Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 26. října 2019 14:36

Dadoo Taky si začínám myslet, co jsem se trochu otřepala

slniecko Jojo, máš pravdu, stejně jsem tam nikdy nebyla, ač spíše feministka, nechtělo se mi nějak bratřit na základě stejnejch gonád s úplně cizíma sestrama

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. října 2019 21:51


Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 27. října 2019 08:48
Reakce na mitford sister:

barbucha jako myslet si o tom člověk může co chce, já si třeba myslím, že některé projevy sjw kruhů jsou poněkud přehnané, ale podstata je myslím jasná - ti lidi se nějak cítí, jejich důvody člověk, kterej ty pocity nesdílí, nepochopí, je zbytečný jim to vyvracet a trochu pod pás je to bagatelizovat. každá menšina (genderová, etnická atd.) se bude vždycky cítit šizená, to prostě tak je, ale zase si nesou dost kříž tím, že jsou ta menšina. většina by měla být minimálně shovívavější. samozřejmě limity to má, ale těch myslím tento případ zdaleka nedosahuje. ten příklad s absolventem učňáku je argumentační faul btw.

každopádně - už když už se tímhle směrem vydává i marketing a reklama, tak kafrat může kdo chce co chce, ale vypadá to skoro s určitostí, že budoucnost jde tímhle směrem, a nikdy se žádnej pokrok nezastavil o hradbu brblání střední a starší generace :)

​Hele argumentační faul... no jistě, ale jak jinak poukázat na absurditu chování, kdy se zcela pomíjí skutečnost (tedy to, co objektivně jsem) a požaduje se hodnocení a označování dle nějakýho pocitu?

Mimochodem, jak mluvíš o těch menšinách - to je právě ten problém. Odkdy minorita určuje chování majoritě, směřování společnosti? Demokracie postavená na hlavu, to můžeme zrušit i volby... (ne že by jejich výsledek vždycky všechny potěšil, že jo... ale to je holt život, se s tim smiř!)

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 27. října 2019 09:12
Reakce na barbucha:

Mimochodem, jak mluvíš o těch menšinách - to je právě ten problém. Odkdy minorita určuje chování majoritě, směřování společnosti? 

​To bude asi ten pokrok, potažmo i generační problém, kteremu nerozumime coby ty brblajici postarší tetiny...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 09:13

barbucha Tak transsexualita asi nebude jenom pocit, žejo...a menšina nic neurčuje, pouze vítá respekt majority, proč z toho dělat probůh takovou kauzu?

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 27. října 2019 09:22

Kokoska 

Jo, taky jsem postřehla něco o starých vraždách nad hrobem, vlastním zchátralým tělem bránících pokroku!

Mutziputzi 

No kdo z toho tu kauzu dělá?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 09:33

barbucha Mně ňák z principu uniká, proč neudělat něco, co byť i setině promile lidí udělá lepší život/pocit a zároveň to slavný majoritě nezkřiví vlásek, za mě prostě neni co řešit a už vůbec ne tak fundamentálně jako ty v souvislosti s demokracií, to s tim nemá lautr snad co dělat??

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 27. října 2019 09:57

Mutziputzi 

Právě, to jsou ty principy

Hele ale když se (v nějakým pokrokovějším státě) urputně domáhá vstupu na dámský záchody evidentní chlap, tak nevim, mně by to teda lepší pocit nepřineslo... ergo kladívko naskýtá se otázka, kdo má strpět jistý společností nastavený omezení, majorita nebo minorita? 

(Obrázek na vložkách je samozřejmě směšná a nesmyslná záležitost, ale to máš jedno s druhým... jsem si jistá, že za nějakej čas bude pokládáno za urážku, pokud někdo bude drze trvat na pohlaví, který mu příroda nadělila. Prohlásíš se za ženu a bude to špatně, někdo tím bude dotčenej! Se podívej na  ty osvícený společnosti, kde je nežádoucí, aby rodina sestávala z matky, otce a dětí (viz ty snahy o přepis dětský literatury). Je to blázinec... ale proč mě to nepřekvapuje - v době, kdy se militantní feministky cítěj ohroženy a uraženy třeba tím, když si naproti nim sedne chlap s nohama od sebe )

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 10:06

barbucha Ty rozcáplý nohy v tramvaji a metru mě teda serou i jako nezařazenou!

Nevim no, já prostě respektuju uspokojení potřeb kohokoli, pokud mě to neomezuje, pokud to nikoho neomezuje nejlépe. Mě nijak nezasahuje odstranění nějakýho piktogramu z vložek, mně je i srdečně jedno, jestli si nějaký od pohledu muž, který se ovšem cítí být ženou skákne na dámský toalety, pokud to nebude lstivý deviant zneužívající tolerantního přístupu společnosti, to pranýřování "tradiční rodiny" je hloupej výkřik, na kterej startujou pitomci level Mlaus, nic komentováníhodnýho a masovýho...já ten společenskej úpadek v tomhle fakt nespatřuju.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. října 2019 11:39

Chlap na dámských toaletach mě nerozhodí.

A rovnou se dobrovolně přiznávám, že pokud se někde vytvoří fronta na dámské WC, (typicky bus na benzince) okamžitě lstive zapadnu na panske, protože tam je tutove volno.

Zatím mi nikdo nevynadal, i když občas chlapi trochu překvapení jsou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 27. října 2019 11:55
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Ty rozcáplý nohy v tramvaji a metru mě teda serou i jako nezařazenou!

Fakt? I když má kalhoty? Mně to vadí jedině když ty hnáty překážej, jinak se offended necítím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. října 2019 12:41

Mutziputzi serou jo? vida jak supertolerantni jsi, firme prikazat zmenit obal to klidne, to tebe nic nestoji. ale prikazat lidem jak maji sedet to uz je jina

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 27. října 2019 13:07

viktorka_od splavu Tak ten rozdil je snad patrnej ne?

Offline stes
Avatar
7362 příspěvků moje polička 27. října 2019 13:22

Karja hele tak rozdil vidim hlavne v tom, ze někdo supertoleratni ma patent na to, co je a co není nasranihodne

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 13:43

stes viktorka_od splavu holky mně se vedle něj blbě sedí, vite?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. října 2019 14:04
Reakce na stes:

Karja hele tak rozdil vidim hlavne v tom, ze někdo supertoleratni ma patent na to, co je a co není nasranihodne

​přesně.

Mutziputzi průnik mezi roztahovačnýma spolucestujícíma v nacpané mhd a chlapama co si sedají s koleny od sebe bude jistě nezanedbáníhodný, ale není to totéž. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 14:38

viktorka_od splavu Ty si legracni hele, zkus lip

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2019 14:49

Mutziputzi serou jo? vida jak supertolerantni jsi, firme prikazat zmenit obal to klidne, to tebe nic nestoji. ale prikazat lidem jak maji sedet to uz je jina

​Hele tak jo, kdo ji to prikazal a proc by me to melo neco stat prosimtebe? Komu co prikazuju a nemohu zadat nezasahovani rozcaplou nohou do mne vyhrazeneho prostoru? To tvy hledani hole je nekdy hrozne k smichu tou urputnosti

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 27. října 2019 16:02

barbucha Z tvych prispevku vyzniva, ze o transsexualite nic nevis, a tim padem shazujes a zesmesnujes neco, co neznas. Fakt se nejedna jen o "nejakej pocit". Transsexualita je nemenne a intenzivni presvedceni, vetsinou uz od ranneho detstvi, ze clovek zije v nespravnem tele; ze identita, ktera se od nej ocekava na zaklade jeho pohlavnich organu se neslucuje s jeho vnitrnim nastavenim.

Navic se nejedna o zadnou zhavou novinku, vyskytovala se vicemene vzdycky a po celem svete. (Klasickym pripadem jsou severoamericti indiani, kteri verili, ze transsexualove meli dve duse, a uctivali je).

Ani to kategoricke prohlaseni, ze clovek se narod jako zena nebo muz, neni spravne - taky se muze narodit intersex (hermafrodit), ze jo. Je to relativne vzacne, ale existuje to, a prinejmensim dokazuje, ze matka priroda nekdy proste tak cernobila neni.

Ma-li transsexualni jedinec tu smulu, ze se narodi do tradicni rodiny, ktera vyznava tradicni hodnoty, vetsinou je jeho detstvi a dospivani peklo na zemi. 

Oznaceni na baliku vlozek osobne povazuju za blbost, a pravdepodobne umele vyvolanou kauzu. Vetsina transsexualu, ktere jsem za ta leta mela tu cest poznat, takove kokotiny vetsinou vubec neresi. Resi spis, aby je zamestnavatel nevyhodil z prace, a aby je ve skole/praci/na verejnosti nikdo nesikanoval. Pokud resi zachody, tak hlavne proto, ze se na panske proste boji chodit, aby je tam nevyhmatl nejaky svalnaty obrance tradicnich hodnot.

Sama si nekdy nejsem jista, jak daleko by spolecnost mela v pristupu k mensinam zajit, ale nevidim duvod, proc jim neumoznit neco, co na vetsinu nema vliv.  Same chodim na panske zachody celej zivot, kdyz se mi nechce cekat ve fronte, a nemyslim, ze by to nekomu zpusobilo ujmu.

Ale fakt mi nepripada OK celou problematiku transsexuality odmavnout jako "nejakej pocit". 

Offline MP Marge
Avatar
5787 příspěvků moje polička 27. října 2019 16:09

Ani ten jedinec, co se citi byt zenou, ale chce si ponechat penis, jak se tady taky nekdo posmesne zminil, neni takovej smesnej koncept: Je spousta duvodu, proc se nenechat operovat. Nekdo se operace k smrti boji, nekomu ji nedoporuci doktor, nekdo si ji nemuze dovolit, a tak podobne. V beznem zivote se penis da docela dobre schovat, takze to, ze se nekdo rozhodne s jeho pritomnosti smirit, celou zalezitost nijak nebagatelizuje.