Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:04

dzizisketa promiň, ale dopouštíš se toho, co sama kritizuješ, si předpojatá a házíš do jednoho pytle.to je to co sem chtěla říct.

Offline DruI
Avatar
3312 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:05

Já celkem dzizisketu chápu, mně taky docela irituje, jak je v těch debatách upozaděná sama rodící žena. A taky mě fascinuje, v kolika debatách se k tomu, jak má vypadat správný porod vyjadřují převážně muži (a to většinou ve smyslu: co si ty ženský vymýšlejí, měly by být rády, že nemusí rodit na mezi).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:09

DruI Neni upozaděná, jenom je její přítomnost jaksi daná a netřeba troubit, že rodí žena s pomocí blablabla, speciálně bavíme-li se o zmíněných případech, kdyby matka bez tý pomoci zřejmě nic obdivuhodnýho nepředvedla.

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:19

Ounz

Nemám ten pocit. A nemusíš to brát jako osobní útok vůči tobě, či vůči tvému oboru. Spíš jako kritiku obecné diskuze o porodech a roli rodičky v tom všem. 

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:32

K tem hnusnejm porodnicim a personalu a zenam, co touzi po prijemnym prostredi...mam za sebou ani ne mesic starej zazitek a rekla bych, ze je to o pristupu. Ja jsem odesla z porodnice s vrlice pozitivnim zazitkem, holka co se mnou byla na pokoji, nejspis nenecha na ustavu a personalu nit suchou. Ja jsem prisla pozitivne naladena, s cilem porodit zdravy dite a zvladnout to. Kolegyne prisla se seznamem veci, ktery odmita....tim padem ja jsem s personalem krasne vysla, na sem jsme se domluvili, tu nebozacku uz druhej den nemohl nikdo z doktoru a sester ani videt. Prestoze personal jsme mely stejnej, ona se jen se vsema hadala a byla ve vysledku dost nespokojena, ja bych tam klidne byla jeste ted. Ona pravdepodobne bude priste chtit rodit doma, ja jsem presvedcena ze bych bez pritomnyho personalu ziva neodesla. A to jsem porodila bez jakyhokoliv zasahu.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:50

Ja jsem po porodu byla tak strasne dobita, ze jsem se cejtila fakt nemocne, cimz padem jsem i brala jako fakt, ze jsem v nemocnici a tomu proste odpovida i prostredi. Jako porad je to nemocnice, ne hotel. Ale celkem dovedu pochopit, ze ne kazdej je takovej chcipak a dopadne tak, jako ja. Takze otazka je, jestli je fakt nutny tam takovy pripady drzet ty tri dny. Protoze je to pomerne dlouha doba a ten rezim je tam fakt na palici a rozumim tomu, ze kdekomu to fakt muze pit krev, obzvlast vicerodickam, ktery si to proste uz chtej udelat po svym. Takze jsem vsema deseti pro (dobrovone) ambulantni porody. A trend porodnich domu je myslim taky krok spravnym smerem, pak uz to nemusi bejt "nemocnice" a to prostredi proste uz muze vypadat jinak. 

Mutziputzi Predstava, ze si vetsina lidi muze v klidu vybrat porodnici podle svyho gusta je teda pragocentrismus jak hovado, to sorryjako

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 11:56

MP Meri A tak spíš představa, že existujou porodnice který sou hnusný a lidem tam snad až ubližujou je pointa mýho vyjádření.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:06
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:06

dzizisketa já sem to zcela samozřejmě jako odobní útok nebrala. Mně paušalizování vadí tak nějak obecně

jinak to, že třeba na novinkách, budou některý komentáře vyhrocený, věřim. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:45

OliveOyl 

No je to prostě ošklivý a dost nepohodlný prostředí, v podstatě to pro mě vyvažuje jen ten personál, který byl všude fajn, který v tom ale zase musí trávit svou pracovní dobu. Za to je obdivuju. V posledních letech jsem nasbírala víc zkušeností se zdrav. zařízeními, než ji mi milo, strávila jsem jeden den v jedné nemocnici na standardním pokoji a po letošním druhém porodu jsem neurvala jinde v porodnici nadstandard a na ten standard jsem v obou případech koukala teda. Všechno starý hnusný, oknama táhne, pokoje bez klimatizace, postele proleželý, nepolohovací, takže po císaři jsem měla problém se dostat do postele a z postele, jsem malá a ze země jsem na postel nedosedla... dost gymnastika. Postel mojí spolubydlící vydávala hrozný rány, když se ta holka hnula, takže to budilo nás i děti. Personál s tím za těch několik dní neudělal vůbec nic. Znamená to, že tam nemají k dispozici žádnou náhradní postel? Až se někde jedna rozpadne, rázem se sníží kapacita oddělení? Koupelen a záchodů málo, nikde nebyl toaletní papír ani mýdlo. Prostě kamkoliv v dnešní době přijdu, vypadá to tam líp, než v nemocnici a v porodnici. To přece není v pořádku. Nebo jo?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:48
Reakce na dynda:

​Co je tak nepochopitelného na tom, že ženský nechtěj do porodnic, protože je to tam hnusný? 

​Správně. Je to tam hnusný jako v jinejch zdravotních ústavech. Já se divim, že tam ty lidi furt lezou, že si nevyškubnou ten slepák doma.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:53

barbucha Jako jo, jenze tenhle argument zrovna trochu pokulhava, protoze porodit doma se prostě ve vetsine pripadu da, zatimco slepak si doma krome MacGyvera fakt nikdo nevyrizne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 12:59
Reakce na dzizisketa:

Sweet Potato 

 Ale to se bere furt nějak automaticky, že jejím úkolem je prostě to děcko nějak vyprdnout, zato pro všechny kolem je to šok a pak jsou za hrdiny.

​No a není to její úkol? Ty děláš, jako by ty maminy chtěl někdo o tu jejich zásluhu (největší na světě, nakonec se rodí jen asi 250 dětí každou minutu) okrást...

Ještě by se teda moh zrušit i název porodník, to už taky zavání, však porod patří ŽENĚ!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:00

MP Meri 

Vzpomeň si na toho ruskýho polárníka prosimtě!

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:01

barbucha Presne, byla by to OSOBA dohlizejici na porod.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:02

Karja 

Já bych navrhovala rozhodně něco ve středním rodu, abysme nepohoršily zas eště jinak!

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:10

dynda No teda, kde jsi to rodila? Resp. kde tě rodili? Já mám velmi příjemnou zkušenost, se vším jsem byla spokojená, mně se z porodnice nechtělo domů ;)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:10
Reakce na barbucha:

​No a není to její úkol? Ty děláš, jako by ty maminy chtěl někdo o tu jejich zásluhu (největší na světě, nakonec se rodí jen asi 250 dětí každou minutu) okrást...

Ještě by se teda moh zrušit i název porodník, to už taky zavání, však porod patří ŽENĚ!

​To si dovolit já, tak se mi dostane psychologickýho rozboru a politování!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:12

dynda Já bych ti doporučila srovnání s jinými zdravotnickými systémy, už jenom co se úhrad týče a následnejch nároků na úroveň, fakt bysme nemusely vyrazit ani do Afriky.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 13:21

Mutziputzi 

Tý Africe nerozumím. Proč se máme nebo nemáme srovnávat s Afrikou?