Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 22:54

Malenge Já mám u té kombinace prani a sušení 6,5kWh. No vykon fakt blbý, aby prádlo bylo suche musela bych ho sušit tak 4 hodiny;-(. Ono to bude asi hodně o té počáteční investici, AEG je dobrá značka.

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2022 22:55

Malenge napiš jim! i za mne, prosim. Mám starou sušičku, kt zvládá velkou domácnost, miminka/deti/dospeláky a samo i pejsky-ručniky/pelišky+povlečeni. Nikdy mne nenapadlo, že každe sušeni muže stát 200 kč!?

Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 23:00

Karja to už mas fakt hodně velkou tu spotřebu. V te reportáži to ale bylo skutečně jen o pracím cyklu a ze uvedli čtyřnásobná čísla mě fakt vytocilo.

jinak prádlo bych 4 hodiny asi taky nesusila, jen v nouzi, obecně susicku používám spis příležitostně, nejradši mám prádlo vonící ze sluníčka, které i vytáhne fleky, navíc poslední roky jsou léta taková, ze než tu 9kg pracku povesim, tak na zahradě jsou ty první kousky na susaku suché. Teď ale pocitam, ze zase brzy přijde vhod. 

Offline Malenge
Avatar
4284 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 23:04

Marielle bohuzel fakt nevím, co to bylo, jestli zprávy nebo nějaký reportážní pořad a na jaké stanici. Jinak bych i napsala. Já se zase nedám  Naposledy jsem psala na všechny zdravotní pojišťovny, aby tam vedeli, ze obvodacka u nás na vsi odmítá kvuli covidu pracovat a akorát děsí lidi. Myslím, ze ty její kecy před ordinaci jsem sem i fotila, čarodějnice jedna.

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2022 23:13

Karja ups! 4 hodiny? to ne ne  mám +-20 let Zanussi zvilim bavlnu/syntetika a sušim 20 minut max! 4o, ale to málokdy... to je už moc presušené 

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 24. zaří 2022 23:22

Malenge jsi bojovnice  fandim ti  (a pridám se )

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 03:19
Reakce na Evaeva:

dzizisketa to se mi stávalo s tou předchozí malou pračkou, ta byla na 4,5 kg a přetěžovala jsem jí dost Teď máme novou a naopak kolikrát nemám, čím ji pořádně naplnit.

​moc by mě zajímalo, jak čtyřčlenná rodina se dvěma malejma klukama nemá co dat do pračky? Já mám pocit, ze peru furt, neustále se na mě valí nějaký hadry! 

no a doufám, ze muž tu reportáž neviděl, tady se to v zimě bez susicky naprosto nedá, dům má sklon k plísni a ve sklepe, kde pereme, to v zimě neuschne 

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 03:32

Potrefenáhusa ... (deti maji svuj svet/čas)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:20

Potrefenáhusa 9kg od jednoho druhu prádla určitě nemám častěji než jednou týdně, problém mám hlavně u tmavého a světlého na 60. Já nerada peru poloprázdnou pračku. Mně vlastně vyhovovala ta malá, akorát na povlečení a deky to bylo fakt pitomý. Sušičku mám teď nově a na zimu to je zázrak, u nás není moc kam dát sušák. V létě ale zůstanu u balkonu, tam to schne rychleji než vůbec stíhám prát.

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:36

Marielle No jako je to velkej otazník, co je to za aušus:-D. Ale pak jsem se zpětně dočetla že ty kombinované obyčejnejsich řad prostě mají takhle blbý výkon. Takže já tam susim jen třeba zimní bundy když potřebuji nacechrat nebo když jsem byla těhotná a neměla co jiného na sebe a tak. Prostě úplně výjimečně. 

Malenge Jj, pračka moc nežere, ani ta moje:-D. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:49

Marielle Mam asi 5 let starou Bosh a ooravdu susi i 4 hod. Zalezi na programu, ale povleceni kdyz vhci mit na program ´suche do skrine' je to 3,5h. Jine obleceni davam na 2h program a neni to vzdycky ono. Ale ja plnim ten buben hodne, tak to muze byt tim. Nicmene delka cyklu je preddefinovana a opravdu takhle dlouha. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:50

Karja Dalsi vec je pracka, na kolik otacek pere. Pro susicku je potreba nad 1000. Ja jemnejsi veci peru jen na 600 a je to jeste plne vody. A logicky se to hned neususi. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:51

Evaeva já úplně plnou nedávám, nevejde se to do susicky pak a i mi to přijde hur vyprany a zmackany. Ta pracka tomu přizpůsobí ten program, mnozstvi vody i dylku praní, samozrejme tam teda netocim čtyři tricka 

u nás je trochu peklo ten sklep (úzký tocity schody, sklep fakt uzitkovej, ne úplně cistej), takže s tím ditetem, který sebou neberu, je to trochu logisticky narocny. Bez susicky bych to musela zase po vyprani tahat zpátky do patra a ty hadry nekonečný jsou na permanentně rozlozenej susak, dům je malej, trochu vlhkej, taky se to poradne nikam nevejde 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:07

Potrefenáhusa já to tam taky nervu po strop, ale 9 kilo je hodně, to prostě nenasbírám za dva dny. Sušičku mám taky na devět. Já nevěřím tomu, že ta pračka s polovičním množstvím spotřebuje polovinu vody i energie. Někdy pouštím poloviční náplň a to opravdu pak pere kratší čas, tak předpokládám, že spotřebuje i míň vody. 

Jos moje sušička taky suší dlouho, ale ten původní odhad (4h) zatím nikdy nedosáhla, má to tak za 2.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:11

Evaeva za dva dny taky ne, peru, když jsou na zemi cca odpovídající haldy příslušných barev (který tam jsou nějak za chvíli prave bohužel 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:18

Já mám úzkou pračku na 7.5 kg, to se do toho bubnu podle mě ani fyzicky nevejde, takže plním po strop . Na výsledek to nemá vliv. Když je plnější, trvá to o něco déle, ale protáhne hlavně tu prací část cyklu. Akorát jemné prádlo a vlnu peru na speciální program a tam je napsáno, že max 2,5 kg a to dodržuji. 

Bílé a barevné mi vyjde při čtyřech lidech tak jednou tydne + nějaké ručníky a to jemné prádlo. Takže 4 pračky a člověk má pocit, že pere furt. 

Online Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:41

continuity ja taky peru ted porad, dost mi to vadi. Ale mladsi dite je porad zamazane nebo pocurane, starsi ted chodi do skoly, tak ho taky nechci nechat chodit flekateho. Je to masakr, pracka na 8 kg a plna je raz dva. Susicka mi nevyhovuje, mame ji kratce a je nova, zadny ausus by to byt nemel, ale pouzivam ji nerada. Obleceni by se melo tridit, coz kolikrat neuhlidam a vysrazela jsem si tam par kousku obleceni. Cyklus trva hrozne dlouho a kdyz se to pak nevynda hned, tak to do sebe zpet natahne vlhkost, takze pak tu rozvesuju teplacky po radiatorech. Asi kdybych si poradne nastudovala navod, byla by to jina liga, ale porad to odkladam. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:47

Gatita Já si myslím, že tam je zakopanej pes, přečíst si návod :-). Jo kdyby dělal sušičky Apple, to by byla jiná, určitě by to bylo intuitivní :-).

Online Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:51

999 jo, vsak ja to nepripisuju susicce, ale spis sobe. Susicku jsem vubec nechtela, prijde mi, ze ji nepotrebujeme, tak k tomu pristupuju dost vlazne:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:59

Gatita v domě s nějakými trošku většími místnostmi se bez sušičky obejdeš. Mně se sušák vejde jen do obýváku, kde po něm pořád lezou děti plus na něj pořád koukáš, nebo ložnice, jde je ale úplně mini místo, musíme ho oblézat a ještě nám to tu trochu vlhne.

Potrefenáhusa místo na haldy závidím, my je máme v chodbě mně praní moc nevadí, takže to tak nevidím, že bych prala pořád. continuity  Taky jak jsem doma, že jo. Když člověk chodí do práce, je to jiné.