design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 09:47

Lama_z_Lana ten kostelní byt je nádherný!

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 18:26

Vilemina Na me to pusobilo divne i z tech fotek tenkrat. Nemohla bych tam byt. Pred par lety jsem se nahodou setkala s dcerou toho puvodniho majitele.

Online Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 21:17

Lama_z_Lana V UK to je taky celkem obvykle. Kostel se odsveti a mas rodinny barak.:-)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 22:05

Emerald No, v Anglii v tom mají praxi několik století

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:41

Ty jo, nemáte někdo tip, kde sehnat fakt pěknou vestavnou skříň s posuvnými dvermi, 3m? Z IKEA se mi líbila jen takhle s dveřmi Grimo a ty zrovna ten rozměr tři metry zřejmě neumí;-(. Od truhláře nevím zda má smysl si to nacenovat, to asi bude pořádná darda a kdoví kdy by to bylo. Jinak ty se zrcadlovymi, lesklými dveřmi se mi nekibi a asi ani ty jak jsou tam kombinace dvou dekoru. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:52

Karja co nechat u truhláře udělat jen ty dveře? Ale zase vestavná na míru je vestavná na míru, do ložnice bych se asi plácla přes kapsu.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:55

Evaeva Hele, to mi neudělají, tyhlety vychcávky malý sem tam něco se docela blbě shánějí. Já nevím, mně přijde, že kupříkladu ta Ikea pasuje dobře a má dobré vlastnosti, i na to máme přesnej rozměr. Já myslím, že by mě to od truhláře mohlo stát klidně 60 tisic a ani nemrknu. A plácnutí přes kapsu se dá bohužel říct uplně o všem, od dlažby, až po komín, že je to bud důležité nebo přece pěkné. Ještě jsem nepřišla na to, kde by se dalo něco ošidit a nejak moc by to nevadilo:-D:-D.

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:07

Karja chtěla jsem napsat, že jsou dnes už firmy, které dělají dveře na ikea korpusy. Ale je to teda pálka, co jsem našla, tak asi nic. V EU jsem našla Superfront nebo Neuvermoebelt, ale to bude asi levnější ten truhlář. 

Jinak bych doporučila se jet podívat na živo, což je s dvěma malými dětmi dost komplikace, chápu. Ono to ale ve skutečnosti je lepší. 

No, jsem moc nepomohla, co?

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:15

MaeGandal

Co myslíš, že je ve skutečnosti lepší? jako ta jiná dvířka od Ikey?. Ale jo, naživo se někam i dostanu, ale upřímně moc nevím kam zrovna na skříně jet mimo té Ikey. I když jako ted jsme měli hlídání na dopoledne a koupili jsme přesně dva záchody a lepidlo, ono se to nezdá, ale všechno to poměrně dlouho trvá v tech obchodech vybrat:-D. Ono to asi skončí tak, že to zkusim dát k nacenění tomu truhláři, jen musim dát dohromady ten vnitřek, a i teda jak to má ideálně vypadat zvenčí.

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:30

Karja i ta Ikea vypadá jinak naživo. A nebo opravdu poprosit truhláře jen o dveře. Ze by to přihodil, až přijede s kuchyní 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:35

Karja jo to chápu, ještě při současných cenách. 60 tisíc to asi klidně stát může, ale narazili jsme třeba i na firmu, kde nám sami nabízeli, že to udělají tak, aby dovnitř člověk mohl dát tu ikeu, na tom se dá taky ušetřit.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:38

Karja u té Ikei v prvé řadě omrkni, jestli vůbec mají skladem všechno, co na tu skříň potřebuješ.  U těch jejich sestav mi přijde že chybí minimálně 1/3 věcí.  Já už skoro rok mám takto z Ikea naplánovanou skříň do předsíně, ale nakonec si ji objednám za draho  od truhláře, protože k tomu nemají panty, část dveří a vnitřního vybavení, a nejsou schopni říct, jestli to ještě bude a kdy. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:38

MaeGandalZrovna tihle moji tu Ikeu hrozně hejtují, ti by to určitě neudělali:-D. Jako já ty jiné dveře znám, no podívám se na to ještě, cestu tam mít budu, ale nějak si to neumím představit přes tu celou šírku místnosti ty poplastované:-(. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:40

Sairon Jo, kamarádka si setavila skřín do dětského pokojíčku z kuchyně Method a právě mi doporučuje, at si tak sestavím předsín. Už jsem něco nahodila, ale asi tam dávám něco blbě, vychází mi to násobně dráž než ji. Tu předsinovou si nakonec nechám udělat, to je poměrně specifičtější a nespěchá to tolik. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:45

Karja to je dobrej tip, to mě nenapadlo ale já už jsem ve fázi, kdy mi truhlář nakreslil základní rozvržení a už jen řeším detaily, tak už mu asi nemůžu říct, že jako díky, ale radši si dám do té předsíně kuchyň z Ikea

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:48

Sairon:-DTo ne no. Já si to ted nakreslim, oboje snad a dám jim to k nacenění by voko a dál uvidím. Ted toho pořizujeme nějak moc najednou, docela v tom plavu:-D

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:48

Sairon No a ty jsi řešila ty dětské uložné prostory na hračky? přišla jsi na něco?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:51

Karja za mně se dá skříň docela odložit. Já asi rok žila jen v jedné komodě. Je pravda, že pak jsem byla celkem překvapená, co všechno mám za věci když jsem vybalila zbytek krabic. Jako s dětmi je rok dost dlouhá doba, ale jestli toho máš teď nad hlavu, o pár měsíců bych to odložila.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 22:53

Karja nic extra jsem nevymyslela.  Máme 2x4 kalax,  koupím jim k tomu 2 nízký trofasty. Jeden nebo možná oba trofasty ale dám kolmo ke zdi, aby jim vznikl takový polouzavřený prostor, kde můžou mít kuchyňku,  a zároveň jim tam vznikne "pult " přes který muzou prodavat, nebo něco společně stavět ( haha)... A budu prostě průběžně dokupovat dle zvyšujícího se množství kinderbordelu.   

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 23:05

Lama_z_Lana ten kostelní byt je parádní. 

U nás jsem narazila na tento kostel https://www.soulkostel.com/the-space/ . Kromě toho, že je to na kraji světa, je i na kraji lesa kus za vesnicí - takže na koncert hezky pěšky polňačkou.