design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 13:28

Potrefenáhusa moc hezky a teda dvakrat vetsi nez by to bylo u nas:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 13:29

brrr proto jsem domalovala ten zbytek, ta strana je uzky pruchod do pokoje, tam se dvere otvirat nemuzou, a naproti jsou dvere do loznice

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. února 2020 13:55

viktorka_od splavu To ti fakt přijde z těch fotek, je to pidi a tak tak

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 14:05

Potrefenáhusa ja verim ze pidi, ale my mame proste pidipidi;-) sirka toho wc s umyvadlem bude jiste vic nez 70 cm ne? my mame takhle tu druhou koupelnu, v sirce 90cm x myslim 160 je wc umyvadlo a sprcha:-) okno bohuzel ne, to dela hodne, nahore by taky nebylo, to co je uz podelit nejde, ale asi by sel svetlik, kdyby se to rozdelilo. dvere dvoje u sebe v pravym uhlu primo proti uzkymu schodisti na 0,8 m2 mi taky neprijdou uplne zdravy

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. února 2020 14:08

viktorka_od splavu Kdybych věděla, kde máme metr, tak ti to dojdou změřit, je to fakt málo, dávali jsme tam i kvůli tomu užší cihly než by měly bejt, i tak je tam zazdeny futro od koupelny, já tam nedám lokty od sebe

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 11. února 2020 14:11
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu No nám se prave vešlo sice menší než do koupelny, ale plnohodnotný, maluju se u nej radši (má blíž okno) a i fenuju

u nás bylo na krev vsechno, i sprchac by byl asi problém (buď nízko okno, nebo na druhy straně je komín (vidět v koupelnovým zrcadle), leda jsme uvažovali dat sprchac tam, kde je teď záchod, ale zdálo se nám to pro sprchac dost klaustrofobni)

1. umyvadlo na záchodě 

2. koupelna, na fotce takřka celá 

3. Chodba, dveře tak tak, soupaci jsme obhlizeli, ale bylo to hnusny nebo strašně drahy a na záchod asi neprakticky 

​super. dveře mi připomínají dětství. 

Offline DruI
Avatar
3174 příspěvků moje polička 11. února 2020 14:19

viktorka_od splavu A co na záchodě udělat klasické dveře a v koupelně dveře posuvné po stěně? Teoreticky by teda bylo možné ty dveře do koupelny obrátit, aby se otevíraly dovnitř, ale jestli se fakt nedělají vany 140, tak by se dveře otevíravé dovnitř nevešly, kdyby se vana umístila podél té dlouhé stěny pod okno :o(

Jinak naši mají v panelákovém bytě WC dost podobné velikosti 70x100 a když je člověk zvyklej, ani si to neuvědomí. A teda, když jsme rekonstruovali náš byt, tak jsem navrhla WC podle normy a manžel si stěžuje, že je moc velké, člověk se nezavděčí :o)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 14:28

DruI dovnitr urcite ne, jo tech 70 na 100 je ok, pokud nedres koleny o dvere tak v poho:-)

Potrefenáhusa uzsi mame vsude, jsou tu kantky i mezi sousedama, lokty nedam ani v te spodni koupelne a ta ma tech 90;-) blbe se v tom teda sprchuje, protoze sprchac je navzdory mym protestum uzavreny

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 11. února 2020 14:40

Uaa ted dorazili plynari a topenari v jednom, a bude se predelavat i kotel, pry kdyz uz tak uz. Takze vsechno zrusit, presekat vsechny privody plynu vody elektriny, takze by se vana i sprchac vesly, ale ta mistnost je mala. Plus se bude vysekavat vic i podlaha, kvuli izolaci. Mazec. Cenu si nedovedu ani predstavit. Znovu me napada ze kdybychom to tenkrat strhli a postavili znova, ze bychom udelali lip

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. února 2020 15:37
Reakce na razorblade:

paktofonika Dobrej vyber, tyhle dvirka se mi taky moc libily, ale do maly panelakovy kuchyne by se nehodily a jeste by ji zmensily, tak jsem nakonec skoncila u obligatni bilo-jasanove

​Myslím, že náš byt s vysokými stropmi otvoreným priestorom a oknami to znesie. Nie som si ale teraz istá, či sa k nej bude hodiť gauč. Tvoj byt je určite super!

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 11. února 2020 15:42

paktofonika Jo, snese. Mylsim, ze tahle kuchyne se hodi prave do tech stockholmskejch (a vinohradskejch:D) cinzaku. ja jsem se svym bytem spokojena... mohla bych sem dat fotky kuchyne a koupelny, ale az se dokopu k tomu je nejak zkulturnit na foceni. jak jsem se hned po rekonstrukci nastehovala, tak uz tady furt mam takovej ten provozni bordel jako sklenicky na lince a spinava panev na sporaku a to sem vzhledem k jedincum, kteri lpi na tech beloskvoucich spararch, fakt nedam :D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. února 2020 15:44

razorblade

No Vinohradský panelak to zrovna nie je, ale dajme tomu :D

Budem rada keď sem niečo pridáš, upratovať nemusíš, ja nesúdim

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 15:45

DruI ale ty posuvne dvere do koupelny to se mi libi, to promyslim jeste!

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 11. února 2020 21:53

viktorka_od splavu ravak ma canu 140 cm - Rosa 1.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:00

Ginger děkuju. tu jsem zatím neobjevila, zato nějaké rady, třeba by se mohly hodit i někomu dalšímu https://www.ravak.cz/cz/zarizujete-malou-koupelnu

Offline DruI
Avatar
3174 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:00

viktorka_od splavu Posuvné dveře jsou strašně fajn. My je máme v celém bytě :) A do koupelny by se mi líbily celoskleněné, akorát by se mi je nechtělo čistit :)

Offline Ginger
Avatar
1088 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:12

viktorka_od splavu jeste ke dverim - existuje system kovani Ergon, ktery setri misto v zadveri. Pokud by neprosly ty posuvny dvere, tak toto je alternativa pro male prostory.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:19

Ginger to je zajímavý, děkuju!

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:19

viktorka_od splavu ty posuvny dvere jdou udelat fakt v jakymkoli stylu. To je dobrej napad. Bude to spis moderni nebo?? 

Ilustracne:

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. února 2020 22:22

DruI my máme všechny částečně prosklené, takové to pískované sklo, čištění jsem vzdala, protože jak se na tom udělá nějaký "flek" tak nejde ničím zlikvidovat, na druhou stranu vlastně krom proti světlu na nich není nic vidět:D