design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 05:20

Karjaja nechavala delat vestavenou skrin nedavno a vyslo zo skoro stejnejako z ikea. Drahe jsou ty dvere a ruzne kraviny .

Ted do predsine jsme se bavili, ze ty supliky a kose a tak koupim v Ikea a nektere rozmery budou podle toho a ten zbytek co prebyva, budou tyce a tak a to on udela.

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 05:52

Karja Já ti chtěla napsat něco podobného jako Evaeva. Zrovna tu ložnici já bych teda ošidit dokázala snadno. :-) Nemůžeš udělat jen skříň, zakrýt ji nějak improvizovaně (nebo nechat otevřenou, jestli tě to neirituje) a pořídit pořádné dveře podle svého vkusu později? Nebo musíš tam mít vlastně "skříň", myslím prostě dřevo, nejde ten prostor třeba jen vytepetovat, aby se neodírala omítka a udělat jen dveře? Připadně boční stěny, abys mohla snadno chytat police nebo tyče a nechat volná záda? Jen nápady, prostě nějaké takové řešení, pojmout to třeba víc jako šatnu, než skříň. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 07:33

Karja inak ja som planovala dat ikea skrinovu zostavu do predsiene. V podstate priestor na veci na upratovanie a ulozne priestory na veci k udrzbe domacnosti celkovo. Takze len obycajne police a ziadne vychytavky vysuvacie (na to budem mat rozne boxy co uz doma mam) Skusala som to nahodit v planovaci PAX a teda posuvne dvere mi to neskutocne predrazili ale mne nevadia klasicke otvaracie a vybrala som si uplne rovne bez vyrezov takze v pripade potreby viem prisposobit farbu samolepiacou foliou ako to mam uz na inej vstavanej skrini. Len som sa kdesi docitala v recenziach ze na tie vysoke skrine a konkretne na zrkadlove dvere na pantoch ludia nadavaju lebo su tazke a ikea tie panty takej hmotnosti neprisposobila a dvierka sa v mieste uchytenia uvolnuju a nici sa ta drevotrieska a potom sa tam to kovanie uz nijak neda primontovat. Takze tie zrkadlove dvere odporucaju na nizsie zostavy. Povodne som chcela zrkadla ale po recenziach uz nechcem. 
Skusala som aj METOD ale to bolo vyrazne drahsie takze tento variant som zamietla. 
Inak tu padli dobre navrhy ze si u truhlarov nechas urobit len dvere a dnu strcis ikea satnikovu zostavu. Robi to tak vela ludi

Offline Mrakoplas
Avatar
8787 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:22

Karja skus si to dat tomu stolarovi nacenit. Ja som teraz hladala v pošte a nam stolar skrinu do spalne cez celu stenu (3m) v dekore dub (aj vnutro), s veela suflikmi s dotahom, dvierka na otvaranie (4 dvojkridla), vysla 1600. Ak by bolo vnutro biele a sufliky bez dorazu tak 1300. Skrina na chodbe biela s kombinaciou drevodekor s priestorom na sedenie vysla 860 (rozmer cca 230cm). Pred asi 10 rokmi som kupovala v ikei pax skrinu, vsetko obyc biele, najlacnejsie posuvne dvere, rozmer 2m a vyšla okolo 600 (alebo to bolo este bez dvier?). Co tym chcem povedat - mozno to od stolara nebude az tak drahsie. Ak by sa ti ta ikeacka nemala pacit, tak by som sa na nu vykaslala a bud pockala a dala skrinu spravit  stolarovi neskor alebo nakombinovala vnutro ikei s dverami od stolara. 

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 10:10

Mrakoplas Díky, nacenit si to dám. Jen s tím truhlářem je to všechno na dlouhé lokte, mají toho dost. Jen teď to nějak vymyslet! 

Evaeva To víš, já už v improvizovaném bydlení žiju dost dlouho, ještě rok v krabicích se mi nechce:-D

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 11:31

Karja a kdyby sis nechala udělat cenu někde v komandoru? Aktuálně mají 30% slevu, dělají jenom to, takže to mají vychytaný. Mě i vymysleli jak dost ušetřit ( máme bílé police, ale jsou olepene hranovaci páskou v dekoru skříně, vypadá to super, vůbec ne levně a cena byla významně nižší. 

Pokud chceš dveře z masivu a teď na ně nemáš, nechala bych tam dát jakékoliv a řešila to, až se po stavbě trochu finančně zmatorite. Mě ta ikea taky žádná závratná kvalita nepřijde, tady souhlasím s vašimi truhláři. Mají akorát trochu vychytanej ten interiérový systém, i když teda ty vestavné skříně taky mají spoustu vychytávek. Jen to pak je hodně znát na ceně.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2022 11:44

continuity Ale zas ty vychytavky a celkove kompozice skrini aj. maji promakane, ze to opravdu stoji za to. Urcite se to navic za par let nerozpadne, kor v loznici. A souhlasim, ze pak dodatecne si nechat vyrobit z masivu ty dvere. My ted taky budeme mit Ikea obyc bilou kuchyn, ale treba knihovnu mam dubovou, zakotvenou do zdi na miru, prosklenou. Tam by hrozilo zavaleni a doufam, ze bude uz navzdy. Ale cekala jsem snad dva roky. Prvni truhlar radsi prestal zvedat telefony a druhy dodal po milionu urgenci a jeste tam doted chybi magnetky do sklenenych dvirek. Na dalsi kolo s jinym nabytkem nejak nemame energii. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2022 12:04

Jos já myslím, že zrovna kuchyně má ikea kvalitní, minimálně kování, panty atd. Ten vnitřní systém mají vychytaný i truhláři, akorát ta ikea vychází mnohem levněji, ty koše a podobné věci to pěkně prodraží. Ten Pax systém je celkem kvalitní, ale nesmí se stěhovatAle třeba dětem jsme koupili v ikei ten levnější systém, kde nepoužívají šrouby, schválně, a tam nám třeba občas upadne čelo šuplíku a musíme ho znovu nasadit Ale korpus jako takový drží.

Offline Karja
Avatar
35784 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 12:30

continuity Díky, přesně na to jsem se ptala, komandor neznám, ja si to namaluji, dám nacenit plus mínus a uvidíme co z toho vyjde. O té Ikee bych neváhala, kdyby se mi to líbilo, ale z těch zasupobavich dveří se mi líbí přesně jen jedny, co tam nejdou. Ty na panty jsou hezké různé, ale to se tam nehneme. Jos No já doufám, že mi to ti truhláři udělají, vzali mě spíš ze známosti a myslím, že už se jim nezdam, dají mě na black list:-D:-D, jak pises zas někoho shánět, zjišťovat jestli se s ním vůbec domluvím...těch řemeslníků dobrých je málo.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 12:34

Jos vychytane vnitřní systémy mají všichni, kdo se tím trochu zabývají. Jednoznačná výhoda skříně na míru je ta, že když máš niku 195 cm, tak ti to vyřeší, stejně jako křivý strop.

Můžeme se bavit o ceně, ale to je otázka nechat si to alespoň nacenit.a pak by se vidělo. 

Evaeva u kuchyni je kvalita kování jedna vec, ale za zrovnatelnou cenu určitě seženeš kvalitnější servis. Nám výrobce poslal s kuchyní i montéry a když se objevil problém, vyřešili si to beze mě. Když tu čtu ty Barbusiny zkazky, no děkuji, neprosím. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2022 12:58

continuity no jenže to je o lidech. Máma si nechala dělat kuchyň u ověřeného truhláře, i my od něj máme spoustu věcí. A dopadla jak barbucha, nejdřív byla kuchyň moc dlouhá, pak měla křivé poličky, vibrovala digestoř,... Byli tam snad čtyřikrát po "předání", vždycky samozřejmě potřebovala volno z práce,...

Já právě největší výhodu vidím u nábytku na míru, jak píšeš, výplní ti přesně ten prostor, je až ke stropu, takže žádný prach a blbá zákoutí.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 13:08

Evaeva špatně jsem se vyjádřila, já mluvím pořád o sektorové kuchyni, tam ty problémy typu křivé poličky zas tolik nehrozí. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. zaří 2022 13:42

continuity aha, to asi jo. 

Offline Myrtila
Avatar
2951 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 14:02

Karja Jeste me napada k tem lepsim dverim, co by se daly za cas k levnejsimu nabytku, tak bych myslela na to, aby pak ty korpusy treba dubove dvere udrzely. 

Jinak my si taky chteli koupit nabytek v Ikee, konkretne teda obyvak, a jak porad neco nebylo skladem, zadali jsme to stolari a naferovku jsme mu rekli, ze jsme chteli Ikeu, mame rozmyslene to vnitrni cleneni tak, aby se nam tam vesly ikeacke kose a tak, a on to proste vyrobil podle tech ikea rozmeru. A cena byla jenom malinko vyssi nez ta ikea, pritom kvalita je nesrovnatelna. A jeste nam udelal desku na televizni skrinku takovou, aby se prave casem dala vymenit za masivni dub. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 04. října 2022 15:55

Sweet Potato eh, nějak mi došla slova.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 04. října 2022 16:00

Sweet Potato Pinot Noir ale výhled pěknej...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. října 2022 16:01

Pinot Noir Haha, jsem cetla ten komentar a rikala si, ze me maloco prekvapi. A malem jsem poprskala telefon kafem . To je hodne hodne spatny. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 04. října 2022 18:21

Sweet Potato z toho teda zrak prechazi

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 04. října 2022 18:31

Sweet Potato to je skvělý úplně vidím ty realiťáky jak s cukajícími koutky píší ten popisek