Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:19

Gatita neboj, to dáš dohromady, zkus zatím každý den ráno si chvilku zacvičit. Pár protahovacích cviků a ono to udělá hodně. A jestli máš někde park a bylas zvyklá běhat, tak občas popoběhnout s kočárem.

Renusatko jo, zrovna mám online přednášku z biomechaniky a paní docentka nám před chvílí říkala, že problémy s páteří už mají celkem běžně i děti mladšího školního věku

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:22

bram Tak to asi není nic nového. I normálně seděli dost u počítače místo sportu. Teď už jim ani nic jiného nezbývá. Já teda každý den vyhodím mladšího ven s kamarádama, ale najdou se tací, co na ně volají policajty, protože si na hřišti kopou a jsou od sebe 10 metrů a víc.Takže teď jsme jim pořídili hodinky a dali jim počet kroků, chodí tady po okolí, tak to snad udavači přežijou. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:27

Renusatko Tak s tímhle mám taky problém. Děti mají školu od rána některé dny až do tří a já jsem tak ráda, když jdou ven trochu se protáhnout. A z hřiště je pak vyhazují nebo i z těch venkovních posiloven. Už nevím, kam bych je poslala. Do háje zelenyho to máme dost daleko a po 4. hodině už bývá tma. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:32

Renusatko jo, ona to nemyslela v souvislosti s koronou, ale obecně s životním stylem posledních let.

Tyjo, ale ty bdělé spoluobčany fakt nechápu. Přitom to jsou ale určitě titéž, kteří říkají, že dnešní mládež jen vysedává u počítače. :)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:41

notna já se doma taky stěží dokopu a to maximálně k té józe. Ale našla jsem si teď takovou silovější a je to super. Cvičila jsem včera a dneska mě lecos bolí. Mě nejvíc vyhovuje nějaké pravidelné skupinové cvičení.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:43

marieu nechci ti brát pocit výlučnosti;), ale já taky hlásím akné i na zádech.

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 18:53

marieu Gatita Evaeva se nám ten klub nějak rozrůstá! Budeme muset počkat na zmenšeného psa a uspořádat tu venkovní schůzi

jinak záda mě bolí taky, věčně na mě kluci visí, 16 a 12kg, furt se k nim ohýbám, když na mě v náruči sedí, podkládám si je tak, že vyvalím břicho , aby tam byla ještě podpora, nedoporučuji!! Kdykoli položím podložku na zem a o něco se pokusím, skočí na mě jeden nebo druhej, ještě častěji oba naráz. Když si začnu záda protahovat na míči, okamžitě ho oba potřebují a strkají do mě, i když se tu válí nepovšimnut celé dny. Si vždycky vzpomenu na jedno chytré video, co jsem si našla kdysi po prvním porodu, o tom, jak už malinkému dítěti je možno vysvětlit, ať sedí a kouká, že maminka má chvilku pro sebe a chce si v klidu zacvičit, tak určitě

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:07

Hlásím se do klubu bolesti zad a akné. Skoro každý den cvičím chvilku jógu a skoro každý den se vzbudím bez bolesti, pak v zádech píchne a do večera bolesti. A picha na různých místech. Ale co mě štve nejvíc, tak že dcera nemá dost pohybu. Chodila do atletiky a lezla, doma cvičit pořádně nebude. Teď ji bolí za krkem, ma tam bouly, budeme muset k mudr. Ty děti to odnáší nejvíc.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:20

Malenge já cvičím, když přijde muž z práce. Zavřu se v pracovně a mají zákaz tam chodit. Tak jak to popisuješ, cvičí švagrová, to já bych nemohla, z toho bych fakt neměla radost.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:22

nonemy zrovna nedávno jedna fyzioterapeutka v tv říkala, že pro školáky od počítače je dobrý cvik lehnout si na záda na velký míč na cvičení. Jestli máte, může dcera vyzkoušet, zabere jí to chviličku, je to taková základní kompenzace.

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:48

bram Evaeva nonemy Malenge ono se to nakupi. Vzpominam, ze ani na prvni materske to nebyla hitparada, ale cca do roka jsem byla plus minus v kondici. Trajdala jsem s kocarem, i na zakusek a kavicku s kamaradkou clovek cestoval po svych, chodila jsem na ty priblble strolleringy (a ted vidim, ze to k necemu bylo). 

Mladsi dite uz davno oslavilo prvni narozeniny a ja jsem na tom cim dal hur. I tu bouli na krku mam, jako dcera od nonemy. Fakt trapas. 

A uplne nejhorsi je, jak jsem porad prisata na tom mobilu. Jak se s nikym neschazim a nikam s nikym nechodim, tak si se vsema textuju. Takove ty nanicovate utrzkovite sessions, ktere neuspokoji jako videt dotycneho nazivo, zato nenapadne prostupuji celym dnem. Jsem furt takova nepritomna, odpovidam na zpravy, pripaluju vecere, mozkove bunky se smazi a krcni pater trpi. V zivote jsem ten mobil nemela tolik v ruce, jako za posledni rok. 

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:50

Evaeva však z toho radost zrovna velkou nemám  je to taková nouzovka, abych úplně neshnila na té covidové mateřské. I tahle hrůza je pořád lepší než nic, ale bohužel jsem teda zvyklá cítit se výrazně líp, ta diastaza, která se nechce zatáhnout, zadům a celkově postoji též nepřidá. Mateřství na mě zanechává dost nepěkné stopy, chjo.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 19:59
Reakce na Malenge:

marieu Gatita Evaeva se nám ten klub nějak rozrůstá! Budeme muset počkat na zmenšeného psa a uspořádat tu venkovní schůzi

​já jsem obě holky odtahala na levé ruce- začlo to nevinně mytím zadečků v umyvadle na levačce anžto vpravo stojí pračka. Obě byly velký, v roce měly 11,5 resp. 12,5kg. Levý biceps si to pořád ještě pamatuje. Pak jsem měla sérii 6 cvičení na rehabilitaci se zaučením na cvičení doma. Bylo trochu drsný se do toho dostat, ale bylo to velmi účinný. Za půl roku jsem měla přijít na opáčko, jestli cvičím dost efektivně,  ale ta "moje" fyzioterapeutka otěhotněla. A já jsem posrupně ve cvičení polevovala a polevovala a cviky na krční páteř si teď už ani nevybavím. Budu se muset dokopat a začít opakovat aspoň to, co mi zůstalo v paměti...

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:03

marieu  taky tahám na levé, pravou potřebuji něco dělat. A je pravda, že ta ruka sama o sobě vypadá hezky, to zase jo, ovšem zbytek, ehm. Hodně úspěchů s cvičením, já dnes zvládla asi 4 minuty nepovšimnuta, takže záda celkem fajn.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:08

Malenge tak mně teď už obě chrní a klidně by to šlo,  jenže jsem si nalila primitivo di manduria a hodila nohy hore. Nechce se mi než zvednout sklínku k ústům...

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:10

marieu chápu, já uspávám a těším se, až se budu moct v klidu najíst

Offline dzizisketa
Avatar
7444 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:12

Já najíst a otevřít si Plzeň! 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:12

Evaeva jsi hodna. My s ní na fyzioterapie chodíme a nějaké cviky ma, ale je to prostě málo. Ty děti potřebují pořádně sportovat, to co je baví, v kolektivu.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:15

dzizisketa tak to je taky výborný program! Asi si zajedem pro Hostomickýho Fabiána, jsem si tak vzpomněla.

Malenge No jo, jídlo, já úplně zapomněla!!

Online continuity
Avatar
33661 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 20:16

Mne se nejvíc osvědčilo udělat pár cviků několikrát denně ( chození bohužel na páteř prilis nepomáhá). Mela jsem kdysi výbornou fyzioterapeutku, co mi vymyslela cviky do kanceláře a do auta, které se dají dělat ve stoje, maximálně v sedě. Skoro bych řekla, že je lepší 3x denne 5 minut nez 1x 15. A človek se snáze dokope.