Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:01

Já suším na balkoně a domů si občas přinesu tak akorát mouchu, hlavně na jaře/ na podzim si občas do toho prádla zalezou.

My máme v paneláku sušárnu, původně jsem tam chodit nechtěla, jsou to 3 patra bez výtahu, ale než mít doma sušák...tak v zimě dobrá. A vzhledem k tomu, že tam chodím akorát já, tak mám spoustu místa a je to jedno, jak dlouho to tam visí

Ale sušička je taky v plánu. Výhledově

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:28

Ignis u nás už jsou sušárny dávno zrušené, vlastně jsem nikdy neviděla nikoho to použít. Jednu teď máme pronajatou jako sklep, je to super, stojí pár korun.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:55

Ignis Já jsem úplně zapomněla, že v paneláku, kde jsme bydleli, když jsme byla malá, byla taky sušárna. Vlastně tam byly dvě a využívaly se hodně. Ještě tam byla prádelna, tam myslím nikdo nechodil, protože pračky už měly ženský doma, ale hned vedle byl velký mandl a tam se chodilo mandlovat (hlavně ložní oblečení). A tam to vždycky vonělo.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:08

Evaeva Zina Sušárnu kupodivu nikdo nezabral, jen tam má někdo skříň a křeslo. A loni na podzim si tam někdo sušil stan

U tchyně se dokonce sušárna ještě zamyká a ženský si předávají klíče myslím po týdnu. 

Mandl ještě taky máme, údajně by měl být ještě funkční, ale nikdo ho nepoužívá, v místnosti je "zasedačka" pro schůze SVJ. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:31

Zina Vůně mandlu je asi nejintenzivnější čichová vzpomínka na mé dětství.  
Do prádelny chodila máma vyvařovat "velké prádlo". Milovala jsem to tam. Byla tam obří vařečka a jeden vyřazený buben, do kterého jsem lezla a hrála si na loď. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:20

Ignis Ty bydlíš u nás v domě? Máme taky funkční mandl a místnost se používá jen na schůze. Sušárnu už ale dávno zrušili a pronajali. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:30

Ignis Nemohla bych si k vám někdy přijít zamandlovat? Zina se přidá. Parfumandlsraz!

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:30

Prosimvás, největší sušárnovej chudák jsem tu já. Bydlíme v domě, kde je sušárna na rozpis, musíte se zapsat na nástěnku včas, pak si den dopředu vyzvednout odpoledne klíče a zas je o den dřív vrátit. Protože když má někdo po vás sušárnu od pátku, musi ten klíč mít už ve čtvrtek ve čtyři odpoledne. Žijeme tu pět let a pořád se tomu směju. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:31

Ignis u nás se to nikdy nepoužívalo, v prádelně v životě nestála pračka,...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:41

žluťásek To máte logisticky náročné.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 00:34
Reakce na Sweet Potato:

Ignis Nemohla bych si k vám někdy přijít zamandlovat? Zina se přidá. Parfumandlsraz!

​Yesss!!

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:28

Ja teda uz dost lutujem, ze susicku nemam (ale nemam ju ani kam dat), mame v byte strasne vlhko a ten susiak na pradlo uz ani neskladam, nestiham absolutne prat (najma po vyletoch ked sme par dni prec). Ale zas uz si tak nestazujem, sestra maju novy dom, svagor ho pri stavbe dost presusil a aj napriek zvlhcovacom maju v zime vlhkost tak 20-30percent (videne na vlastne oci, merac hned vedla zvlhcovaca), segra tam nemoze ani dychat a nevedia s tym nic moc spravit.

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:00

jen k tématu přidávám, že jsme si koupili sušičku v pátek (už jako vánoční dárek) :-D

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:07

My máme sušičku od jara, no moc jsme ji zatím nevyužili, takže s cenou za jeden cyklus nemůžu ještě sloužit.

Ale máme týden nový tyčový lux a to je paráda, to si vysloveně luxuju pro radost každý drobek

Online continuity
Avatar
33678 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:10

Mrakoplas takú vlhkost máme celú zimu, v paneláku je to dost pravidlo. A nepomôže ani nekurit, stačia na to horúce stupačky.

Zvlhčovač je v každej miestnosti, jediné, čo na chvíľu pomôže, je vyprať velké prádlo.  

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:13

continuity aj so zvlhcovacom? (Aha uz vidim tvoj edit) Bez nich ju maju este tragickejsiu. My sme pod strechou, teda ziadne stúpačky, ale aj mimo vykurovacieho obdobia nam to malokedy klesne pod 50percent, s pradlom v izbe stupne nad 60-65, musim furt vetrat.

Offline Lenka22
Avatar
1630 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 09:46
Reakce na Mrakoplas:

Ja teda uz dost lutujem, ze susicku nemam (ale nemam ju ani kam dat), mame v byte strasne vlhko a ten susiak na pradlo uz ani neskladam, nestiham absolutne prat (najma po vyletoch ked sme par dni prec). Ale zas uz si tak nestazujem, sestra maju novy dom, svagor ho pri stavbe dost presusil a aj napriek zvlhcovacom maju v zime vlhkost tak 20-30percent (videne na vlastne oci, merac hned vedla zvlhcovaca), segra tam nemoze ani dychat a nevedia s tym nic moc spravit.

​Jak se to dá při stavbě ovlivnit, že se přesuší dům? ... jestli to tušíš nebo někdo jinej?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 10:12

Lenka22 myslim, ze stavebne odvlhcovace? Mali ich tam viac a dlho. Svagor sa bal vlhkosti, az to trocha prehnal.

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 11:07

Mrakoplas Ty jo, to jsme vůbec neměli, ale my bydlíme tady kousek, takže jsme mohli různe větrat podle aktuálního počasí. A z jakého materiálu mají postaveno? Třeba se to časem vyrovná.

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 11:20

Mrakoplas Já tomu vůbec nerozumím, neber to jako posměch prosím, ale přesušenému domu se tu chechtám už hodnou dobu. Prostě vidím, jak ho vytahují na plechu z trouby, sakryš, my ho přesušili!