design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:45

Potrefenáhusa jo, on by byl kdyby se opravil, ale je neopravitelny. Je to cele brutalne podmacene a steny jsou popraskane, my ted opravujeme neco podobneho, taky to ma plus minus 100 let a za ty prachy co jsme do toho vrazili bychom meli novostavbutakze druhy takovy objekt opravdu nepotrebujem

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:47

rasaNori to jo, jako z finančního hlediska se ty ruiny většinou fakt nevyplatí opravovat

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:50
Reakce na Potrefenáhusa:

rasaNori ten dům by ale mohl bejt strašně krásnej

​No to teda! Já bych neměla srdce to zbourat.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:57

barbucha ono by ti to na hlavu spadlo tak jako tak:D

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 13. května 2019 14:02

rasaNori 

No asi jo, ale je to strašná škoda... tyhle starý baráky jsou fakt krásný. 

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 13. května 2019 14:08

barbucha Potrefenáhusa on je k tomu i takovy pozemek:

To co je cervene ohranicene, je cela plocha (ty potoky jsou hranice pozemku), to fialove je jedine misto kde se da eventuelne stavet. Ruzove je nezastavitelne, protoze za a, zaplavova oblast a za b, je tam to vedeni. Prelozka jednoho sloupu je za cca 80 tis, a na pozemku je jich 5. Ty cesta nad domem je klasicka, je tam velky provoz a 90 km/hod. Hele fakt jsme to promysleli, a ne nakonec do toho nejdem:D ani jako pastviny, moc vlhko na ovce.

Online brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 13. května 2019 18:07

rasaNori Zas byste měli kousek na tramvaj Osobně mi to tam připadá takové utopené, v lese u cesty.

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 13. května 2019 18:19

brrr haha ja jsem mhd nejela ani nepamatuju, a co vim tak 5 jezdiva 2x do hodiny ne? Na tohle jsem asi uz stara:D

Online brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 13. května 2019 19:29

rasaNori Mno .... Já tam jezdívám autem, ale zrovna minulý týden jsme tramvaj zahlídli :-)

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 13. května 2019 20:12

rasaNori No, my jsme ted o vikendu odpiskali neco podobneho. Teda pozemek jen 2500, ale krasna zahrada, klid. Jenze ten barak....kompletni rekonstrukce sakumprask plus neco pristavet. Nebyla to teda takova ruina jako na te vasi fotce, v podstate na chalupu se tam da pohodlne jezdit, ale na nejakej xdesitek let rodinnyho zivota by to tu kompletku chtelo. Takze nic no:-D. Ale verim az si to nekdo koupi a predela, tak budu okolo chodit s brekem, ale vlastni cas a penize se mi v tom nechtej topit;-)

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:23

Já jsem dneska zjistila, že nějaký úřad nám přesně nadiktoval, jak předělat chodník u vjezdu na náš pozemek, kromě pochopitelných věcí se tam musí udělat i proužek pro nevidomé. Bydlíme na periferii a ten proužek se před těmi našimi vraty bude opravdu vyjímat...v celé čtvrti a široko daleko nic, jen ty čtyři metry u nás. A ještě se z toho platí 21% daň.

(Děláme nový plot a vrata.)

Offline Myrtila
Avatar
2953 příspěvků moje polička 14. května 2019 04:12

Mohučanka To je jak u nas, my zase musime u chodniku po cele delce pozemku dat nejakou trubku na odvod destovky. Ani jedni sousedi ji nemaji a mit nemusi (pritom stavebni povoleni jsme dostali ve stejne dobe), nebude na nic navazovat, jen tam bude v zemi lezet nekolik metru roury. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:36

pokračuju v plánování :)

a zajímám se, jestli někdo má zkušenosti s krbem s vložkou.

ráda bych umístila něco s ohněm v obýváku. asi bych raději než kamna, která budou divně stát na kusu skla nebo něco podobného měla časem (pochybuju, že na to budou peníze rovnou, ale počítat s tím musím) krb s tím, že bude částečně vytápět domácnost, protože ve starém krbu (bez vložky, jen ohniště) se přes zimu docela topí, je to fajn. a ráda bych byla připravena na to, až zas 24 hodin při minus deseti nepůjde proud.

představa je asi tohle. i tak obložené, bude se to tam hodit, s tím, že spodek by se vytáhnul kolem, protože v obýváku bude dřevěná podlaha (podlahová plocha bude dost malá, takže naštěstí ne moc drahá).

cokoli k tématu, klady, záporu, špatné zkušenosti? já nemám žádné.

Offline RoSa
Avatar
8197 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:49

Jiná Realita asi by to už teď chtělo připravit rozvody teplého vzduchu - to se pak do hotovýho bude blbě zasahovat...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:59

Jiná Realita my asi máme něco podobnyho, ale muzu ti k tomu rict jen to, ze je to fakt boží 

(A ze bílá zeď okolo není úplně praktická)

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 14. května 2019 23:47

Jiná Realita my máme veľmi podobné, aj s tými tehličkami, plná spokojnosť. A my nemáme rozvody, lebo máme pomern malú vložku (museli sme ju prispôsobiť existujúcemu komínu), tak sa nám to zdalo zbytočné, len nejaké prieduchy okolo komína, ale jedno poleno v zime dokáže vypnúť termostat . Keby som to robila ešte raz, tak do tých rozvodov idem.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. května 2019 00:01

Potrefenáhusa ty tvoje zviřátka nikdy nezklamou, fakt.

právě proto bych to raději obložené, šutr by byl drahý moc, cihly se mi zdají praktické a (samozřejmě relativně) ekonomické.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 15. května 2019 07:21

Jiná Realita Krb je báječná věc,  i když většina tepla nám jde do komína.

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 15. května 2019 07:59

Jiná Realita Máme krbovou vložku, je to super věc. Stěnu kolem nemáme ničím obloženou a vůbec se nešpiní. Na zem jsem taky nechtěla žádnou dlažbu, takže jen sklo položené přes dubovou podlahu. Hrozně záleží na krbaři, zjisti si reference. Kdybys bydlela blíž, dám ti na jednoho tip. Přijel, kouknul, vyřadil naše návrhy vložek, které jsme našli na internetu a dal nám vybrat ze svých prověřených. A pak nám řekl, že až to dokončí, tak už ho nikdy neuvidíme, protože nebude co reklamovat . A jak řekl, tak udělal, 14 let bez jediného problému.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 15. května 2019 08:03

Potrefenáhusa jezis ten krb je skvelej, to bych strasne moc chtela Ted hledame byt na koupeni, ale tam se teda krb rozhodne nevleze