Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 22:50

Koukáme na seriál Mr. Mercedes. Už jsme skoro na konci. Naštěstí. Je to takové celé hnusné a nechutné. Ale současně chci vědět, co bude

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 16. června 2019 20:42

Zatim me hrozne zklamava posledni rada Pribehu sluzebnice :( prvni dva dily mely hrozne tisnivou atmosferu, ale ted najednou zacina bejt June oprakla jak opice, v prvni h dvou seriich by za to, jak se chova, uz davno visela na zdi nebo byla v koloniich

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2019 20:55

razorblade mně už to hlavně přijde zbytečně dlouhé, už se mi úplně nelíbila ta druhá řada, zajímá mě teda, jak to ukončí, tak se na to dodívám, jen doufám, že to je poslední řada ...

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 16. června 2019 20:57

nolita slibovali, ze touhle to rozseknou. Tak doufam. Ten ctvrtej dil byl strasne pitomej a stavel na hlavu vsechno, co bylo v prvni serii. Si tam najednou kecaj v kuchyni, pokurujou u bazenu, jecej na tetu Lydii...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:12

razorblade si to vysvětluju tak, že už je ve vzduchu rozpad toho jejich státu, ale je to jen má dedukce, žádný spoiler, pokud ještě někdo neviděl...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:14

nolita já jsem to četla asi před 10 lety a mám pocit, ze ta kniha konci někdy cca s první sérií (skorat si už nepamatuju jak)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:18

Potrefenáhusa jj, končí první serií a potom je tam poslední kapitola, kde je posun v čase dopředu, kdy se vše vrátilo do normálu,  a koná se nějaká konference o době gileadu, je jasné, že ten to nepřežil, něco v tomto smyslu, už si to taky přesně nepamatuju... co konkrétně se stalo s june už taky nevím... ta první řada, která byla podle té knížky, mi přišla dobrá, teď už to není ono... 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. června 2019 21:19

Potrefenáhusa jj, já to četla nedávno. Podle knihy je jen první série.

Koukám taky na tu druhou a taky se mi líbí, ale už jsem dva díly vynechala, ted v pátek jsem prostě usnula, tak trochu ztrácím kontext.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. června 2019 22:06

razorblade Tak Waterford už v první sérii hrál s June scrabble atd., to je taky zakázaný. A Serena změnila svůj názor na Gileád, takže na tý scéně u bazénu až tak nic divnýho nevidím. Blbý by bylo, kdyby je někdo načapal.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. června 2019 22:14
Reakce na nolita:

Potrefenáhusa jj, končí první serií a potom je tam poslední kapitola, kde je posun v čase dopředu, kdy se vše vrátilo do normálu,  a koná se nějaká konference o době gileadu, je jasné, že ten to nepřežil, něco v tomto smyslu, už si to taky přesně nepamatuju... co konkrétně se stalo s june už taky nevím... ta první řada, která byla podle té knížky, mi přišla dobrá, teď už to není ono... 

​Já to četla dost dávno. Jestli si dobře pamatuju, kniha končí přesně jako první série - June naloží do auta a někam ji vezou. Na tý konferenci pak rozebírají právě její příběh, který namluvila na pásky, z čehož lze usoudit, že se jí podařilo uprchnout (s pomocí Nicka a May Day).

Mimochodem jsem někde četla, že pravé jméno hlavní postavy v knize nikde není (sama už si to nepamatuju). Tvůrci seriálu z nějakých narážek usoudili, že je to June. Autorka jim sice jméno schválila, ale v knize to prý tak nemyslela, June byla jiná služebnice.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2019 22:20

coralline jasně pásky, já jsem věděla, že z něčeho na té konferenci vychází, deník to být nemohl, ale na pásky jsme si nevzpomněla...  a s tím jménem to tak bylo, ale taky bych si sama od sebe nevzpomněla...

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 17. června 2019 02:48

razorblade tak diky za info, na tu treti radu se teda nebudu ani divat, presne stejny pocit, ze uz je nesmrtelna jak mcgiver (nebo jak se jmenoval) jsem z tech predchzich taky mela.

Oproti knizce se mi libilo, ze serial ukazoval, jak to plizive zacalo, krucek po krucku, kdy s temi jednotlivymi kroky nesouhlasilo jen par lidi a najednou uz bylo pozde.

A na druhou serii big little lies se nekdo divate? Ta stoji za to?

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 17. června 2019 06:40

baltik jak nebudes divat? tebe nezajima, jak to s Gileadem dopadne? :D a zas at to uplne nehanim - par moc hezkych scen nuticich k zamysleni tam bylo :))

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 17. června 2019 08:55

razorblade mi to tady napises, jak to dopadlo, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 17. června 2019 09:38
Reakce na baltik:

A na druhou serii big little lies se nekdo divate? Ta stoji za to?

​Viděla jsem kdysi kus jednoho dílu a moc mě to nezaujalo, resp. mi ty důry lezly na nervy - za tu chvilku jsem tak nějak získala pocit, že je to vo dalších americkejch manželkách (v tom nejhorším slova smyslu ) a eště v hlavní roli pravá blondýnka, prokristapána! 

Ale nedávno dávali celou řadu najednou, tak jsem u toho vydržela dýl... a nakonec jsem si to stáhla že to dám celý. Líbilo se mi, jak je to udělaný, to splítání a rozplítání děje, na takovej seriál celkem netradiční... Druhou sérii dám už jen kvůli Meryl, jsem zvědavá co to bude za saň.

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 17. června 2019 10:15

baltik Z 2. big little lies jsem zatím viděla jeden díl, tak těžko hodnotit.... Akorát z Meryl už mám pocit, že synáček byl psycho po mamince, takže se to třeba zajímavě vyvine.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 17. června 2019 22:25

Fňuk, ani jsem nezaznamenala, že v sobotu umřel Zeffirelli a že dneska dávaj jeho Romea a Julii!!

Nejlepší zpracování vůbec

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 17. června 2019 23:07

baltik První řada Sedmilhářek se mi líbila moc (dokonce víc, než kniha), z prvního dílu druhé série jsem rozpačitá - trochu nastavovaná kaše. Meryl S. je tam ukázková babizna - tohle pustit k dětem.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. června 2019 23:18

barbucha 

Ano, moc krásné!

Offline luciole
Avatar
1092 příspěvků moje polička 01. července 2019 13:36

Dneska ve 22:45 na ČT art  Sedmá pečeť.