Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 18:54

Aranel No! Takhle bych si je asi mela ostrihat nebo vytrhat

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 19:16

Solathis Tohle už jsem kdysi slyšela od manžela mé kamarádky. Měla krásné dlouhé a husté vlasy. Moc jí to slušelo. Jelikož to u nich doma je vedené manželem, tak se nechala ostříhat. Rázem z ní byla občejná žena, ve 35 vypadala hned starší a taková selka. Neprospělo jí to vůbec, ale možná to bylo právě proto. Už si ty vlasy nikdy nenechala narůst. 

Online Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:13

Alena_In Ta omezení kvuli alergii ze zacatku vypadaji silene, ale mleko se da docela dobre zvladnout, jde jenom o to, najit si alternativy. Smetany jsou rostlinne, daji se koupit v DM, ale sirsi vyber byva ve zdravých vyzivach. Maslo v cukrovi se da nahradit treba Alsanem, nebo kokosovym olejem. Palacinky jdou udelat z rostlinneho mleka, mléčné čokolády se delaji veganske (ty taky maji ve zdravych vyzivach). Chvili to trva, nez se clovek zorientuje, ale fakt to jde. Kdyztak klidne napis zpravu, muzu se podelit o nejake praktické tipy. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:34

Děkuji moc všem za podporu a za rady, trošku mi to pomohlo. A taky ta láhev Hibernalu.

Já vím, že to budu muset zvládnout, protože jestli si mám vybrat mezi okem a mlékem, tak není co řešit. Tušila jsem, že ty trable mám z mléka, jen vidět to černé na bílém znamená, že teď už je to jistota. 

Už v minulosti jsem zkoušela různé alternativy, problém je, že to prostě pro mě není mléko a nechutná to stejně jako mléko. A já, co jsem byla zvyklá denně vypít aspoň půl litru mléka nebo kakaa, k tomu sýry, tvaroh, jogurty, k tomu přistupuju s předsudkama a už dopředu vím, že mi to nebude chutnat. A taky budu muset číst etikety, protože sušené mléko je běžně v čokoládě, oplatcích a dalších potravinách, kde by mě ani nenapadlo nad tím přemýšlet.

Ale neměla bych se rouhat, on to fakt tak velký problém nakonec nebude. Jen mi to přišlo líto a taky mě to nasralo.

Musím si vždycky vzpomenout na kamarádku, která má těžké alergie na lepek, mléko, ořechy, vejce, drůbeží maso a vadí jí i stopové množství. Ta je fakt chudák, ta když se dotkne skořápky, tak jí naskáčou puchýře na rukách a v restauraci si může dát tak leda čaj. 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:38

Alena_In Taky bych mohla přidat svůj seznámek...Neboj, tohle zvládneš :-),

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 20:49

Zina Pohankové neznám, já bohužel nesmím ani tu pohanku, takže jsem nezkoušela. Dělala jsem je z bezlepkové mouky Jizerka, místo obyčejné Hery tu veganskou a do těsta jsem přidávala i trochu rumu. Recept tady.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 21:00

Alena_In můžu tě ujistit, že ty chutě se ti opravdu změní, rodinní příslušníci kteří tahle omezení mají dlouho, tvrdí že ty "jiné" potraviny jsou "úplně stejné" a "chutnají výborně" - jako já když to ochutnám, je to hnus fialovej, jenže prostě si zvykneš, hnus to samozřejmě není, je to jen jinačí. zas pít denně půl litru mlíka + spoustu mléčných výrobků v dospělosti ani není snad v pořádku... údajně za tím může být i takový ten fenomén, že se tělo vehementně dožaduje něčeho, co mu škodí (vysvětloval mi gastroenterolog v rámci vyšetření, syn šel po mlíku jak divej a přitom po něm blil jak amina:-(

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 21:21

999 viktorka_od splavu Díky, už klikám na Rohlíku ty hnusy fialový. :-)

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 21:30
Reakce na Alena_In:

999 viktorka_od splavu Díky, už klikám na Rohlíku ty hnusy fialový. :-)

Alena_In Držím palce, ať to jde co nejlehčeji a taky ráda předám své typy.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 07. ledna 2020 21:43

Noren Děkuju, zkusím!

V pohance vadí co, jestli se můžu zeptat?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 08. ledna 2020 08:27

Candance tomu rikam ta spravna odmena

U nas to vzdy vyfasne nekdo "novej" a toci se to, at si vsichni uzijou tu chvili radosti. Ja nastesti par veci delegovala, tak to neni ultrahrozny, ale jen hrozny. Ale jak prede mnou pristala ta slozka s veskerym evidovanym majetkem, chtelo se nadavat a brecet. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 19:31

No, pěkně. Sociální stát jako prase.

Nejen že ty mizerný socdávky ledva udržej člověka při životě, ale běda jak si k nim někdo přivydělá... Co kdyby si soudružka Maláčová odpustila každodenní druhou (třetí, čtvrtou...) porci oběda, a začala se o ty potřebný trochu starat?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 19:34

barbucha jo, to je dost přesný. děcka do děcáku a matku na ulici, místo aby se slušně postarali, hnus

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 20:45

barbucha to takto přišla o dávky paní, které se složila na něco celá vesnice ( nevím už co to bylo, ale byla opravdu v nouzi).

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 22:53

barbucha je to drsny, ale proc pracovala nacerno? Uz nekolikrat jsme vystavovali potvrzeni pro pracak a ti lide problem nemeli, zadne davky jim nesebrali.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 23:05

Kokoska 

Co já vim, třeba jí to nedošlo, že kvůli pár korunám...nebo jí možná ani nechtěli dát smlouvu, to se přece taky stává... V každým případě si těžko nějakým šůrováním schodů vydělala statisíce, aby to vůbec stálo za takovej hon!

A kdyby se stát o svoje občany skutečně staral, neměla by to ani zapotřebí.

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 23:06

barbucha no to kazdopadne. Ono je vzdycky jednodussi kontrolovat a postihovat tam, kde jde o maly pruhledny prachy, se mi zda.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 07:22

Kokoska bych rekla, ze to bylo prani "zamestnavatele". Pani je mi lito. Ciste to nebylo, ale bezet nekoho udat na pracak... to musel byt dobrak. 

Online Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 08:05
Reakce na barbucha:

Kokoska 

Co já vim, třeba jí to nedošlo, že kvůli pár korunám...

A kdyby se stát o svoje občany skutečně staral, neměla by to ani zapotřebí.

​Proc by se stát měl starat tak, aby neměla zapotřebí si sama něco vydělat? To považuji za zásadně špatně. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 08:21
Reakce na barbucha:

Kokoska 

Co já vim, třeba jí to nedošlo, že kvůli pár korunám...nebo jí možná ani nechtěli dát smlouvu, to se přece taky stává... V každým případě si těžko nějakým šůrováním schodů vydělala statisíce, aby to vůbec stálo za takovej hon!

A kdyby se stát o svoje občany skutečně staral, neměla by to ani zapotřebí.

barbucha No promiň teda, ale to odpouštění porcí oběda je pavlač Primárně se maj občani o sebe a svoje děti starat sami, žádnej stát, to má bejt až nouzová instance, myslim, že máme až luxusně sociální stát naopak. Docela by mě zajímal objektivnější pohled na případ, tato prezentace mi přijde poněkud černobílá.