Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:13

Kokoska tak nikdo te k tomu nenuti, jsou zeny, ktere to maji jinak. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:14

viktorka_od splavu jenomze ty odlisne vysledky jsou dane i jinou metodikou vypoctu. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:16

continuity

No ještě aby nutil

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:20

Kokoska Jak říkám, taky bych do toho nešla, ale beru to tak, že pokud je žena mentálně způsobilá, je schopná zvážit rizika a rozhodnout se, jestli jí to za to stojí. A pak je lepší pokud to systém povolí a ona to může konzultovat přímo s lékařem, než aby získávala informace od "odborníků" na netu.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:42
Reakce na DruI:

Kokoska Tak takhle, já bych doma nerodila (už jenom při představě všeho toho bordelu, co z toho je a musel by se uklízet :o), ale očividně to v jiných zemích funguje, tak bych byla pro svobodu volby. Očividně existuje určité procento matek, které doma rodit chtějí a pak je podle mě pro všechny lepší, pokud existují porodní asistentky, které budou rodičku a porod sledovat školeným okem, než aby žena rodila pod dohledem nějaké duchem chudé osoby, jak se asi dělo ve zde probíraném případě.

​Tak.

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 14:50
Reakce na DruI:

Kokoska Tak takhle, já bych doma nerodila (už jenom při představě všeho toho bordelu, co z toho je a musel by se uklízet :o), ale očividně to v jiných zemích funguje, tak bych byla pro svobodu volby. Očividně existuje určité procento matek, které doma rodit chtějí a pak je podle mě pro všechny lepší, pokud existují porodní asistentky, které budou rodičku a porod sledovat školeným okem, než aby žena rodila pod dohledem nějaké duchem chudé osoby, jak se asi dělo ve zde probíraném případě.

​No, v tomto případě mám obavy, že duchem chudí byli i ti rodiče, nejen ta třetí osoba, protože se tam píše, že se dohadovali přímo s rodičkou. Nějak si neumím představit, jak jakékoliv uzákonění něco změní v případě lidí, kteří tváří v tvář ohrožení života dvou lidí řeší, kdo přestřihne pupečník a jestli bude děcko umyto.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 15:23

Pinot Noir Souhlasím.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 15:26

Pinot Noir Tak minimálně si ti lidé nebudou připadat jako velcí bojovníci proti systému a třeba pak nebudou apriori proti všemu, co jim systém nabídne. Ale předpokládám, že tohle je vážně velký extrém a většina žen, která chce rodit doma by to takhle daleko dojít nenechala.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:02

rasaNorino to si nechci ani domejslet! Jinak moje dite nikdo neumyl celej tejden co sme byli v porodnici, jen byl otrenej po porodu a pak se na nej furt zapominalo....

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:04

711990 Jezismarja:-D. Ja uz to tady psa, ale dceru poprve koupala nejaka praktikantka, co poprve koupala dite, tak to byla legrace;-).

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:16

Setare jj jak rikas, jde jen o to ze na ambulantnim porodu trvaly i zeny, ktere rodily 3 dny pomoci vse mozne chemie, dite nic moc apgar atd atd. 

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 16:19

711990 v te ulevve po samotnem porodu mi bylo jedno ze dite neni umyte, ale do postele na pokoji bych vyžadovala to pekne umyte a nacancane miminko. Jsem holt malo lesana:D

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:01

711990 

Tak snad ho aspoň otřeli pořádně. Ona je to teď zase nějaká módní vlna nebo co, že se novorozenec nemyje po porodu. V porodnici se mi hrozně omlouvali, že mi miminko umyli, že kdyby na ní ten bordel ( takhle to neřekli, ale presně tak to vypadalo) zaschnul, že by to pak šlo špatně... Jako já bych proti umytí oslizlýho zakrvácenýho vlasatýho miminka profíkem neměla ani ň. 

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:05

dynda no otrenej byl, ale z vlasu jsem mu ten bordel vydoubavala postupne celej tejdenale kupodivu nezasmradnul! Oni vubec v ty Vinohradsk, byli takovy dost alternativni na muj vkus. Se holt nikomu nezavdecej!:))

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:16

711990 

Tak přesně o tenhle bordel šlo. Mně to neumytí přijde trochu proti přírodě, dyť snad všechny mámy od savců si ty miminka hned vypucujou co nejlíp, ne? Jako není potřeba ho drhnout kartáčem a mýdlem v 50 stupních. Já ty porodnice podezřívám, že jim ty alternativní směry nesmírně zjednodušujou práci - děti se nemyjou, matce se do ničeho nekecá = nikdo ti neporadí, za všechno se akorát chválí a každá 2. pak shání laktační poradkyni... 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:25

dynda mne v pôrodnici vysvetľovali, že ten mázok, ktorým je bábo pokryté je na niečo dôležitý, len som už zabudla na čo . Takže hej, len jemne poutierali, kúpalo sa asi až po dvoch dňoch? Už sa veľmi nepamätám.

Ale ostalo mi to, že teda vypucovať okamžite nie je dobré. Ono asi tie zvieratká v prírode, keď si to mimi oblížu, tak v tých slinách budú asi podobne ochranné látky, kdežto akosi Johnson & Johnson do toho (dúfam teda) nesliní.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:28

Hmm, obraty typu "ti, kteří kopou za druhý tým", "vyústěním jejich pseudosvobody, pohrdání a nedůvěry v české zdravotnictví jako takové..." - to je slušný matroš. Tam už chybí asi jenom "A komu tím prospějete?!" To nevím, jestli tvořili záchranáři sami, nebo na to mají člověka, ale kdyby někde hledali ústředního ideologa, tak kariéru má tvůrce nepochybně zajištěnou.

Jinak vidím, že - ač to není zmíněno - muselo být u toho porodu narváno, když si tak čtu, kolik lidí má úplně jasno o přesném průběhu všeho.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 17:31

slniecko 

Předpokládám, že je myjou jenom vodou, když celou dobu taky plavali ve "vodě", tak se jakýsi asi teda mastný filtr vodou jen tak neumyje, ne? 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 18:19

dynda ja som tam tú veľkú fľašu Johnson & Johnson videla!!!

Ale to sú už roky, dnes už hádam iba vodou.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 18:46

slniecko

Zrovna tahle kosmetika se v naší porodnici hodně nedoporučuje Budu věřit na tu vodu.