Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Online 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 10:37

Alena_In ja dodrzuju bezmlecnou uz 3 mesice a neni to tak desny! Objevis spoustu novych veci:) jen teda je fakt potreba extra peclive sledovat etikety a alergeny. Magnum se dela ve vegan verzi, cokoladu muzes horkou, capuccino s rostlinnym mlekem a  svickova bez smetany je taky moc dobra:)))) jen to maslo musis nahradit margarinem - pozor na mazaci margariny, skoro vsechny obsahujou mliko. A nekdo mi tu doporucoval ghi, ale to bohuzel v mym pripade taky nefunguje. Ale muzes ho zkusit, treba to u tebe pujde:) ale stejnak potlapkavam, ja mam aspon vyhlidku na to, ze to za par mesicu skonci. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:00

martek01 Cože??  Tak to je peklo!!!

Online Pinot Noir
Avatar
24485 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:02

martek01 To je otřesné.

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:21

Alena_In Nezoufej! Nejhorší je začátek , ale časem vychytáš spoustu alternativ a člověku se také změní chutě. Existuje  už spousta veganských verzí mléčných výrobků, kterými se dá nahrazovat a jak už píše někdo nade mnou, člověku se otevře jiný svět.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:23

mažu to......

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:25

martek01 

To je hodně zlý, určitě bych to nepsala jen jako postěžování sem. Jsou možnosti, kde si na ně stěžovat? Nebo to aspoň trochu rozmáznout, pokud už s tím nejde nic dělat?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:39

dynda ano, už to řeší vedení TJ

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:46

Ony ty gymnastický kluby ale bývají fakt drsnější, kamarádka má malou gymnastku a ta si třeba pozvala na oslavu narozenin část týmu, někomu to tam bylo líto a trenérka to zatrhla. Jsou prý tým a buď musí pozvat všechny, nebo nikoho....taky jsem docela koukala. 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:51

Garfiemáš pravdu. je to strašnej boj, strašnej sport, ale i tak by to mělo být v rámci nějakých mezí....

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 11:58

martek01 No probůh, to je jasný!!! 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:30

Alena_In To je mi Tě líto, hlavně ať se to oko vyléčí! Doma se teď učíme bezlaktózovou dietu a je to boj, alespoň, než vše vychytáme, úplně bezmléčná je ještě náročnější. Držím pěsti, ať to brzy vychytáš a uzdravíš se.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:31

Alena_In Tak ve spoustě jídel se dá nahrazovat alternativami, toho se nebojte, někdy to může být i lepší :o) Spíš je opruz, že se člověk nemá moc výběr, co jíst někde venku.

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:32

Alena_In držím palce, to si sedne uvidíš.

Ale soucítím, taky milují všechno od mléka. Jinak, dokud to nevychytas, porad se, co s vápníkem. 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 12:45

No vzhledem k tomu, ze jsem nestihla ten puvodni post, tak je trosku priblbly se k tomu se vyjadrovat, ale skoda - vzhledem k tomu, ze jsem se v tom prostredi hodne dlouho pohybovala jsem prirozene zvedava. Ono pro vnejsiho pozorovatele se tam deje fakt deje spousta veci pres caru, ten mikrosvet je strasne specifickej. Ja v tomhle asi fakt nejsem objektivni. 

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 13:28

Alena_In Tuhle alergii mám taky a ačkoliv to teď nevypadá tak to neni taková hrůza. Je spousta normálního dobrýho jídla bez mléčných produktů, je spousta možností jak ty známý věci upravit, je spousta veganských alternativ. Denně chodím s kolegama na obědy, normálně jím venku, kupuju si snídani v pekárně, dávám si kafe v kavárnách, chodím na zmrzlinu. Fakt to jde a není to utrpení :)

Online Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:28

Alena_In Určitě to půjde Já mám intoleranci na mléčnou bílkovinu, laktózu, sóju a lepek a jde to. Těch veganských alternativ už je naštěstí hodně. Chvilku teda trvá, než člověk přijde na to, co a jak vařit a hlavně je důležitý číst etikety, protože někdy je to mlíko fakt tam, kde by ho člověk absolutně nečekal. A i vanilkový rohlíčky jsem dělala a byly k nerozeznání od "normálních"

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:42

Alena_In no teda... ale náhražky se určitě najít dají, třeba kokosový  mlíko si leju do kafe běžně, určitě by šlo i do ovesné kaše nebo do ovocných koktejlů. Zkušenější vám tady jistě dají spoustu tipů.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 14:45

Alena_In já nemám zjištěnou alergii, ale mléko mi nedělá moc dobře, tvaroh se snažím vůbec nejíst, z toho je mi zle, i když mi děsně chutná. takže se snažím nahrazovat a můžu doporučit ovesné mléko barista z dm, leju si to do čaje, do kávy, a už jsem z toho dělala i ovesnou kaši :) a šlo to.

edit: a fakt z toho jde i jakástakás pěna našlehat.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:11

Noren A nechcete se podělit o recept? Jeden rok jsem je dělala z pohanky a byly dost dobré, ale nemůžu ho od té doby nikde najít.

Alena_In Tohle fakt už v dnešní době není žádná tragédie, je hodně alternativ a zas díky tomu člověk pozná jiný věci. Třeba ovesná kaše se dá udělat z mandlovýho nebo rýžovýho mlíka, má je DM a jsou imo docela dobrý. Já ji nakonec dělám jen z vody, zjistila jsem, že mi tak chutná nejvíc. Když vám něco z těch náhdra chutnat nebude, tak doporučuji to jídlo prostě na čas vyřadit z jádleníčku a pak to zkusit znovu za nějaký čas, až se vám změní chutě. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 17:40

Solathis Ve středním věku

Alena_In Všechno to jmenovaný je blbý, chleba s máslem je nejhorší; ale zas když je to pro zdraví... potlapkávám. Ono to půjde.