Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 04. července 2022 07:24

Sweet Potato syn studuje molekularni biologii / imunologii na PrF UK v Praze a zadnej super odvaz to teda neni. Jedimy pozitivum je, ze to je UK. Snazila jsem se ho presvedcit na Brno. ale u tezkeho pragocentrika jsem nepochodila. Mimochodem, na PrF UK si studenti uz od prvaku sami sestavuji rozvrh. V bakalarskem studiu maji jediny povinny predmet. Cely tento koncept zrusil existenci kruhu a vlastne i rocniku, protoze se Studenti potkavaji jen nahodne.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 04. července 2022 07:34

Ginger my měli tento systém výběrových předmětů Bratislavě na FEI uz pred 25 lety. Prvním rokem tam bylo toho povinného víc, ale pak už jsme se potkávali opravdu spíš náhodně. Navíc šlo přehazovat těch pár povinných předmětů, na termíny, kde člověku vyhovoval vyučující. Nijak ukorne to nevnímam, znala jsem prostě tak nějak cely ročník (cca 100 lidí) a pařit se chodilo i tak z lidma z intraku. Z různých oborů.  

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 04. července 2022 07:46

continuity jenze tady je povinny jen jeden predmet a neni ani dano poradi predmetu. Student, ktery nebydli na koleji musi byt hodne aktivni, aby si nasel zname. Na nektere predmety chodi lidi z ruznych oboru. Ja bych jim udelala prvni rok vicemene povinny a pak at kombinujou dle libosti. Dalsi vec, co mi vadi je, ze vetsina zkousek je pisemne, ustniho zkouseni je naproste minimum.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:02

Ginger je to fakt jiný koncept, ale není nějak nový. My jsme ani na ty povinné předměty nechodily ve stabilním složení. Určitě se to měnilo každý semester, podle toho, co měl kdo zapsané. Přednášky byly pro těch 100 lidi, tam si známe stejně neuděláš. 

Co si pamatuji, moje máma nad tím taky lomila rukama.

Fakt se tím netrap. 

Offline Janulik03
Avatar
16695 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:08

Sweet Potatomas šikovné baby

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:10

Ginger Dík za info.

Online Pinot Noir
Avatar
24473 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:44

Ginger continuity takhle to fungovalo na VŠE taky už před 25 lety. Uznávám, že pro lidi bydlící na koleji to asi bylo jednodušší. No ale tak je to součást studia holt, že dospělého člověka nikdo nevodí za ruku a všechno si musí naplánovat, rozhodnout a vyřešit sám. Teď to musí být mnohem jednodušší, veškeré přihlašování na zkoušky, registrace předmětů atd. se dělalo na počítači, ale za mých dob měli počítač jen studenti informatiky, o nějakém připojení do školních systémů se nám stejně ani nezdálo, takže při otvírání semestru stály před školou fronty a po otevření se řítily do počítačových učeben, aby tam v dosovských černých obrazovkách, pomalých a zasekávajících se, rychle chytly aspoň nějaký předmět, protože předem promyšlený rozvrh s preferovanými vyučujícími se rozplýval před očima, jak se kapacita naplňovala... Celkem adrenalin. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34830 příspěvků moje polička 04. července 2022 08:49

Pinot Noir No a za nás byl úprk, abychom se stihli napsat na cár papíru na nástěnce. Ty nástěnky visely na různých katedrách v různých budovách.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:11

Pinot Noir Sweet Potato Haha, tady jdou pěkně vidět ty rozdíly mezi školama. Jsem stejně stará jako Pinot, ale na FF stále fungovaly papíry s tužkou visící na provázku. Postupně se to měnilo, ale na archeologii třeba za celou, poměrně dlouhou, dobu mého studia psal zkoušející známky na papír, který následně předal paní sekretářce a ta je zapsala do takové velké knihy. A to i v době, kdy už se známky zapisovaly do systému.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:12

continuity ja se tim netrapim. Pro me jako matku skoncily uzkosti o synovo vzdelani s maturitnim vysvedcenim. Spis mi je lito, ze si neuzil ten spolecensky zivot jako jsem si ho uzila ja.

Pinot Noir to neni o samostatnosti, spis o tom pospolitem zivote. Syn je samostatny uz od mala, ohledne studia si vsechno zaridil sam.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 04. července 2022 09:15

Sweet Potato

To si pamatuju.

A občas jsem se zapsala i na něco jiného, než jsem chtěla, protože ta druhá A4 hned vedle patřila k jiným přednáškám. 

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:44

No tedy jako absolvent magisterské molekulární biologie a genetiky na MUNI před lety a nyní po letech i doktorské se můžu obávám vašich dětí lehce pousmát. Zajímalo by mě třeba, jestli je na CUNI všechno tak zorganizované a zonlineizované a funguje obvykle na jeden klik (totéž co kdekoliv jinde by člověk řešil několika formuláři, které by musel osobně donést na studijní v 3x 2 hodinách týdně, kdy mají otevřeno).

Offline Kokoska
Avatar
28308 příspěvků moje polička 04. července 2022 09:53

continuity kdyz moje deti zacaly remcat, proc furt chodit a proc furt na nejaky kopce, manzel remcal, zenechtej chodit a uz vubec ne do kopce, zacala jsem s detma jezdit na valeci tyden k mori a s manzelem na akcnejsi dovolene kamkoli. Spokojenost na vsech stranach. Holt jsme opustili myslenku spolecnych zazitku, protoze to hlavne pro me uz nebyly obcas zazitky uplne prijemne. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 04. července 2022 10:00

Ginger u PrF na Muni si každý od prváku sestavuje rozvrh už déle jak 15 let. Sice jsou předmětý povinné, ale taky 500 lidí v ročníku,takže každý si volil semináře dle svých preferencí. Na jednu stranu jsem to milovala, protože jsem si dokázala poskládat rozvrh vždycky tak, aby mě škola moc neobtěžovala. Zároveň mám ale z celé VŠ jednu jedinou kamarádku a když byl teď slučák, tak jsem tam ani nešla, protože nevím, s kým bych si povídala.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 04. července 2022 10:12

Kokoska jenže drobnej problém je, že u nás ta válečka u moře nebaví déle než pár dní ani ty děti ( natož mě a muže). Kdybych měla jistotu, že děti budou v pohodě, zaplatím to některé babičce. Ale to nemám. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. července 2022 11:06

continuity upřímně mně překvapuje, že válení u moře děti v pubertě baví. My na takové dovolené měli nejvíc prostoru k remcání a dohadování se mezi sebou:) Nejlepší byl roadtrip s dlouhými přejezdy. Dali jsme si do uší sluchátka, k tomu nějaká kniha třeba, pak projít nějakou tu zajímavost, večer postavit stan a ráno znovu. Jednu dobu jsem třeba odmítala chodit na běžky, tak mně ráno vysadili pod sjezdovkou a odpoledne nabrali.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 04. července 2022 11:10

continuity Naši kluci, hlavně ten starší, se letos vyjadřují, že by chtěli do Chorvatska k moři. Na můj dotaz,co tam budou dělat, když loni v LA vydrželi u moře se zapřením max. dvě hodiny odpovědět neumí. No, dovolená bude po mým, akorát se musím já už rozhodnout kam.

P.S: Samozřejmě ji naplánuju tak, aby se jim co nejvíc líbila.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 04. července 2022 11:11

Evaeva no to presne fungovalo výborne, jen letos to bohužel nejde.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2022 11:40

Na dovolené, spoustu kliometrů od domova, jsme se sešli se známými, které jsme dlouho neviděli. Naprosto neplánovaně jsou pár kilometrů  od nás. Super večer to byl.

Jinak si teda užívám, že tady na nás nikdo nemluví a nechce se "kamarádit" , protože to fakt nemám ráda.

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 04. července 2022 12:38

baltik 

Pokud by je zajímala historie, tak třeba něco z tohoto:

http://www.rosicko-oslavansko.cz/12-expozice/27-hornictvi-a-energetika/

https://www.dolnikounice.cz/klaster-rosa-coeli/ds-4770