Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 04. července 2022 13:45

Ify diky moc, zajimave

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 17:00

Ne dnes, ale před pár dny mi udělalo radost, že jsem se poprvé v životě cvakla na lodi. Tedy v první chvíli jsem měla k radosti daleko, ale po ukončení akce to beru jako pozitivní zážitek. Konečně jsem si fyzicky uvědomila, že  vodní živel je mocný. Jistě, člověk tuší, ale není nad osobní prožitek. Vzhledem k tomu, že pár dní před vyplutím hojně pršelo, bylo i na Otavě dost vody, takže paráda. Ovšem i mistr tesař se utne. Vykecávala jsem se, nedávala bacha a už to bylo. Přiznám se, že jsem byla chvíli docela vyděšená. Držela jsem pádlo, loď a síla řeky byla neuvěřitelná. Navíc jsme měli k lodi přivázaný "povzbuzovák", aby se chladil a jak jsem loď držela a ta byla unášena proudem, začal se mi ten špagát drhnout o podkolení jamku a v tom proudu nešel odmotat, jen use utahoval. Jaké to musí být, když je opravdu hodně vody a velmi silný proud ...  Odnesl to jen naražený prst (krásná modrá barva ), pár modřin a odřenin. Zkušenost k nezaplacení. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. července 2022 17:34

whiskas to je podle hesla zážitky nemusí být pozitivní, ale hlavně silné

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 17:59

Evaeva ano, to sedí ...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:08

whiskas jsi dobra.  Ale pro me dalsi dukaz, ze na vodu nepatrim. Respekt mam i bez toho (2x topeni v detstvi). 

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:31

Pavlena To nééé, nechtěla jsem nikoho odradit. Spíše zdůraznit, že je dobré být ve střehu i v případě, že kolem lodi nejsou super duper peřeje. Ovšem chápu, že po zážitku z dětsví se na vodu nehrneš. Můj drahý nelenil a po této epizodce mě záhy začal trénovat ve smyslu, když jsme sjeli jez, tak "popoplujem" proti proudu/proti jezu a zůstaneme/pokusíme se  tam stát . To už se mi ten den fakt nelíbilo, protože jsem si hned představila vracák pod jezem a udělalo se mi "mdlo" .Takže jednou a dost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:35

whiskas  ses dobra. me voda taky umi vydesit, ale stejne ji miluju

Online continuity
Avatar
33677 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:38

whiskas já se s mužem vždy cvakla v situaci, kdy o nic nešlo (žádnej jez ani peřeje). Ale je dobré si to cvaknutí natrénovat. Když měl člověk v lodi ještě dítě, tak to opravdu byla trocha koordinace, co kdo chytá. 

Zrovna to pádlování v protiproudu je docela dobré cvičení, to bych nezavrhovala. Vědět, jak se to kde chová je docela užitečné, ono je tam místy úplně klidná voda. 

A teda ja zásadně jezdím ve vestě, i kdyby čert na koze jezdil, lhostejno jak je vedro, nebo blbě v tom vypadám. Sundám ji, když si jdu zaplavat a pak zas nandám. Je při tom cvaknutí hned o starost méně. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:42

whiskas no vis, mam v blizkem okoli navic i utopenou jednu mamu od deti, cvakla se na uplnym oleji na sranda jezu, nikdo nevi, co se odehralo, ze nevyplavala.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:42

whiskas čtu si znovu tvůj příspěvek a úplně cítím ten živel. Připadala bych si pak asi strašně "naživu". Ne teda, že bych to chtěla zkoušet...

já si od včerejška dobíjím akumulátor sluncem, vodou, čtením, neuklízením, nevařením, mimosou, dobrou kávou, ptačím zpěvem a podivuhodnostma přírody jako např drozd kvíčala ve stejný čas na stejném stromě, luňák červený nad polem zlátnoucí pšenice, trs čtyřlístků v trávníku, všechny odstíny zelené a modré pavího peří, nebo jako je tahle nemálokrutopřísná beruška:

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:49

marieu

continuity ja po prvnim fuj cvaknuti uz mam taky vestu furt, jenze co je platna vesta, kdyz te to vlaci a mlati s tebou o sutry a neda se zastavit v hloubce do puli stehen staci i po kolena, kdyz jsem visla na zaprenem padle mezi sutry a jecela hruzou jo to byly silny zazitky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:52

Pavlena jezis

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:55

viktorka_od splavu taky mě tato epizoda neodradila od dalších výletů (alespoň zatím v to doufám).

Online continuity
Avatar
33677 příspěvků moje polička 04. července 2022 18:58

viktorka_od splavu no jsou to silný zážitky, málo vody je skoro horší než moc. je na tom trochu lépe ten, co se drží lodě. 

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:03

continuity Já jsem také nechápala, co se vlastně stalo. Voda o.k., jen jí bylo dost, ale neviděla jsem žádné nebezpečí (prostě jsem podcenila situaci). Bože, cvaknout se s dítětem? To bych už asi panikařila.

Je zvláštní, jak jsem si hned vzpomněla na poučku "nikdy nepouštět pádlo". Jen už jsem neměla dost končetin na držení lodě a vymanění se z té pitomé šňůry od nápoje. Zpětně jsem si vybavila další blbost - šla jsem po dně, asi v rámci touhy zachování něčeho pevného pod nohama. Hrozná blbost, protože proud mi jen podrážel nohy. Mění se hloubka, noha může uvíznout mezi šutry atd. Cvičení proti proudu nezavrhuji, jen jsem byla poněkud v šoku z toho předchozího zážitku. Partner je dobrý vodák, tak je mi jasné, že by si nevymyslel nějakou blbost a je fakt, že když jsem se držela jeho pokynů, loď se chovala dle předpokladu. Sama bych to nezkoušela. Jsem stále jen háček :-). 

A jezdím bez vesty ... , což možná změním.

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:04

Pavlena To musel být otřesný zážitek , z toho fakt mrazí .

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:05

viktorka_od splavu Prý se má člověk nechat "vláčet" nohama dopředu. Ale, jak bych to koordinovala v praxi, netuším.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:10

whiskas to ja teda taky ne:-))

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:10

marieu Jo, jo, byla to úleva, když bylo po všem :-).

Tvůj lyrický popis dobíjení akumulátoru si živě představuji. Nádhera .

Ovšem beruška z fotky vypadá jako nějaký cizák, žádná klasická "Coccinella" .

Offline whiskas
Avatar
19530 příspěvků moje polička 04. července 2022 19:12
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu no jsou to silný zážitky, málo vody je skoro horší než moc. je na tom trochu lépe ten, co se drží lodě. 

​Ale nesmí se držet blbě . Ale vážně, myslím, že v mém případě to bylo plus.