design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. března 2019 12:18

Potrefenáhusa Asi ne umělý, uřízlý?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 02. března 2019 12:30

Sweet Potato fobie ze stromečku?

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. března 2019 12:42
Reakce na Potrefenáhusa:

Sweet Potato fobie ze stromečku?

No, skoro . Vždy sme mali umelý, vychovávaná som bola v ľahko ochranárskej rodine, kde "ublížiť stromčeku" - samozrejme v lese a tak, bol hriech, a áno, jediný kapor v celom mojom živote bol po Vianociach vypustený na slobodu, lebo napriek snahe priblížiť nám tradície to naši nedali. No a keď sme umelý pred pár rokmi zrušili, lebo pri životnosti tých moderných a škôlkach na živé je evidentne ekologickejšie kúpiť stromček živý, tak som proste v sebe musela prelomiť to, že sme vlastne kúpili strom vyťatý len na chvíľu na ozdobu. Tak som sa musela chvíľu vnútorne v tomto smere trochu prestaviť.

Edit: A ešte sa mi práve vynorila tá Andersenova rozprávka o stromčeku, to tiež človeku nepridá. Ale zas, ja som názoru, že Andersen by nemal byť deťom vôbec dávaný do rúk .

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. března 2019 12:45

Potrefenáhusa Mne v dětství na dost dlouho rozhodila ta Andersenova pohádka. Jiný než řezaný strom jsem si samozřejmě neuměla představit, ale o každý jsem bojovala nejmíň do února a z jednoho schovávala jehličí v krabičce až do dalších Vánoc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. března 2019 12:46

slniecko Jo, jak ho chudáa orvalu. Hned ten večer vyhodili. Ale i tak jsem Andersena četla mnohokrát dokola.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. března 2019 13:21

Sweet Potato Keď sme s mojimi deťmi pozerávali nejakú sériu Andersenových rozprávok na jednom detskom kanáli (to som normálne cenzurovala - ale chceli to pozerávať), tak ma prekvapilo, koľko mal aj milých rozprávok. Ale tie tak nejako vydávané knižne nevídam. To je vždy dievčatko so zápalkami, cínový vojačik, ten umretý slávik a podobne. Nechápem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 02. března 2019 13:41

slniecko Já mám dvě tlustoknihy, tam jsou všechny, smutné i veselé. S ilustracemi Cyrila Boudy, černobílé kresby, někdy dost děsivé. Taková Dívka, co šlápla na chléb! Brr. Taková Anne Lisbeth (?) třeba není zrovna dětské čtení, tenkrát jsem to vůbec nechápala.  Ale jak říkám, četla jsem je znova a znova, u některých bulila jak želva, já byla divná prostě.

Vtipné byly třeba Přezůvky štěstěny, Křesadlo, Mikula a Mikulka, co si tak vzpomínám.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. března 2019 14:30

Sweet Potato ja si ich takto podrobne nepamätám, my sme mali jednu knižku, nejaký výber, no a ten seriál v tom ma vyslovene prekvapilo, že nie všetko od neho muselo byť nutne smutné. Výslovne si tam pamätám nejakú rozprávku o princeznej a starom záhradníkovi, ktorá sa mi páčila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 02. března 2019 14:36

Sweet Potato taky jsem andersena cetla mockrat, dostala jsem nekdy na zakladce od maminky k vanocum knizku tech klasickych drastickych pribehu.. strasne jsem u toho pokazde brecela, ale nemohla jsem si pomoct

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. března 2019 21:15

nelíbí se mi jen pár detailů, ale hodně se mi líbí změna dispozice a celkové řešení bytu, barevnost a hodně světla. A betonový strop  Tady bych mohla bydlet.

https://www.idnes.cz/bydleni/rekonstrukce/rekonstrukce-panelak-umakartove-jadro-obyvaci-kuchyne-promena-problem-s-rekonstrukci-remeslnic.A190228_154042_rekonstrukce_web

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 04. března 2019 07:33

Dadoo me to moc nebere z ruznych duvodu, hrozny to neni, ale chybi  mi v tom urcita lehkost a charakter v detailu- nektere veci fajn, koupelna s oknem treba, ale jinak je to opsane z relativne trendovych veci. Podlaha vypada jak plovouci, zavesy tomu nepridaj. Ale nejhorsi je ten sloh. Hruza vcetne Merilyn. 

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 04. března 2019 07:48

Dadoo nepáči sa mi to. Ani vlastne neviem prečo. Hlavne teda tá "Merilyn" na stene a strop je hrozný. A ked vidím na každej fotke toho vtáka, ta mám pocit, že kto ho nemá, akoby nežil. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. března 2019 07:54

0zero7 Marylin by šla první.. 

Ja si tu už víckrát všimla, že vy tu často vidíte  věci, které já vůbec nezaregistruji a musím se pak vracet a hledat je. Taky nejsem žádný odborník. Vnímám ty byty spíš jako celek, jak na mě působí celkove a teprve pak si (obcas) všimnu některých detailů.

Tenhle byt mě nejvíc zaujal tou změnou dispozice, šatnou a světlem. Až pak jsem prohlížela podrobněji, co mi tam nesedí. 

Baví mě, jak tam často vidíte detaily, které jsem já vůbec nezaregistrovala nebo nevnímám. 

Offline stes
Avatar
7392 příspěvků moje polička 04. března 2019 08:01

Dadoo Taky se mi to nelíbí. Vůbec a ještě ke všemu je to celý nějaký nepraktický.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 04. března 2019 08:46

Dadoo Nelíbí se mi ta postel, kde ten vzadu musí přeskočit druhého, aby se dostal ven. Taky ten motivační nápis a celá ta tabule (jestli to je tabule), to si tam jako budou psát nezapomeň koupit brambory přes celou zeď? Taky se mi melíbí ten betonový strop a OSB desky. Připadá mi to jako došly nám peníze, ale nějak jsme to museli dodělat.

Jinak dizpozice dobrá.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. března 2019 09:28

Bledule když mne přijde, že to, co ty i předchozí jmenujete, jsou právě ty detaily, které jsou snadno vyměnitelné. Pták, Marylin, nápis .. Všechno pryč. A postel se mi docela líbí, ovšem s tím  že být by byl maximálně pro jednoho.

Nemám ráda vanu, kuchyň má prostor pro vybavení taky max pro jednoho člověka. A to ještě nesmí moc vařit. 

Tak koukám., že se mi tam nelíbí spoustu jednotlivosti, ale jako celek, pro jednoho. pořád dobrý. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 04. března 2019 09:39

Dadoo kuchyň mi malá nepřijde, v těch dolních skříňkách mi přijde místa dost, jsou uložný prostory i z druhý strany ostruvku a taky asi i v tý bílý stěně vedle tabule. Postel u zdi jsem měla a vopruz to byl, na druhou stranu ten byt je docela malej panelák a třeba to holt bohužel takhle vyšlo nejlíp.

Mně osobně by se asi nechtělo rezignovat na okno v kuchyni kvůli oknu v koupelně, ale ta koupelna je s oknrm hezká.

Mně ten byt nijak neuráží, jen mi nepřijde nijak designově výjimečnej a já osobně teda nemám ráda laminát, přidala bych na dřevě

a taky teda nevim, jestli ty fotky nejsou nějak malinko přifiltrovaný do vyblitých našedlých barev, protože jídelní stůl je podle mě z ikey a je to normální světlý dřevo

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. března 2019 10:15

Eames house bird je designova ikona stara mnoho desitek let, bohuzel prochazi tezkymi casy, kdy na kazdeho vykoukne div ne z lednicky. 

Offline Janulik03
Avatar
16731 příspěvků moje polička 04. března 2019 10:56

jinx presne, dnes ked otvorím fotky, všade číha. A to som ho kupila deckám do bytu. Už sa mi prejedol . Najhoršie je, ked som na FB v jednej skupine pozerala čo byt , to vták a chválili sa ako im to tlačí jedna pani na 3D tlačiarni. To už je peklo pre mňa.

Jo ešte k tým istým bytom patrí plagát Marianna 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 04. března 2019 11:08

Dadoo Kdybych tam nechtěla ty OSB desky, tak by se musela sundat celá ta ložnice a postavit znovu. To platí za předpokladu, že bych se k takovému bytu dostala už hotovému. Kdybych začínala od nuly, tak bych samo volila jiný materiál hned, ale to už by byl úplně jiný byt.