Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 10:08

999 chodí na běžnou pražskou základku. Trochu podezírán učitelky, že tuší, že casem dorazí nějaká karanténa, tak trochu přidaly, aby jim ten čas pak nechyběl. 

 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 07. března 2020 10:16

continuity nam ted pani ucitelka napsala, ze nam zasle prehled uciva a praci, melo by se opakovat. Jeste cekam na zpravy od anglictinarky a cestinarky, tam cekam samostudium, maji toho v cj a aj hodne a uz prisli o tyden v lednu, kdy byla vetsina deti nemocnych.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. března 2020 10:23

continuity Asi aby měli rodiče co dělat :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:01
Reakce na 999:

continuity Prosím tě, ony ty tvoje dcery chodí na nějakou speciální základku? Testy, samostudium, problém s doháněním látky... já mám zafixováno, že na základku se chodí jak do klubu :-).

​Jo, bejvávalo! Taky jsem koukala... ale pak jsem si uvědomila, že zřítelnice (jinýho školáka neznám) dostává úkoly a i testy běžně přes internet. Pokrok nezastavíš!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:06

barbucha nejde o ten internet, ale ze nwjaky usilovny uceni na zakladce vubec nepamatuju u sebe ani u deti - ty mladsi z ni nejsou pryc tak dlouho. ukoly pres net jasne, i posilani splnenych, to je bezny. ale ze by jich bylo tolik nebo tak tezky, ze bych tomu venovala vic nez par minut? 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:08

999 jj, jím narovinu napíšu, že si děti zcela dobrovolně ještě týden doma nechám, ale ať uváží, že nemám v práci neplacené volno ale homeoffice a musím taky občas něco uvařit. Navíc mám doma skolni děti dvě. Takže to probíhá tak, že jedne zadám samostatnou práci a té druhé můžu něco vysvětlovat nebo zkontrolovat a do toho vařím, telefonuji a vyřizuji emaily. 

Me to dokonce i bavi, jenom je toho prostě MOC. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:10

viktorka_od splavu 999 Taky jsem vždycky překvapená, navíc myslím máme s continuity +/- stejně staré děti, tak vždycky naberu pocit, že ty moje chodí do nějaké děsné vesnické základky a ve velkém světě se vůbec nechytnou!!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:12

barbucha a ti frajeři, co to včela honem zbalili, aby se stihli vrátit do dnešní půlnoci?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:12

Garfie vzhledem k tomu ze na i stredni se jim dari dobre, bud v klidu

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:15

viktorka_od splavu  Uff, díky sestro!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:17

Garfie klid, to já zas vždy nabydu dojmu, že mám ty děti úplně tupe. Mladá neumí poradne koncovky ani předpony ( co, jak jsem zjistila úplně přeskočili a učitelka jim k tomu něco řekne jenom mimochodem), zato mi tu exceluje ve větném rozboru.

Si ztěžoval její bratranec že slovenského gymplu, že když udělá dvě chyby v diktátu, tak má dvojku. Se na něj tak závistivě podívala a povídá: - ty jo, já udělám dvě a mám to za tři. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:20
Reakce na continuity:

barbucha a ti frajeři, co to včela honem zbalili, aby se stihli vrátit do dnešní půlnoci?

​Taky dobrý

Fakt nevim co je tohleto za pronárod... kdyby to neroznášeli po veřejnosti, tak jim popřeju ať to chytnou a užijou si hodně vošklivej průběh!

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:31

continuity Já jsem třeba celou školní docházku ani netušila, co zrovna ve škole berou, natož abych věděla, co jí jde líp a co hůř. Holky budou chytrý po tobě a historie se na nějaký předpony a přípony neptá :-).

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:59

999 historie ne, ale CERMAT jo 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:09

999 continuity Já to mám právě taky tak, u starší vůbec netuším, co ve škole berou. Ale dost mi pomáhá ta online žákovská, tam vidíte, jaký je průměr třídy u každé známky. Tak když vidím, že má jedničku a přitom je průměr třídy 2,48 tak se vždycky uklidním, že je prostě chytrá a není to jen mizerná výuka 

Mladší bude jiný oříšek, ale je to ten "chlapec s dvojí výjimečností", jak z Harryho Pottera, tak se s tím snad taky nějak popere. Má teď oficiálně dispozici jednu hodinu týdně samostatné doučování se třídní, takže tím pádem mi vlastně taky odpadly starosti. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:33

continuity Já myslela, že cermat to má právě hozené tak, že to ty děti můžou vymyslet. Když to začalo, tak se prý na gymply dostalo spousta kluků, který by se tam za doby klasických přijímaček nikdy nedostali.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:33

Garfie no toto právě třeba vůbec nevím. Žádnou elektronickou zakovskou nemají, ale známky nosí pestré a to se doma dost učí. Jaké mají známky spolužáci vůbec netuším. To je ještě opepreno tím, že někteří učitelé dělají se známkami na vysvědčení tajnosti, takže konečný verdikt vidím kolikrat az na tom papíru.

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:35

Garfie U nás to dost ilustruje hláška pana učitele, který teď po letech potkal dceru a říkal jí, že u ní měl vždycky pocit, že jí ten pobyt na gymplu museli koupit rodiče v nějaký zážitkový agentuře :-).

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:41

continuity Aha, tak to je nahouby. No ono je těch elektronických systémů víc, kamarádka má třeba taky online žákovskou, ale ten průměr třídy tam vůbec nevidí. Takhle je to bezva, řekne mi to víc než její známka. Je rozdíl mít jedničku v průměru třídy 1,1 nebo 2,5 že jo...