Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:24

Pinot Noir 

Hele, ta tvoje je vyhlášená jako hotel ale! 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:31

dynda To je jedno, prostě nato jak je zdravotnictví podfinancovaný a obtížnou ne-li žádnou možnost si za nadstandard připlatit, si troufám tvrdit, že i ten nejhorší ústav je ještě zlatej a 90% stížností fakt vnímám jako zpovýkanost, ta rozvrzaná postel atd úplná sranda.

Navíc co ti brání jít do lepší než do tý kterou sis zvolila?

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:38

Mutziputzi 

Sem nevěděla, do jaký pasti lezu, když nebude nadstandard. A nebyl :-(

Offline Pinot Noir
Avatar
24618 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:49

dynda To je hustý! Ale rozvrzanou postel vem čert, ovšem nepolohovací po císaři, to si ani nechci představovat. Mě od velkých porodnic nejvíc odrazovala představa více rodících žen oddělených plentou, hekání někde na chodbě a podobné chuťovky, které se o nich říkají. A to natolik, že jsem riskla tu porodnici bez dětské JIP.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 14:05

Pinot Noir

To je vtipný, jak si všichni myslí, že postel vrzala. No, nevrzala, vydávala rány, asi jako když se bouchne třeba vařečkou do smaltovaného hrnce. Dělal to proleželý plech, který se při odlehčení nějak vypružil a bouchnul do trubky, snažili jsme se to s pomocí mužů něčím vypodložit, ale nešlo to. 

Já právě volila tu intermed. péči a zkušený stabilní personál a pěkný porodní sály, nějak mě nenapadlo, co bude potom. Při prohlídkách ukázali nadstandardní pokoj s tím, že ty ostatní jsou srovnatelný. Po prvním porodu jsem nadstandard měla, nebyl důvod k nespokojenosti. Ovšem letos na mě nevyšel.

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 14:13

barbucha 

Samozřejmě, když jde ale o tak staršně rizikovou záležitost, že ženy, které chtějí rodit doma, jsou považovány za hazardérky, tak porod v záchrance nebo ještě hůř v autě mezi poli je snad ta nejhorší varianta. A žena, která to zvládne bez asistence celého personálu porodnice, který je k tomu aspoň u nás nevyhnutelně třeba, je hrdinka! Zvládla to sama, v lepším případě s obecně školeným zdravotníkem, v tom horším s úplným laikem! A to psychické trauma, že určitě zahynou, když se porod neodehráva v porodnici!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 14:20

dzizisketa hele moje kamaradka v autě mezi poli porodila jen s muzem a tříletým dítětem a prej tam byl hodne zajimavej moment, to uvědomění si, ze si musí pomoct sama, protože tam není nikdo, kdo by to udelal za ni, prej teda ale opakovat už by to úplně nechtěla

jinak teda s touhle kamaradkou jsme měly před lety spolecnyho doktora, takovyho trochu arogantního blba, kterej ji na první prohlídce v sestinedeli u předchozího dítěte řekl: vidím, ze kolegové v ... odvedli dobrou práci...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 14:35

Zacinam mit strach o laktaci nejmenovane hrdinky, je to zena!

Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 16:53

MP Marge Mně přijdou použité výrazy a závěrečné obvinění ze lži dost mimo jakoukoliv věcnost.

Ale co asi hlavně - možná kdyby se pisatel zamyslel a odpustil si výlevy v podobně "věcném" duchu, které jenom spustí dávku hnoje, tak by se v budoucnu takové situace neopakovaly, nemusel by se nikdo hádat s rodiči a někdo se pokoušet o zatajování apod. Tohle je prostě podle mě zbytečné vyhrocování situace.

Online Karja
Avatar
36055 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 16:53

Potrefenáhusa Ale tak třeba ji odvedli:-D Mně to doktorka taky chválila a lékař, který mě převzal taky a není to rozhodně mojí zásluhou, je to zásluhou porodníka (ženu porodníka jsem měla, pokud je to podstatné:-D). Tím nechci říct, že je normální mít za doktora arogantního blba, ale zrovna tuhle poznámku tak nějak beru....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:05

Potrefenáhusa a v čem je to špatně, že kolegové odvedli dobrou práci?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:09

Mutziputzi asi měla pocit, ze hlavní zásluhy na odvedený práci měla v tomhle konkrétním případě hlavně ona 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:16

Mutziputzi ale jako takhle, já těm doktorum rozhodne nechci upírat zásluhy, je určitě spousta deti, co by se bez nich nenarodily a žen, co by to nepřežily

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:18

Potrefenáhusa já jsem přízemní člověk, mě napadlo estetické šití...já asi nejsem do tý debaty co tady jede, mně vstávaj vlasy na hlavě trapností jak se začne vytahovat hrdiná žena co dala život...mi to hned šaltuje na Houdovou a tu její

Online Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:26

Mutziputzi mne zase štvou ty opačný řeči, kolik se na světě za minutu narodí deti a aby se z toho dotyčná nepotento, když porodila

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:33

Potrefenáhusa to je druhej extrém, dá se i remízek v pauze místo oběda, žel obojí se objevuje i zde, kde mi to jinak přijde dost příčetný

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:34
Reakce na 711990:

No hlavne tohle byl nejakej divnej porod doma, protoze porodni asistentka by snad zenskou nenechala 3 hodiny s neporozenou placentou...takze taky si myslim ze to mohli bejt nejaky sektovy lidi. Ale hlavne ze nechteli aby se dite umylo

​To nám v pátek říkala kamarádka...nějaký nový trend. Placenta se nechá vedle dítěte zabalená v pleně až do doby, kdy sama uschne a upadne. Pupečník jsme v porodnici stříhali 4 den. Tak předpokládám, že týden máš dítě s placentou

Online Karja
Avatar
36055 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:37

Renusatko No počkej počkej, teda...noo u apolináře nechávali ty ocásky od pupečníku a dceři to odpadlo snad až za tři týdny, to bylo neskutečný, kdoví jak dlouho bychom chodily s tou placentou:-D:-D. Já už sem snad ani nechodim....

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:41

Renusatko jojo, lotosovej porod nebo jak se tomu rika? To musi bejt bajecnymne stacil ten zbytek pupiku, jak zminuje Karja nastesti to upadlo za tejden a stejne me to desi doted.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 18:42
Reakce na Renusatko:

​To nám v pátek říkala kamarádka...nějaký nový trend. Placenta se nechá vedle dítěte zabalená v pleně až do doby, kdy sama uschne a upadne. Pupečník jsme v porodnici stříhali 4 den. Tak předpokládám, že týden máš dítě s placentou

​cože? o bože..