Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 08:10
Reakce na Pavlena:

Odpoledne to zjistím, ale asi to bude nějaký pofidérní zdroj.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 08:29
Reakce na Sweet Potato:

Je to klasicky anime, ale neznam zadne stranky v CJ. Pokud by nevadila AJ, pak je asi nejlepsi a overena stranka kissanime.com

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 08:37
Reakce na Solathis:

Jo, koukají na anglické, možná to bude odtamtud.

Offline Dammy
Avatar
115 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 09:04

Neporadíte mi někdo mangu vhodnou pro 12 leté dítě, která vyšla u nás v češtině?
A nesmí to být Naruto...

Už to skoro vzdávám.

Offline žluťásek
Avatar
7640 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 09:23
Reakce na Dammy:

Seriál nebo knihu?

Jestli knihy, tak zařazené vyloženě do dětského odd.. máme v knihovně:

- Královnin rytíř
- Fly high!
- Dívčí parta
- Legenda
- Válečníci (na motivy dobrodružné zvířecí série v původně románové podobě, kočičí klany bojující proti sobě)
- sborníky Vějíř (čeští autoři ve stylu mangy)
- manga Shakespeare (několik her)

Plus z komiksů pro mládež máme vybrané ještě takové, co jsou vhodné i pro starší děti

- Maximum Ride
- Kočičí zlato
- Elegie pro ovečku
- Platina
- K2

To hodnocení knihovny samozřejmě vždycky je trochu subjektivní, ale z toho prvního seznamu bych se nebála asi ničeho. V případě druhého už jsou to víc pubertální témata, hrdinům je tak kolem 15 let.

Offline Dammy
Avatar
115 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 09:33
Reakce na žluťásek:

Díky moc! :)

Offline žluťásek
Avatar
7640 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 09:38
Reakce na Dammy:

Není zač, ale berte to spíš jako rozcestník a radši je ještě trochu prolistujte. Mě komiksy moc neberou, manga už vůbec ne, tak se v tom moc nevyznám. Beru to vyloženě podle samolepek, jak to máme v knihovně - červené dětské, bílé mládežnické a dospělácké :)

Seznam samozřejmě není úplný, to jen tak co jsem si teď vzpomněla, jsem doma :)

Offline Dammy
Avatar
115 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 09:43
Reakce na žluťásek:

Mě to hrozně pomohlo, protože ani Kosmas, ani Luxor nemají v rozcestníku rozdíl mezi mangou a komixem, a navíc neuvádí věkové doporučení.

Já se v manze celkem orientuju, ale většina věcí, kterou znám a která mě napadá, nikdy nevyšla v češtině, navíc čtu spíš tu dospělejší, než tu teenagerskou.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 10:05
Reakce na Pavlena:

Na Pokémony se dá koukat i na Netflixu, je tam ta úplně první série (Indigo League) a pak dvě série Pokémon XY, to už jsou ty úplně nejnovější, když nepočítám Sun and Moon, co se začala vysílat teď v listopadu a není tudíž kompletní. A u XY jsem si stoprocentně jistá, že jsou tam i s českým dabingem (na netflixové poměry celkem vzácný úkaz), Indigo si teď nevybavuju. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 11:45

Tak co, už jste někdo chytli žvejku??

Nejčastější mimikry jsou zatím Pidgey, Rattata, Zubat, Magikarp a Spearow, ale spekuluje se už i o dalších. A není to na nich nijak poznat teda, žádný divný vočička. :) Na facebooku už se to zas hemží chlubiči, co prý jen dneska chytli Ditta vícekrát, tak snad budu mít taky brzo štěstí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 11:49

Kdepak. Akorát zbytečně plýtvám lepšími míči na plívy. Fb chlubiči se nenecháme rozhodit! Jakou stránku/skupinu sleduješ? Já našla jednu celkem rozumnou, ale v poslední době to tam zavalily fotky miss pokémon.

Offline Laceerta
Avatar
13 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 12:31

Já včera lovila cekem asi 4 hodiny a Ditto se neukázal. Už jsem nad ním zlomila hůl a když jsem večer v půl 10 zapla doma hru a chytila holuba, tak se vyloupnul. Takže další kus do kédexu! Jinak je k hounu ;)

XP pěkně naskakujou - za včerejšek 80 tis (bez evo) a 70 tis stardustu !

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 12:48
Reakce na Laceerta:

a šel ten holub/ditto chytit hnedka, nebo se nějak víc bránil? mně už vyskakujou i potvory s cp 20, cotosakraje??

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:12

mě už to nebaví, včera jsem šla z práce, ještě jsem si zašla kvůli pokéstopu, pak vyházela všechny 3!!!!! nabraný pokébally na holuba, kterej mi utek, tak jsem ze zoufalství použila všechny peníze na 20 umaštěnejch pokéballů - cestou na tramvaj jsem viděla v blízkosti pikaču a nějakýho draka, ale i když jsem si ještě zašla, tak se neobjevil ani jeden, další pikaču se objevil v blízkosti při cestě tramvají, ale taky nic

Všechny draze nakoupený balony jsem vyházela na rattaty , holuby a podobnou havěť, takže nemám už zase nic...

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Jako fakt vůbec nic??? Asi na tebe založíme sbírku.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:17
Reakce na Potrefenáhusa:

ja se zarekla ze kupovat je nebudu a nebudu. beztak mam coins trvaly nedostatek, i kdyz ted co zmenili pravidla v gymech je to lepsi. driv se mi stavalo ze jsem se treba dva dny vubec nedostala do zadnyho gymu.

jako strategie nintenda je mi jasna, chteji abysme si dokupovali strelivo za prachy, tuudle:P

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:18
Reakce na Laceerta:

Gratuluju!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:25

no to jsem si říkala taky, že si radši pořídim vejce nebo inkubátor, pak to nakonec dopadlo takhle, no

je to votravný, když člověk nemá bally, aspoň teda mi přijde, že se nějak zlepšilo to dobejvání věcí z pokéstopů a jde to i z dopravních prostředků, jinak to bylo fakt zoufalý

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:30
Reakce na Sweet Potato:

takhle bych popsala sve pocity, kdyz jsem se vcera vracela po hodine obihani pokestopu s praznym batuzkem a ten posledni pred domem Try again later...

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 24. listopadu 2016 13:30

Já už jsem jednou coiny na koupila, většina padla na lucky eggs. Ale zrovna ha ty míče se mi je dávat nechce, to je tak rychle pryč. To spíš ty inkubátory. 

Z gymů mám deset coinů za den, v lepším případě, to nenašetřím.