Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 23:05

letfenixa já při delších trasách navigaci kontroluju, jestli nás vede tak, jak chceme, a když ne, jestli to má nějaký důvod - kolonu třeba 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 02:21

Mohučanka ses moc dobra!  Já ty svoje řidici dovednosti posouvam velmi velmi pomalu, ale shodly jsme se s kamarádkou, ze tyhle krize, který člověk zvládne sám vyřešit, ho skvele posunou dal a bez toho to bohužel nejde. Pro mě byl strasnej zlom, když muže sejmul detskej blicí moribundus, zatímco na nás cekal u pediatra a musela jsem v malomestsky spicce ze sousedního města domu řídit já bez jediný rady se zelenou mrtvolou místo spolujezdce, včetně vyjeti z narvanyho parkoviste. A bylo to na pohodu 

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 07:05

Co vas, co jste se baly, primelo ridit? Ja bych totiz fakt potrebovala, aby zacal ridit muz.

On si ridicak delal tak pred peti lety a od te ujel jednou asi sto kilometru na dalnici, ve meste ani metr. Normalne nam v Praze jeho nerizeni nevadi, ale ted pri stehovani bych maximalne ocenila, kdyby si aspon do toho hornbachu zajel sam a nemusela jsem ho tam vezt a jeste s sebou tahnout dceru.

Myslim si, ze jeho by dotlacilo snad jen to, kdyby musel zacit ridit kvuli praci. To by mu pak jeho jesitnost nedovolila priznat, ze to nezvladne, a zacal by. 

Offline Myrtila
Avatar
3063 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 07:41

Zuzuli U mě to byla taková kombinace, která je v Praze asi nepoužitelná - odstěhování na vesnici, potřeba dostat se do práce, nutnost řídit v práci (i dlouhé trasy), a celou dobu mého neřízení takový ten nepříjemný pocit, že jsem závislá na manželově libovůli (i když mi nedal nikdy nic najevo), volném času (o který ho tím, že mě má někde vozit, ještě připravuju), a že, ač dospělý člověk, jsem pořád na někom závislá (jako dítě, kdy jsem se bez velkého a často marného přemlouvání doma nedostala z té naší vsi prostě nikam). 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 07:42

Zuzuli 1)aktivita v sousedním městě, o kterou jsem moc moc stala 

2)možnost během kondicek vypadnout na hodinu a půl od dvou harantů 6 měsíců a 3 roky a jak to bylo celkem narocny, tak si na ne ani jednou nevzpomenout

3) a to by mělo bejt asi na prvním místě - automat

Online Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 07:52

Zuzuli takže to vám asi moc nepomuze - život na vsi a frustrovana matka na rodicaku 

Ale ten automat je fakt zázrak, strašně toho stresu opadne, spousta těch stresovych situaci, kterých se jako začínající řidič bojis, se tím vyřeší sama 

Offline Suya
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:00

Ja zacala ridit za covidu, kdy jsem tehotna dojizdela casto na gynekologii a bala jsem se do mhd. Jako, v mym okoli kdo neridi, jsou z 99% zeny, ale nevim, jak moc chces tu muzskou jesitnost vytezovat

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:11

Zuzuli v Praze nic, protože to nejde žádnými malými kroky, vždycky začínáš rovnou v Praze. Mhd se dostaneš i do toho Hornbachu a chlap toho MHD asi i dost odveze. Ale automat pomůže dost. Pak je fajn dobrý spolujezdec, který tě při společných cestách vyzve, ať řídíš ty (to se u nás teda moc neděje). Narozdíl od mimopražských nemám pocit, že bych se někam nedostala nebo nemohla si užít prostor bez dětí, vysloveně mi auto chybí tak jednou za tři měsíce.

Offline Vari
Avatar
1638 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:20

Zuzuli U me je to proto, ze bydlim na vesnici za Prahou se dvema malejma detma a uz me to zacina omezovat hlavne kvuli detem, ja se MHD dopravním vsude. Nasla jsem si skvelej kurz, nejsou to kondicky v autoskole, ale jezdim s typkem, co na to jde z psychologickyho hlediska, ja mam proste hroznej blok v hlave.

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:24

Evaeva zrovna ta cesta od noveho bytu do hornbachu na repy je takova snadna. Porad rovne, dva pruhy, same svetelne krizovatky, na casti trasy sedmdesatka. Kdyby jel nekdy k veceru, tak i bez provozu a s poloprazdnym parkovistem. Tak to pry nekdy zkusi

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:34

Ja prave s tim autem mam s ditetem vetsi pocit svobody pohybu. I kdyz nekam jedu tak jednou za tyden dva. Jasne, v praze se skoro vsude dostanu mhd, ale ja mela dite, co v nem fakt nevydrzelo. Vzdycky tam po chvili chtela pobihat, splhat po tycich, rvala, kdyz jsem ji drzela na sedacce. Az ted v temer ctyrech letech si sedne a kouka z okna. Takze pripoutat ji do sedacky a jet autem bylo mnohem snazsi. Jak odmitala byt v kocaru, tak jsem prisla i o tu moznost nalozit nakup do nej a spolu s ni jsem ho pesky neunesla. A taky jsem ji moc rada nechavala doma s tatinkem a jezdila na nakup sama. A hodne me auto zachranilo predloni na podzim, kdy jsem jezdila pet tydnu denne na bulovku na ozarovani. Autem jsem byvala za hodinu doma, mhd by mi tu hodinu trvala jen cesta tam. 

Ja mela stesti, ze jsem si auto do prahy privezla pri prvnim lockdownu, kdy bylo mesto prazdne. A jak provoz postupne houstl, uz jsem tady byla vyjezdena a ted po ctyrech letech mi nedela problem jet kamkoliv. 

Automat nemame, mame manual a na nove auto ted asi nejaky cas nebude. 

Offline letolet
Avatar
558 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:42

Zuzuli kup mu kondiční jízdy. Já si je teda koupila sama po té, co jsem si srovnala v hlavě,  že je blbost a škoda, aby pořád řídil muž, když já můžu taky,, ale jen se bojím a vím, že by to mockrát uvital. Na kondickach jsem si sama pojmenovavala, s čím mám problém a blok a na to jsme se zamerovali. Mě to teda navratilo radost do řízení, klid do mestskyho provozu, grify k parkování. A konečně nesedam za volant se stazenym žaludkem a nekolikahodinovym stresem předem.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:48

Zuzuli kondičky doporučuju! Mně hodně pomohly, akorát pak zase nebyly příležitosti. Takže bych ti radila mu ty příležitosti aktivně vytvářet.

Mně právě nebaví ten cirkus strkat do auta. Do garáže to máme 400m, takže bych táhla kočár a sedačku nebo by na to musel někdo myslet dřív a to auto dovést. I s mužem jezdíme převážně MHD, i když řídí. Na velké nákupy nejezdíme. Takže bych jela jednou za půl roku do ikei a o prázdninách občas s dětmi na výlet. A to je málo, aby člověk získal jistotu.

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:48

letolet to jsem mu uz nekolikrat navrhovala a nechtel. Tak vzhledem k tomu, ze ten ridicak jsem mu taky "darovala", tak mozna dostane i ty kondicky

On nemel ridicak do skoro triceti ne kvuli nejakemu bloku, ale protoze je z pomerne chude rodiny, kde proste na tu autoskolu nemeli. On si musel od prvaku na stredni na vsechno vydelavat sam a jeste prispival penize rodicum, jeho mama byla roky nezamestnana. A za to, ze nema ridicak, se v dobe vysoke, kdy vsichni jeho kamaradi ridili sva starsi ojeta auticka, celkem stydel a klukum tvrdil, ze nema ridicak kvuli ocim. Takze si ho pak ochotne udelal, kdyz uz jsme byli spolu, oba po skole. Jenze v te dobe jsme nemeli auto a jeho nic nenutilo dal ridit a tak to nejak vysumelo.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:48

Zuzuli Odstehovani se mimo civilizaci plus prace a dite. Kdyz potrebuju odvezt sebe a dite do prace a skolky, jet na nekolik dni do Prahy, k tchanum, do Alza boxu....Ale priznam se ze Hornbach bych dale jen v pripade, ze by bylo pet volnych mist. Treba dobnitr do Ikey nikdy v zivote nepojedu. Mam proste blok. Sama jedu nakoupit jen do blizke Penny, protoze tam skoro nikdo nechodi, do narvaneho lidlu nepojedu. Dneska se mi dokonce zdalo o parkovani a odrela jsem souswdni auto

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:51

Potrefenáhusa Jo automat jsem taky zapomnela. Ja to i s manualem zkousela, dokonce vlastnim auto. Fiat grande punto po dedovi, ale ja to nedavala, zustaval v garazi mesice, tak ho ma ted tata jako mestske auto. 

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:52

Jos do ikei ho ani nenutim zzrovna vcera jsme tam byli, asi ve dve odpoledne. Museli jsme pro matraci, doufali jsme, ze tam jen zabehneme do skladu pro vybranou, nalozime a mizime. Ale byla tam snad cela republika. Kolona pred vjezdem, parkoviste jsem objizdela kolem dokola, nez se konecne objevilo jedno volne misto... To mu neudelam

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:53

Zuzuli vy jste jeli do ikei v sobotu za deště? Sebevrazi Příště ať jede až pozdě, třeba v osm, to bývá volno.

Online Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:55
Reakce na Vari:

Mohučanka Ja ti rozumim, ja ve ctvrtek po roce sedla do auta s typkem, co se specializuje na takovy pripady jako ja a maji panickou hruzu z rizeni. A prezili jsme to oba! :-) sice jednoduchoucka trasa, ale pro me velkej pokrok.

​Kde se berou takoví týpci?

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2024 08:56

letolet Ja treba kondicky mela, na Miraku, ve spicce. Slo to a stejne jsem nezacala jezdit. Odstehovali jsme se do dalsiho mesta, kde je ok mhd a do prace to slo pesky a k rodicum Studentem. 
Zuzuli Ale znam taky par chlapu, co ridicak nemaji. Treba manzel kamaradky, je to Brit a proste v Londyne/praze ridit nemusi.