Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline andulka01
Avatar
10694 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 07:48

letfenixa Při individualnim sportu povoleno bez rousky pouze pokud okolo není moc lidí. Takže pokud si v polích sama, tak cajk, ale pražský cyklostezky jsou tak narvaný, že by je měli mít všichni (a samo ze nemaj).

Teda ale lidi na ulici tady normálně nosí. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 07:51

„Princip byl takový, že jsou venkovní sportoviště, která jsou ohraničena zdí nebo plotem. Tam lidé nemusí mít roušku, pokud je tam určitý počet lidí a jsou to principiálně sporty o dvou lidech v určité vzdálenosti. Když člověk jede na kole nebo provozuje individuální sport a nejsou kolem lidé a dodržuje dvoumetrovou vzdálenost, tak tam samozřejmě roušku mít nemusí a nebude to nikterak penalizováno,“ uvedl ve čtvrtek na dotaz Deníku N ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že přesnou textaci nařízení svého resortu nezná.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 08:30

Osobně si myslím, že se zlepšujícím se počasí bude morálka nosit roušku prudce klesat. Já ji taky včera při návratu z lesa zapomněla nandat. Ale nepotkala jsem ani nohu.

Offline andulka01
Avatar
10694 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 08:48

brrr Se promoříme sami, než se voni dohodnou

Offline moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 08:52

copak omdlévající běžci, ale omdlévající cestující asi budou. jsem včera jela tramvají, oknem na mě svítilo sluníčko a kdybych neseděla, tak sebou určitě seknu, i tak se mi dělalo zle.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:11

Když člověk jede na kole nebo provozuje individuální sport a nejsou kolem lidé a dodržuje dvoumetrovou vzdálenost... 

Od koho?

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:14

Dadoo od srnek asi. zjistuji, že u nás v přilehlém  lesíku je to podvečer čím dál tím větší problém.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:21

andulka01 Naprosto souhlasím, myslím, že do prázdnin se promoříme sami, pokud se v těch rouškách dřív neumoříme

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:40

moora Mne stačilo včera v rousce sedět chvíli na zahradě...fakt myslím, ze se co nevidět promorime i bez příkazu shora 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 11:16
Reakce na Garfie:

barbucha Tak snad tě trochu potěší, že jsem dnes na procházce potkala asi 15 lidí a roušku neměl nikdo!! Všichni ji tak nějak přidržovali, nebo měli na krku a nervozně se usmívali, když mě míjeli, vzájemně jsme se obcházeli obloukem, ale nikdo si ji nenasadil. 

​No nevim, jestli mě to má potěšit - proč? Já bych dala přednost zdravýmu rozumu... to jest nepohorší mě, když potkám někoho při nočním venčení na liduprázdný ulici, kdy se míjíme na deset metrů... a nemá roušku. To samý při pohybu v přírodě...

Ale hlavně bych uvítala, kdyby se i policajti chovali rozumně. Ergo nejdřív vybídli provinilce, ať si roušku nasadí - a nevytahovali hned pokutovej blok (nebo pěsti). Tak si představuju pomáhat a chránit: upozornit na chybu, je to přece v zájmu i dotyčnýho... a málokdo by si troufbul neposlechnout, řekla bych. No a cajk, vyřešeno!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 14:45

Prosim vas a vy narazite bezne na agresivni policajty? Jako nerikam, ze se to nemuze stat, clovek muze narazit na blby vsude, ale se mnou vzdycky jednali policajti slusne a rozumne. A na vejsce jsem se primotala k jedne rvacce, kluci byli vozrali a dost sprosti, i tehdy to resili dost v klidu.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:00

Lamicka já teda občas na blba narazila, ani ne agresivního, ale nevyspytatelneho.

Třeba mě zastavila policajtka a po chvíli dotahovani mi sdělila obvinění, že jsem prý telefonovala. Já jsem dost nekonfliktní, a když vím, co jsem provedla bez řečí caluji. ale zas až takový flegmatik, abych platila za někoho, s kým si mě pani spletla, fakt nejsem. 

A dost to eskalovalo, stylem tak: vy  si o nás s kolegou myslíte, že jsme úplně blbí?!

Jsem tu větu: to říkáte vy, ne já. radši spolkla.

Když jsem řekla, že ať to posle do správního řízení, pokud si je jistá, a vysvětlovat se to bude tam, tak jí to docela vytočilo. 

Ja si myslím, že veřejný  orgán má mít v té situaci navrch a nepoddávat se emocím. A ono to často tak není. Je to vidět na tom videu dobre, ta holčina ho zcela prvoplánově provokuje, ale to proboha není omluva pro brachiální násilí! 

Prostě někdy je to tak, že jim občan naruší tu zabehlou scénku něčím, co necekali a oni reaguji neadekvatne. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:05

continuity Ja to video nevidela, tak nevim. Ptala jsem se tak obecne. To, ze nekdo z nich neumi reagovat adekvatne, to je samozrejme mozne a nemelo by to tak byt.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:11

Lamicka no ale když začne policajt na občana řvát, je to taky hodně v nepořádku a podobna agrese, akorát verbální. 

Policejní sbor je orgán státní represe a proto si musí dávat sakramentsky pozor, aby tu hranici nepřestoupil. Proto je i špatně to navyšování pokut. Za prvni pravidla nejsou úplně jasná ani těm, kdo je tvoří. A za druhé není jasný mechanizmus zda a jak se dostaneme do původního stavu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:19

Lamicka já se "běžně" s policajty nesetkávám vůbec. dvakrát pokuta za špatný odbočení - to se mi "omlouvali", že tam číhají na udání, úplně zbytečný místo, ale už to, že "na udání" ať to ve skutečnosti bylo jakkoliv, tráví dva policajti a policejní auto den tím, že číhají až někdo pojede kolem to mi připadá neskutečně neefektivní a celkově zbytečný

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:34

continuity ja s tebou souhlasim, nejsme v rozepri. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:43

Lamicka jj, já vím.

Já potkala i velmi schopné a profesionální policajty, ale to byli třeba kriminalisté. Tady máme mestaka, který proslul tím, že před školkou pokutuje auta zaparkované v opačném směru ( parkuje se jenom po jedné straně ulice). Ulice je slepá, provoz minimální, prakticky parkoviště. rodiče jedou jedním směrem, nenajdou místo, na konci se otočí a nez dojedou zpět, někdo vyjede a oni tam na 10 minut zaparkuji než předají dítko vychovatelce. 

Za toto nebezpečné chování tam rozdávají bločky

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:51

continuity no, ted jsem si vlastne vybavila jednu prislusnici MP, ktera je protivna a rozdava rada pokuty... a havne, kdyz slo do tuheho, tak tu zalezitost poslala do kopru. Tehdy tak 15lety kluk vytahnul na deti na hrusti kudlu a bezely za ni pro pomoc a ona je poslala do haje. Nastesti si toho vsiml jeden kolemjdouci, tak se kluku zeptal, zavolal na 158 a za par minut tam byla 2 policejni auta. 

Jinak jsou tu ale pochuzkari v pohode, tady je to jak na vesnici

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:59

Lamicka potkala jsem vesměs slušné a profesionální policajty, nějaké mám v rodině i mezi přáteli, a to jsou přesně takoví lidi, jak si ideálního policistu představuju. Ale kdysi dávno, když jsem ještě bydlela u rodičů, jsme volali kvůli odchytu psa, nevím, jak je to teď, ale tehdy a tam to měla na starosti policie. Byl to velmi mladý rotvajler, bůhví, jak dlouho se toulal, vystrašený, hladový, a proto dost útočný. Přijeli dva týpci, úplně mimo, šli na něj agresivně, úplně ho rozzuřili. Nabízeli jsme se, že jim ho pomůžeme zklidnit, souseda si stihl za dobu čekání docela oblíbit, ten by jim ho tam snad i sám naložil. Ale začali být agresivní i na nás, že máme zapadnout domů a nezaclánět... No a z okna jsme pak viděli, že jak se pes znovu proti nim rozběhl, tak ho zastřelili. A vzápětí nám milí policisté přišli vyhrožovat, že jsme nic jako neviděli, jinak to bude mít následky... Ta pachuť zůstává i po dvaceti letech a nějak to vždycky hlavou probleskne, když mám s policií něco řešit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. dubna 2020 11:04

Kdyby se někdo divil, proč nemůže o velikonocích do kostela, ale do hobbymarketu jo...