design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. května 2021 10:33

Pořád jsem přemýšlela, jak vyřešit úložné prostory v chatě, protože v přízemí se nevejde nic, a tak byla možnost jediné v patře, kde je zase šikmá střecha.

Nakonec jsem vymyslela toto. Totální využití šikmé střechy. Do polic chci nakoupit krabice z IKEA apod. 

A teď přemýšlím, jestli to nějak kryt..?

Dvířka určitě ne, možná rolety, možná závěs, ten ale určitě ne nabraný, jedině hladký, rovný. Taky by šly žaluzie Den a noc.

A nebo to nechat jen takhle, otevřené. Ale to zase bude vypadat poněkud neupravené, e oblečení a různých věci.

Mám čas, nespěchám.

Co vy na to? 

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 09. května 2021 10:47

DruI Dík, to s tou baterii mě nenapadlo, přitom je to tak logické. Ale počítala jsem, že tam budu otevírat okno jen na ventilaci;-). 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 09. května 2021 11:04

Karja Nó, takhle on si to člověk říká, ale pak se při nějaké příležitosti zapomene, chce to otevřít dokořán a prásk ;o) Tak pokud je možné se tomu vyhnout (třeba rozdělením okna na otevíravou a neotevíravou část) tak to není úplně špatné vymyslet předem. Ale člověk si zvykne na všechno.

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 09. května 2021 12:41

DruI No já jsem si říkala, jestli se třeba takový rovnou nevyrábějí. Nebo že se tam dá nějaká pojistka nebo tak;-)

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2021 12:44

Dadoo je to krásné.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 09. května 2021 13:41

Dadoo mam zakryty "podschodiste" tema posuvnyma panelama (ikea). Mam takovy jako papirovy, neco jak ty jejich lampionove stinitka, akorat trvanlivejsi. Vypada to hezky, ale neni to moc trvanlive, pokud by se tam lezlo casto, tak radeji z nejake pevnejsi latky. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2021 13:54

Karja okna nevím, ale můžeš mít sklápěcí baterii, ale bála bych se, že to bude poruchové. Já bych se asi dřezu pod oknem vyhla. Budeš mít blízko nějaké dveře ven? Abys to okno nechtěla používat jako podávací.

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 09. května 2021 14:27

Evaeva Ne, je to okno na část zahrady, kde nic nebude. A hned vedle bude ještě jedno, ale to je zrovna strana, kde fakt nebude asi nikdo nikdy;-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. května 2021 15:52

Antje děkuju

Pavlena díky za tip, jak otevřou, pojedu to okouknout.

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 09. května 2021 16:45

Karja A nemůžou ty okna být posuvný? Já to prostě považuju za nejgeniálnější vynález ever!! :-) Nechala jsem si v kuchyni udělat posuvný okno a i když pod ním není dřez, je to super. 

Dadoo Taky bych myslela nějaké posuvné stěny, to je dobrý nápad. 

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 09. května 2021 18:28

Garfie Aha,to jsem nikdy neviděla posuvné okno, pokud teda nesahá na zem. Ale já prostě nemám v plánu ho otvírat, bude tam dost jiných oken;-). Ono by asi vypadalo jinak než ta ostatní a to by bylo divný. 

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 09. května 2021 19:19

Karja Jasně,jen nápad. Ono může vypadat úplně stejně jako normální, jen ta středová lišta je širší, ale určitě se dělají různé varianty. Jedno sklo je vlastně na pevno a druhé se dá odsunout, nebo otevřít na ventilačku. Takhle vypadá to naše pootevřené. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2021 19:57

Karja pokud bude otvírací, stejně bych ho nedala tak, aby otvírat nešlo, i když to budeš dělat jednou za uherský rok. To mi přijde lepší napevno.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:05

Dadoo ty police vypadají moc hezky. ale určitě bych je zakryla, už kvůli prachu a navíc mně teda by ta "neuspořádanost" hodně rušila, někomu to teda nevadí. ale prach, u vás asi spíš pyl atak.. to přece jen když je těch polic tolik, tak tam budou i věci, které nepoužíváš pořád a třeba za měsíc se docela napráší, to kdybych si pak vytáhla triko a byla na něm vrstva prachu to bych nebyla nadšená:-))

Offline Karja
Avatar
35832 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:07

Evaeva Jo to jo, ale tam ještě nejsem. Ale je fajn o tom řešení, jak píše Garfie vědět. I když já mám okno jen metr šířka, s tím se nic nevymyslí;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. května 2021 20:09

Karja metr je na posuvné málo, tím nic nezískáš a akorát si připlatíš.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:11

Karja pokud to okno půjde umývat zvenku ze země, tak bych klidně nechala otvírací jen jedno křídlo. jinak já okno taky z 99 % neotvírám, máme tam teda pracovní plochu a ne dřez, ale zas jediný parapet kde můžu mít nějaké kytky apod., takže tam furt tomu otevření něco zavazí. tak ale párkrát do roka ho otevřu ať už kvůli tomu umytí (zvenku to jde, ale musela bych si tam nést nějakou židličku nebo něco, zevnitř vylezu na ten pult:-) nebo když je potřeba hodně větrat

Garfie tady ten posuvný mechanismus vyžaduje takový "grif" co mi dělá hrozný potíže:-P ale já jsem teda extrémní gramla

Offline Garfie
Avatar
23935 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:25

viktorka_od splavu Hele, to ale záleží, těch mechanismů je hrozně moc. Třeba v Japonsku to odstrčíš pomalu malíčkem, ovšem daň je, že to moc netěsní.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:27

Garfie já jsem tým profukovací kastláče=nejlepší okna, takže klidně:-) ale jedině s rozhicovaným radiátorem pod nima, pochopitelně!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:38

viktorka_od splavu jj, něčím to zakryju. Ty posuvné panely by se mi asi líbily.

Ono je to Teda na straně, kterou se tam leze, takže to není na první pohled vidět, ale vadilo by mi na to koukat i z postele.

Zítra mi přijde kamarád dělat vodu a tím zatím končím. Teď chci peníze na nějakou dovolenou, chata počká