Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 11:21

Sweet Potato Samostatná. Ale samo jako exgeek ti napíšu, že je nejlepší si zahrát i 1 a 2. ;-D

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 11:22

A knížky předtím :-D.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 11:27

Jinak je to ale zcela samostatná hra, nepotrebuješ k tomu znát ani předchozí díly, ani knížky, ani svět, pro hodně lidí je to nejen jediná věc s tematikou Zaklínače, se kterou se kdy setkali, ale i jediná videohra, kterou kdy hráli :-).

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 15:00

Zina Tak samozřejmě o ní uvažuju pro milovníka Sapkowského. 
Já už o těch hrách zjišťovala něco dávno a tenkrát jsem vyrozuměla, že ty první dvě ok, ale až ta třetí úplně wow.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:18

Ty jo, to bych tak úplně neřekla. Už jednička byla ve svý době pecka, dvojka ji ještě překonala a trojka tomu nasadila korunu. Takže kdyby teď nějakej fanoušek RPG her procitl z umělýho spánku, tak bych mu doporučila, ať to vezme pěkně od jedničky, protože nebude litovat, pro svátečního hráče bych tenhle postup ale nedoporučila - ona jednička vyšla v roce 2007, a to je na poli videoher už hodně dlouhá doba.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:23

Zina Nepamatuješ Kyrandii? To se mi strašně líbilo v pravěku, nedávno jsem si to stáhla pro mac a už mi to teda taky přišlo trochu nehratelný 

a ještě Heretic, o tom se mi jednu dobu furt zdálo, bylo to chvílema dost strašidelný 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:38

Potrefenáhusa Ta se hrála ještě pod DOSem, ne? To už je úplnej herní pravěk. Já jsem ji sama nehrála, ale tehdejší přítel jo a muž ji tu momentálně opěvuje.

Jsem těch devadesátkovejch her moc nehrála, mezi nejstaší patří asi RPG Wizardry 7 (92) 

a z adventur Quest for Glory (taky vycházely na začátku 90. let).

Ty wizardy byly hodně těžký, takhle obtížnou hru už by dneska asi nikdo nehrál :_).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:50

Zina já jsem měla kamaráda - spolužáka z gymplu, kterej bydlel kousek od nás a byl magor do počítačů už tenkrát, tak jsem to chodila hrát k němu 

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 24. listopadu 2019 23:46

Potrefenáhusa kyrandii všechny díly! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 08:46
Reakce na Potrefenáhusa:

Zina Nepamatuješ Kyrandii? To se mi strašně líbilo v pravěku, nedávno jsem si to stáhla pro mac a už mi to teda taky přišlo trochu nehratelný 

a ještě Heretic, o tom se mi jednu dobu furt zdálo, bylo to chvílema dost strašidelný 

​Jé, tomu jsme říkali Blbý Brandon! To je fakt pravěk.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 19:38

Kto má ešte pikselartový advenťák ?

(výroba 12 ročného syna)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 20:30

slniecko

já jsem postpubertálního syna lstí nalákala pod jmelí a lípla mu pusu - málem mě poblinkal

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 20:39
Offline Mulen
Avatar
4243 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 20:14

Sweet Potato u mě to bylo tak, že jednička super, dvojku jsem nedohrála, nějak jsem si nezvykla na ovládání a trojka byla, nemohla jsem se odtrhnout..

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 02. prosince 2019 20:27

Mulen Dík. Koupím trojku.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 31. prosince 2019 13:40

Kyrandiu som hrala v dobe ked sa u nas doma zacinalo s internetom a kedy sa na pripojenie pouzivala pevna linka (otrasne zvuky pripajania included). Tatino sa v nejakom fore alebo blogu dostal do kontaktu s nejakym cechom a po telefone som mu vysvetlila ako prejde jednu z tych urovni a on zas mne nejaku inu. Mala som asi 9-10 rokov a bola som sama so sebou spokojna ze som mohla poradit niekomu dospelemu (ale asi dost mlademu)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:54

Já vím, že už to tu někde bylo, ale nemůžu to najít. Můžete mi prosím někdo doporučit escape room v Praze? díky

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 08:28

MaeGandal Jake tema? Je jich tu mrak. Do svetovy spicky sse letos dostali Galactic Pioneers, ale zajimavy bylo i Hackerovo doupe, i kdyz trochu repetitivni. Na kooperaci a komunikaci v tymu je Stroj casu. Dalsi napady by mohla mit treba Sweet Potatoma jich proslych mnohem vic.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 08:43

MaeGandal Obecně nejlepší hry mají The Chamber . I když zrovna to Hackerově doupě mne u nich asi jako jediné moc nenadchlo - pro mne to téma nebylo tak zajímavé.

Další perfektní jsou od Mindmaze - ti mají třeba ty zmíněné Pionýry a teď nějakou novou steampunkovou.

Moje srdcovka je Decrypt.

Dobrý web s recenzemi .0je Solveprague.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:08

MaeGandal Za mě únikovky od The Chamber.cz, jednoznačně. Hrozně se mi líbil, ale je hodně strašidelnej je Dům duchů dva, nestrašidelnej Wonderland (ten mi přijde i trochu víc pro děti)  a Tajemství císaře. Skvělý jsou taky obě únikovky od Escapetheroom.cz -Profesorova pracovna a Escape the bar, když o nich teď píšu, tak už si nejsem tím jednoznačně v první větě tak jistá :-). Úžasnej, i když trochu těžkej, je Padlock na Žižkově, a netradiční a hodně povedenej a autentickej zase Escape the bus.

Dost záleží, s kým půjdete, jestli s partou ajťáků, dětma nebo někým, kdo ocení, že se hraje ve zdech ze 14.století.