Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 06:43
Reakce na Mutziputzi:

Souhlas, budapest je fajn mesto...

Online Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 09:36
Reakce na Jiná Realita:

Budapest je fajn, jeji atmosfera nekde mezi Vidni a Istanbulem :)   

Architektura, siroke bulvary na prochazky, Dunaj, mosty, ostrovy - hlavne Marketin (relax, krasna bezecka draha), lode, lazne, kavarny... Je toho dost! 

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:07

Před rokem v Budapešti nám bylo fajn, ale zdála se mi taková ušmudlaná, hlavně v centru. Některé domy vyloženě zanedbané, v podchodech metra bydleli na matracích opilí bezdomovci... Ale jedlo se tam dobře, to jo :)

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:11
Reakce na rasaNori:

V rámci tak veľkej výhry sa už zmestí aj výdaj na psychoterapeuta, ktorý ti náležite vysvetlí, že nikmu nie si nič dlžná a ak si to myslí on, je to JEHO problém .

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:14
Reakce na Mutziputzi:

Kde jezdíte, že furt oboucháváte proboha??

Tak ja napríklad som nemala nikdy žiadnu nehodu, ktorú by som zavinila, len 2 ťukance, kde bol vinníkom veľmi jednoznačne ten druhý....ale parkovanie...muž ma nazýva, že som "placemaker", je jedno ako veľké parkovacie miesto je, som zjavne odhodlaná urobiť ho väčšie. Na svoju obranu uvádzam, že je to poväčšinou snahou neškrtnúť iné auto a nakoniec to schytá nejaký ten stĺpik...

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:15
Reakce na Kokoska:

Měli jsme z ní úplně stejný dojem. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:27
Reakce na palahniukowa:

GRATULUJEM!!!

Online brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 16:58

Moje dojmy s Budapešti jsou podobné jako měla Kokoska (ušmudlané město), i Jiná Realita (monumentální architektura). Ale byla jsem tam párkrát víceméně na otočku. Nejvtipnější mi přišla trasa z nádraží na nádraží. Když jde člověk od západního (Keleti?) k východnímu, je to směrem do Asie. Ušmudlanost narůstá, přibývá stánků s kebabem Aspoň já mám tu cestu tak zafixovanou (absolvovala jsem ji jednou nebo dvakrát).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:22
Reakce na brrr:

na mě tenhle dost schmutzig dojem dělala i Vídeň, a to už jsem tam pár let nebyla. Ale i ve Vídni, i v Budapešti se mi hodně líbilo, má to takovej podobnej c.k. esprit jako Praha, jen to působí trochu světovějc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:26

mně se v budapešti líbí moc, jj přesně, něco mezi prahou a vídní (v istanbulu jsem nebyla tak nevím:-) a ušmudlanost tak průměr, asi jako u nás... metro je teda starý. ale nijak si nezadá s ještě staršíma londýnskýma linkama.-)

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:34
Reakce na brrr:

Nyugati  Keleti je právě to východní.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 17:51

Jízda budapešťským metrem byla boží :)

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 18:29

Já teda měla nejušmudlanější dojem z Paříže, z toho jsem fakt byla úplně hotová když jsme tam byli před pár rokama že si uděláme romantickej prodlouženej víkend, hrozně mě to překvapilo, to je furt město lásky, město módy, umění... Cha, to jo teda, to jejich metro je snad dřevěný ne? :D Atmosféra super, pár míst s fakt nepopsatelným geniem loci a jí se tam taky výborně, ale sotva člověk jen nepatrně odbočí z nějaké turistické trasy tak je to fakt zhmotnění slova ušmudlanost (a na turistickejch trasách zas člověk musí neustále odrážet nějaký prodejce kravin a žebrající lidi, uf).

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 18:53

Budapešť je opravdu moc příjemné město, přišlo mi to "jako Praha, ale větší". V Istanbulu pro mě byla naprosto úchvatná atmosféra, v mých očích srovnatelná jen s Barcelonou a New Yorkem, krucipísek, když tak na ta vyjmenovaná města koukám, přiznám se, že jsem se zařekla, že se nebudu a nebudu bát a schválně budu cestovat, jakobynic.

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 22:45
Reakce na Karoleena:

Staré linky pařížského metra jsou opravdu hodně staré :D 

Paříž byla dost špinavá už v r. 1988, to jsem tam byla poprvé, a při každé další návštěvě to bylo horší a horší. Nejvíc snad kolem Les Halles a Charles Pompidou Centre. Ale stejně se mi tam pokaždé líbilo, hned bych jela zase.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 23:07
Reakce na Mohučanka:

Istanbul je megabozi,fakt stara křižovatka civilizaci,tam je vsechno ❤️ V Budapešti maj skvělou takovou tu stařičkou secesní část metra.

A skvěly jsou taky Riga a Vilnius,zas takovy utulny.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 23:30
Reakce na slniecko:

:D to ja vim, ale v nasi familii bych toho psychoterapeuta musela poslat na pribuzne...aby to vysvetlil hlavne jim ;)

Online brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 09:06
Reakce na Potrefenáhusa:
Hlásím se do týmu Istanbul, ten já ráda. A secesní baráky jsou tam taky.
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 09:28
Reakce na Potrefenáhusa:

Nezminuj ten Vilnius, nebo se rozneznim  Byla jsem tam ve trech rocnich obdobich, a vzdycky naprosto uzasny, jeste se tam musim dostat na podzim  A skvele se tam nakupuje 

Offline alese
Avatar
104 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 09:37

Přiznávám, že jsem asi magor: jsem sama doma tak jsem se rozhodla pro čistku skříní. Co jsem za léto (léta....i tak to je) nenosila, půjde pryč. Takže hromada a ve skříni to není znát, jen mám volné věšáky. Proč já toho sakra tolik kupuju, mám jen jedno tělo!!!!!!!