Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online Tak Betty
Avatar
4978 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 08:40

Mutziputzi  ja s tebou souhlasím, ale myslím, že stát by neměl nechat ty rodiny p adnout na dno. Dat děti do ustavu stoji vic peněz než pracovat s tou rodinou. 

Taky účelnější vymahatelnost alimentu od druheho rodiče.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 08:47

Tak Betty Buhví jak to bylo, tipuju, že máme tak půlku informací. Primární selhání je prostě na straně paní a její rodiny, pomoc nemá spočívat v tom, že bude dotovaná štědrým sociálním systémem. Kde maj děti otce? Proč se paní nezeptá na možnost přivýdělku při podpoře? Jako závěr, že si má vypasená Maláčová utrhnout od huby, bonzák se stydět a stát se starat...no nevim no.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 09:18
Reakce na Kokoska:

barbucha je to drsny, ale proc pracovala nacerno? Uz nekolikrat jsme vystavovali potvrzeni pro pracak a ti lide problem nemeli, zadne davky jim nesebrali.

​Jak už jsem řadu let naštěstí vypadlá ze systému (tfuj, tfuj) , podívala jsem se znovu na podmínky, a ono už vlastně nejde nekolidující práci při evidenci na ÚP dělat na základě DPP, takže kdyby paní byla zaměstnaná na DPč za 7 tis. Kč hrubého, tak její celkové mzdové náklady jsou pro zaměstnavatele cca 9 400 Kč, a ona dostane 5 200 Kč čisté mzdy. Takže to jsou asi důvody jak pro ni, tak pro zaměstnavatele, a zpětně i pro ni. 

Do morálního posouzení tady asi nechci úplně zabíhat.

Online barbucha blogger
Avatar
30591 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:35

Mutziputzi 

Luxusně sociální stát, ty mě teda bavíš. Jsem si našla tu podporu v nezaměstnanosti - první dva měsíce 65%, další dva 50% a zbytek 40% tvýho příjmu. No neni každej z Prahy, tak kolik může mít taková průměrná tetina z Horní Dolní třeba jako pokladní v sámošce? Kolik teda pak dostane tý podpory?

Jako jistě, nemusela si upíchnout tři haranty - ale už je má! Pan otec, jak se píše v článku, jest bezdomovcem (takže alimenty nula).

Takže za dejme tomu desítku, ať nežeru, musí vyživit tři děti a zaplatit nájem. No blahopřeju.

A ten luxusní sociální stát místo toho, aby udělal bububu a dal jí možnost pak třeba dluh (na daních atd.) splatit, tak na ni skočí, sebere jí haranty a vykopne ji na ulici. Krása.

Posloužím ti příkladem skutečně sociálního státu: Švéd dostane 80% resp. po cca půl roce 70%. A samozřejmě, alimenty - pokud je druhej rodič v prdeli - platí taky stát. Vzhledem k tomu, co vím o tamější výši nájmu, nemá nikdo problém to zaplatit a může celkem bezstarostně vegetovat. No, nepojede akorát o vánocích na Kanáry.

Ty žiješ snad eště pod dojmem komunistický nalejvárny, která nám desítky let tvrdila, jak se tu máme výborně a jak v kapitalismu všichni bídně hynou pod mostem bez pomoci. Nu, není tomu tak, náš sociální systém je jeden z nejmizernějších v Evropě. Samozřejmě, nemáme na rozhazování - ale nebylo by teda od věci nechat ty lidi aspoň na pokoji, resp. netrestat je drasticky jak ve středověku.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:38

Nenecko je luxusne socialni stat,ale Cesko nevim,nevim teda. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:44

barbucha Tak mě napadá, jestli se toto děje i našim romským spoluobčanům? Ale ti zřejmě nemají konflik ohledně práce na černo, že? Ovšem jejich rodiny s X dětmi a rodiči na podpoře, vyžijí? Jak to? 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:46

Mutziputzi Otec dětí je bezdomovec, tedy na děti neplatí, píše se v článku.

Online barbucha blogger
Avatar
30591 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:54

whiskas 

Tak třeba tito spoluobčané nemaj problém bydlet v 1+1 s pár dětma i prarodičema, vono pak jsou náklady nižší... se složej ze všech těch podpor a ještě jim zbyde

Zarinya 

No právě. Když to srovnáš s tím hnusným kapitalismem... i teď tolik diskutovaný důchody ukazujou, jaký jsme tady socky.

Online RoSa
Avatar
8220 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 11:56

ad alimenty: taky si myslim, že by stát to vymáhání mohl převzít... škoda, že se na takový blbosti furt nemůžou dohodnout v Německu to funguje perfektně, stát si na neplatícího tatíka došlápne líp + mu to ještě vosolí o náklady na vymáhání

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:03

barbucha já jsem si vždycky myslela, že sociální systém má být nastaven tak, že v případě nutnosti zabrání smrti hladem. což náš splňuje až příliš, protože celé generace rodin, kde nikdy nikdo nepracoval, hladem neumírají, ani nebydlí pod mostem. 

tahle paní propadla sítem, jenže tomu nejde 100% zabránit, protože žádný systém není dokonalý.

stejně jako Mutziputzi jsem přesvědčená, že pravda bude někde trochu jinde, jak to v těchto srdceryvných případech skoro vždycky je. pozor, tím neříkám, že schvaluju umístění dětí do domova nebo celkově to řešení situace, ani se vůbec nijak neodvažuju vyjadřovat k etickému vyznění. mluvím jen o tom okolo.

že pracovat načerno se nemá, ví snad každý. 

taky si trochu myslím, že někdo neudal přímo tu paní, ale spíš zaměstnavatele.

je mi velice divné, že by v dnešní době nesehnala práci na plný úvazek jako uklízečka, je to prudce nedostatková profese, kterou dělají ukrajinky, a je rozhodně levnější zaměstnat češku než cizího pracovníka (pokud je to legální cestou). jenže lidé velice často volí fikaný způsob okrádání státu, kdy berou podporu a pracují načerno, protože si tak vydělají víc, nebo si vydělají stejně, ale pracují kratší dobu.

proto musí být takové praktiky přísně postihovány, protože jinak by se sociální systém brzo zhroutil. protože tohle by chtěl každý desátý. i kdyby jen to doby, než by na něj poprvé někdo udělal výchovné bububu, jaks to nazvala.

jaké by bylo správné řešení této situace, to netuším, ani se neodvažuju něco navrhovat, ale zajímalo by mě, jak by sis ho představovala ty. protože křičet, že je něco naprosto strašný a maláčová (kterou jinak naprosto nesnáším) by si měla utrhovat od huby, to je fakt snadný. že by se to nějak mělo (samo asi) řešit, to je snadný říct. ale najít řešení, které by bylo 100% a současně ho nezačala obratem zneužívat hromada příživníků, to je jiná.

ta osoba, co tam navrhuje, aby se to řešilo trestněprávně, je imo padlá na hlavu. 

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:04

RoSa Ale co vymůžeš na bezdomovci ?

Online RoSa
Avatar
8220 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:10

whiskas to asi pokrejou ty poplatky za vymáhání u jinejch, co nakonec zaplatěj... tak nějaký ztráty asi budou, ale stát to jistě unese líp než ženská s třema harantama

Online barbucha blogger
Avatar
30591 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:26
Reakce na RoSa:

whiskas to asi pokrejou ty poplatky za vymáhání u jinejch, co nakonec zaplatěj... tak nějaký ztráty asi budou, ale stát to jistě unese líp než ženská s třema harantama

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:37

RoSastát není finance samogenerující entita. tudíž to neunese stát, ale všichni zodpovědní občané. momentálně se řeší, že nám brzo nepochybně zkrachuje systém důchodů, protože na ně nebude. taky se nám jaksi hroutí systém financování zdravotnictví. pokud do toho nějaká venezuela namontuje ještě vymáhání alimentů o poloviny národa, tak se nad následnými daněmi asi budeš divit i ty.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:38

whiskas oproti vseobecnemu presvedceni cikani, kteri nekradou, zijou i s tema "luxusnima podporama" dost bidne.

barbucha  ja teda nejsem ani nahodou priznivec socialniho statu svedskeho strihu, prave naopak. myslim si ze kdo muze ma se (a svou rodinu) zivit jak umi. a pak jsou ti co to nedokazou (nemoc, neschopnost nebo jen smula) a protoze jsme civilizovani, meli bychom umoznit slusny zivot i jim. a ne se k tem chudakum chovat jak hovada...

Online barbucha blogger
Avatar
30591 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:41

Jiná Realita 

No nevim, kolik bere (legálně zaměstnaná) uklízečka. Asi nebude moc... to jest tetina zjevně (furt ty tři haranti) nevyžije ani z podpory, ani z práce uklízečky - pokud by jedno z toho mělo bejt její jedinej příjem.

Jak bych si to představovala... no za prvý že stát vohlídá ty alimenty, ještě lépe je zaplatí (vymáhání atd. atd. už tady bylo zmíněno). Za druhý těmhle podvodníkům z nouze dá šanci a nebude je hned pomalu věšet (v situaci, kdy daleko větší podvodníci, který nás stojej mnohem víc - nás všechny -  jsou vysmátý).

K argumentu zneužívání můžu říct jen to, že je imho lepší, když to pár lemplů zneužije a většině to pomůže, než naopak - to jest když kvůli malýmu procentu (potenciálního) zneužití nezatratím ty slušný. To máš stejný jako s dávkama v nemocenský. Taky se říkalo jak tschechische simulantenbande okamžitě lehne a bude si užívat bezpracnýho příjmu. Ale kolik je takovejch, a kolik je těch, který to využijou ve skutečně oprávněný situaci?!

Můj oblíbenej příklad: při debatě o trestu smrti mnohokrát padlo, že je lepší pustit pár vrahů než pověsit jedinýho nevinnýho... stejně by to mělo platit i v sociální oblasti, si myslim.

Ale co už. Já nejsem nijak sluníčkově založená, pro mě za mě ať dotyčný vybíraj popelnice... jen vobčas mě něco trochu nadzvedne, ve slabší chvilce asi

Online barbucha blogger
Avatar
30591 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:42

myslim si ze kdo muze ma se (a svou rodinu) zivit jak umi. a pak jsou ti co to nedokazou (nemoc, neschopnost nebo jen smula) a protoze jsme civilizovani, meli bychom umoznit slusny zivot i jim. a ne se k tem chudakum chovat jak hovada...

​No vždyť v tomhle se naprosto shodneme!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:43

barbucha vsak jo

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 12:52

viktorka_od splavuAle nevšimla jsem si, že by je někdo vyhazoval z bytu, nebo by neměli na jídlo. V HD to pozoruji docela zblízka (je jich tam dost).

Online RoSa
Avatar
8220 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 14:42
Reakce na Jiná Realita:

RoSa stát není finance samogenerující entita. tudíž to neunese stát, ale všichni zodpovědní občané. momentálně se řeší, že nám brzo nepochybně zkrachuje systém důchodů, protože na ně nebude. taky se nám jaksi hroutí systém financování zdravotnictví. pokud do toho nějaká venezuela namontuje ještě vymáhání alimentů o poloviny národa, tak se nad následnými daněmi asi budeš divit i ty.

Tyhle úvahy mi nepodsouvej! Jak funguje ekonomika, vim myslim docela dobře