Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:07

Evaevame prani nevadí jako ten proces, ale dní, kdy ani neperu a ani nemám rozložený sušák je objektivně pomálu. Včera v odpoledne jsem ho zlozila a večer se vrátí muž a jedno dítko z výletu, takže to pojede nanovo. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:09

continuity v zimě dny, kdy nemám rozložený sušák, neexistovaly

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:20

Evaeva v zimě si to prani schválně rozkládám na víc dni, máme strašně suchý vzduch. 

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:28

Mně už se sušákem v obýváku taky došla trpělivost. Vždycky jsem sušičku považovala za zbytečnost a hlavně hrozné plýtvání, spotřebovávat energii na proces, který jako jeden z mála může proběhnout zdarma. A taky dům, venku je místa na sušení dost... Jenomže jsem zjistila, že reálně venku suším maximálně párkrát za rok nějaký přehoz nebo peřinu, protože bydlíme u silně vytížené silnice a hrozně se tu práší, vidím to na zahradním nábytku, je pokrytý černým prachem za několik hodin. Takže sušák v kuchyni/obýváku máme celoročně a denně, peru tak 6x týdně. Když to tu chci mít hezké a sušák kvůli návštěvě na pár dní uklidím, nemůžu to praní potom dohnat. Minulý víkend jsme tu měli hosty, od pátku do pondělního rána, takže jsem naposledy zapnula pračku ve středu, a doteď jsem to nedohnala, koš je pořád plný, navíc tolik ložního prádla...

A co je další věc - oblečení kluků už nabývá rozměrů, kdy začíná být nutné žehlení, a to u takového množství prostě nezvládám. Vyžehlit muži košile a vlastní oblečení ano, ale haldy trik, do toho se mi nechce. Ale ze sušáku už to hezky nevypadá.

Tak mám na cestě susičku, rovnou i s novou pračkou, a doufám, že to bude užitečný spotřebič. 

Jo a návod si teda přečtu pořádně.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:59

Evaeva mne to v Praze taky neva, tam batole ani nezaregistruje, ze jdu prat, ale tady je to trochu vopruz, už je teda velká, tak to jde lip. Ten sklep je desnej na to, je tam jen beton, kterej před deštěm vlhne, podlaha je v úrovni venkovního terénu a je to takový skoro 100 let starý příměří, soused v ulici, co si sklep vykachlikoval, odčerpává vodu....no proste ty starý domy...

A ještě to tahat z prvního patra do sklepa a zpátky, moc by se nám hodil ten shoz...potrebuju koupit do toho sklepa nejakej kos na pradlo poradnej aspoň se čtyřma fochama (bílý, cerny, růžový a světlý modrý)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:03

continuity toho jemnyho/vlnenyho prádla naše pracka snese taky málo, pere to fakt v troše vody, až mě to štve - já teď prala dětský merino zásoby před sezonou a některý věci to ani nenamocilo skrz, a to tam toho zas tolik nebylo, dávka, co cca snese, jsou dětský věci (body a leginy) a fusky moje a ditete max za tyden 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:05

Pinot Noir jo, na ty zahradě to často posere nejakej pták nebo napada pyl kdoviodkud, v létě se teda taky snazim susit na susaku, ale v zimě je to obrovská úleva a pomoc 

Offline Kan
Avatar
6984 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:09

Potrefenáhusa Suším venku celé léto a v životě jsem neměla od ptáka podělané prádlo. Jsme konec města, taková zahradní čtvrť, takže u nás se asi jen nažerou. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:09

Pinot Noir já sušák v obýváku ani mít nemůžu. Ne kvůli estetice, to bych zvládla, ale děti by ho za měsíc zničily, jsou jím úplně posedlý Zato sušení v létě na balkoně si nemůžu vynachválit, jižní strana, ve třetím patře toho prachu moc není,...

Potrefenáhusa teď už je velká, tak chvilku počká, ne? Já teda zapnu pračku dopoledne, vypráno je na odpolední siestu, případná druhá je po večeři, takže já bych měla načasování dobré i u vás ve sklepě

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:12

Pinot Noir jo, žehlení je moje bolest, zase tu mám haldu taky často žehlím jen, to co bude nejspíš potřeba, takže letní šaty tam teď zůstanou do jara

Offline Marielle
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:17

Karja Jos uvažuji o nove, ale když vas čtu asi zustanu u stare

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:21

Kan mně teda pták nebo hmyz posere prádlo vždycky. To je další důvod, proč to ven nedávám. Potrefenáhusa 

A taky jsem si mockrát přinesla s oblečením ze sušáku domů včelu a nejčastěji můry.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:26

Pinot Noir Fakt? Máte tam nějaké akční ptactvo i hmyz. Musím zaklepat,my máme 5 metrů od šňůr jedli, na které sídlí asi milion hrdliček (mrchy hedny hnusné) a o kousek dál několik úlů a nic. Naštěstí.

Jinak do statistik, sušičku máme, ale pokud to jde, věším prádlo ven. Jde pak líp poskládat bez žehlení a ještě si u toho docela pročistím hlavu. Mě to vlastně baví (věšení).

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:34

Mně teda nikdy nic pták neposral, přitom hrdličky a straky nám chodí i do truhlíku pod oknem.  Sušičku mám, ale mám prádelnu ve sklepě, kde všechno super schne, že jim pouštím málokdy, jen v línacím období na vyfoukání chlupů z cích, nato je to fakt super.

Ale, co nechápu, jak všicni píšete, že je to super hlavně u dětí, který generujou to špinavý prádlo o moc víc. Jsem si pod dojmem toho řekla, že zkusím jednu várku vysušit v sušičce, jestli je to fakt tak imba, a na půlce těch dětských hadrů je, že do sušičky nesmí! Takže jsem skončila zase na sušáku v prádelně :-D.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:35

U nás je susička veľkým predmetom sporu :) Mužove veci tam nemôžem dávať (bo susička mu skracuje tričká), tak aj tak nám tu stále zavadzia sušiak Balkón vôbec nemáme. No a sušička nam tiež suší dlho predlho, niekedy fakt aj tie štyri hodiny (ale je dosť možné, že ju prepĺňam), tak niekedy hodím na sušiak aj svoje prádlo a potom strašne nadávam, lebo je tvrdé a dokrčené. Zo susičky vyberám prádlo mäkké a vystreté a už som si na to strašne zvykla. Napríklad do uteráku usušeného navoľno sa už nedokážem ani utrieť, čo mi príde taký škriabavý

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:36

Já sušičku nemám, právě sem měal pocit, že je to tak pro rodinu, a v jednom že je to plýtvání energií jako Pinot Noir , ale taky už mě to pomalu přechází a kdyby se mi sem vešla, tak už ji asi mám  a zkušenost s ní mám teda jen jednu z krátkodobýho apartmánu se servisem, kde byly k dispozici pračky a sušičky, byly to miele a teda suchý jsem to měla za hodinu a jak krásně a ani se skoro nic nemuselo žehlit, pokud to člověk nevyndal hned, tak ona (sušiška) to tam nenechala ležet ladem, ale tak to jako furt převalovala, možná se ti to tam dá taky nastavit Gatita ? 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:36

Zina ja hádžem do susičky vsetky detské veci a na štítky sa nedívam

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:40

Zina moje děti nemají nic, co do sušičky nesmí, vyjma bund a softechellových kalhot. Resp. cedulky na bavlněných tričkách a teplákách jsem nezkoumala.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:41

Ounz moje sušička funkci převalování má 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:44

Zina taky hazu všechno, krom vlny a softshellu. Už mám vyzkoušený, ze dost zkracuje body z M&S a z C&A, ale všechno ostatní oblečení se tam točí dlouhodobě furt dokola a dobrý 

Evaeva jo, už je velká, ale stejně to často konci nějakým řevem, ze rychle vybíham kouknout se, jestli se někde nezrakvila