 4, este bez ridicaku, v autoskole na fabii 1.2 htp, a nase tehdejsi auto bylo ford focus, 2.2 diesel, oproti te 1.2 to tahlo bez spojky na 1 i 2, no nez sem si zvykla tak jsem malem sejmula vrata od garaze a tramvaj, pak jsem dlouho nechtela ridit. Pak se to nejak zlomilo, natrenovala jsem si to, pak dalnice, pak uz pohoda. No vlastne dobre jezdit s cimkoliv jsem se naucila jednu zimu v praci, to jsem za den najezdila pres 400 km treba v 6 autech:D pak jsme dokoupili tranzita, kdy moje prvni jizda v nem skoncila malem blbe, bo rozjet ho nebyl problem ale ubrzdit ty 2,5 tuny uz krapet jo ale taky jsem si zvykla. Moje prvni jizda v nem ve meste tak tu jsem myslim popisovala uz na MP, jak me ho muz predal u hlavaku na magistrale a vesele odkvacil vstric zapijeni svobody, s pokynem nach revnice gehen :D pak jsme focuse vymenili za  superba, ten je o 0.5 m delsi nez focus, ale zase ma spoustu picovin typu kamerky atd, ale i pres ne jsem ho ted v italii orvala o jine auto. Njn je li na kouli nosic, hlasice nehlasej...ted uvazujem nad novym discovery ale asi misto toho bude predelavka stodoly. Bo ten nas vozovy park nemame kde uskladnit:)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:25

Já když takhle střídám auta, tak musím vždycky před jízdou zkusit, jak se dává zpátečka. V práci to máme na každém autě jinak, domácí taky jinak. Tohle považuju za totální mor, mohli by si tu zpátečku vyrobci nějak sjednotit.