Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:17

Gatita jo, taky jsem nikdy nevisela na mobilu jako teď. Jako práce mám hodně, ale jinak nemá člověk žádné podněty. Cetla jsem zajímavý rozhovor s psychologem, říkal, ze mozek potřebuje ostatní lidi a podněty od nich, je to pro mozek takový stimul a nezbytná potřeba. Ze se nediví, ze lidí izolaci dlouhodobě nevydrži.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:19

Tak já se přidávam do klubu bolavá záda a akné na nich. A jestli mohu všem doporučit tak vážně cvičit. Já to na podzim zanedbala, chytla housera a ač už záda víceméně dobrý tak mi zůstalo brnění nohy takové že chodím na neurologii. To vážně nechcete.dite vrazim nekompromisně manželovi a fakt poctive aspoň 3x týdně.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:29

nonemy s tím pohybem je to jasné. To vidím i na klucích. Mladší byl na cvičení přesně jednou, to se ještě plazil, metelil si to po té opičí dráze, kdyby tam chodil, leze minimálně o měsíc dřív. Starší má teď cvičení online, je to půlhodina, dělá kotrmelce, protahují se, je vidět, jak ho to baví. Ale tělocvičnu to nenahradí. Na hřišti jsme taky jen chvilku, hlavně kvůli mladšímu. Přitom oba by pohyb potřebovali, břicha mají slabá, i fyzio mě upozorňovala, že to bude potřeba celý život.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:32
Reakce na Malenge:

I tahle hrůza je pořád lepší než nic, ale bohužel jsem teda zvyklá cítit se výrazně líp, ta diastaza, která se nechce zatáhnout, zadům a celkově postoji též nepřidá. Mateřství na mě zanechává dost nepěkné stopy, chjo.

​To mi povídej. Ještě před prvním těhotenstvím jsem chodila 2x týdně na tréninky, dělala jsem atletiku a přišlo mi to málo (svého času jsem trénovala i 5x týdně). Teď je to hrůza.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:32

A ten mobil, to je fakt zlo!

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:37

Gatita zkus se tím netrápit. Je to prostě pitomý období, ale jednou to přejde a zas to bude všechno lepší. Jen si opravdu najdi denně pár minut na protažení, uvidíš, že se ti bude líp dýchat. :)

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:07

vím, že máte malé děti, málo času být samy...

nechci tady prudit s běháním, VÍM, ŽE pro všechny to není...

Ale chci napsat, že byly doby, kdy mi od bolestí zad brněly ruce a byla jsem na vyšetření karpálních tunelů. Dělat v té době tříhodinový melír bylo peklo na zemi.

A pak jsem začala hodně chodit,  pak běhat, po půl roce si to totálně zamilovala a už čtyři roky opravdu nevím co to je bolest zad.  

Jsem v práci věčně shrbená , jako vy nad dětmi, takže to, že je mi pade a dělám to, co dělám a nic mě nebolí funguje hlavně díky běhu. Není potřeba lámat rekordy ani v kilometrech ani v rychlosti...

Vím, že to není cesta pro všechny, ale zkusila jsem to

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:15

Catherinne já běh ráda, už pomalu mám jarní puzení:) ale zima je na to (pro mě) blbá, ani tak počasí, jako ta tma. Já ráda běhám přírodou, ale v době, kdy nemám ty děti na krku, už je tma:( Syn teď začal jezdit na odrážedle fakt rychle,vrak si myslím, že na jaře vyrazíme spolu.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:22

Evaeva sama po tmě jedině po Praze, tomu rozumím, do přírody bych se bála, ale ve dvou, teď párkrát v Brdech jsme to natáhli do tmy a s čelovkama to bylo úžasný. 

S tím odrážedlem to bude za pár měsíců úžasný. 

Offline 711990
Avatar
17126 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:10

Catherinne ja souhlasim, diky behani me zada vubec nebolely. Jenze treba ja v noci spim tak strasne, protoze dite se co 2 hodiny budi, ze nemam vubec silu. Kdyz po obede usne, chci spat taky:) A v kombinaci s tim, ze nemuzu jit kdykoliv se mi zachce, je to peklo:( behani s kocarem je priserny, vubec nevim co s rukama a dite navic uz chce behat po venku, ne sedet v kocaru....no proste je to ted zly, ale verim ze se to zmeni a zas to nejak pujde:) 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:49

Catherinne Já ti ten běh trochu závidím, když se narodil syn, vstávala jsem v pět ráno, abych si stihla hodinu zaběhat, než odjede muž do práce a byly to nejhezčí chvíle dne!  Běhala jsem u nás na kopec (hanácký, netřeba obdivovat)...nahoře je vidět celá Olomouc a je tam socha Sv. Jana, ráno nad městem vycházelo slunce, bylo to úplně meditační. Pak jsem vypadla na zimu a už jsem se nerozběhla, to ráno mi hrozně vyhovuje, ale už se nedonutím. 

Online barbucha blogger
Avatar
30583 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:12

Záda mě bolej setrvale (zvlášť po včerejšku, kdy jsem párkrát zvedla haranty)... ale jsem si řekla že se lockdownem nenechám zničit a budu na sebe dbát - pročež jsem se v pátek vnutila kožnímu, aby mi odstranil takový ty stařecký bezbarvý bradavičky na krku. Věděla jsem tak o dvou třech... načež kožař nasadil brejle a našel jich asi patnáct, tudíž teď vypadám jak hyena skvrnitá

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:24

Ja se chci vnutit na ortopedii,  bolí mě kyčel. Sice už pár let,ale teď už mě to budí v noci. Vlastně nevím co si od toho slibuju. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:33

Tak Betty haha.. Má čtyřletá anabaze.. Nakonec prý pomůže jediné operace..

Najdi si dobrého fyzioterapeuta. Mne stačila hodina na stole u Bitnara a bylo po bolesti. 

Jako absolvuje, samozřejmě, ortoped a spol. jak je potřeba. Nechci tě odrazovat. 

Ale u mě to bylo jako regulérní zázrak.

Kdyby se ti chtělo jet na Kladno, zkus se objednat u kohokoli, k Bitnarovi se bude objednávat někdy během února. Musí se to hlídat. 

https://www.rehabilitace-kladno.cz/

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:43

barbucha ale no tak na sebe nebuď tak přísná... . Já se taky budu muset objednat na jednu vořezávku... a taky bych si mohla přestat léčit svědivej exém na noze sama, když je to po 3/4 roce nemluch stejný

Catherinne já ti to doopravdy věřím. Kdysi jsem koupila boty, vyrazila jsem dvakrát v naprosto nepadnoucí sportovní podprsence vybrané odbornicema, podvakráte se u toho zadusila a zase skončila. Začla jsem nicméně chodit pěšky ostrým tempem do práce a z práce (jedna cesta 15min), na podzim to už bude každý pracovní den. Mně dělá hrozně dobře plavání. Plavala jsem celý gympl a 3 ročníky na VŠ, 3-5km týdně a do té doby jsem taky nevěděla, co je bolest zad. Teď, když jsou děti už natolik velký, že bychom mohli do bazénu všichni, je zavříno...

Musím posbírat střípky těch cviků a vrátit se k nim..

Online barbucha blogger
Avatar
30583 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:47

marieu 

No jo, musíme se o sebe starat... akorát jsem si ale uvědomila, že než mi ty fleky zmizej, nebudu moct na solárko (v rámci zkvalitnění vzhledu)

Dneska odpoledne mám slíbenou kadeřnici, jestli nepřijde tak se jdu oběsit!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:52

V pátek jsem byla na pravidelné kontrole na plicním. 

Před spirometrii hup na váhu.. a sestra: to jste tolik přibrala??? 

Anovaha mi letí nahoru šíleně. Za poslední půlrok asi 8 kg. Jídelníček mi nutriční schválila. Denně procházka pár km s Růžou. 

TAK PROČ?! 

Může se někdo divit, že mám z toho depku?

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:54

barbucha kašli na solárko, člověče! Kožař by se držel za hlavu ještě víc než já...

Online barbucha blogger
Avatar
30583 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:56

marieu 

Ale no jo já vim... ale kdo chce vypadat jako moučnej červ!

Online marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:05

barbucha tak nějakej samoopalovák...