Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. října 2017 15:13

doteď jsem brala konfekci jako něco, co se dá nosit třeba do práce, do školy, nebo aspoň na nákup. ale ony jsou prostě obchody plné tohoto  a kanýrů, asymetrie, kačenkových podpatků, kozaček a la rybářské boty, top, které se nedají nosit asi nikam...

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 07. října 2017 16:10
Reakce na Jiná Realita:

Už jsem si zvykla, že to, co je běžně k dostání, se mi nelíbí. Blbá barva, střih, materiál. A když už po něčem skočím, zjistím, že nemají moji velikost. Když mi něco sedne, nakupuju alespoň po 2 kusech, protože vím, že pak dlouho nic nebude. Nebo šiju u švadleny. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 07. října 2017 16:17
Reakce na Jiná Realita:

Jsem divná, když se v konfekci oblékám? Ale asi mám štěstí, že mi nevadí nepřírodní materiály, i když uznávám, některé z nich jsou opravdu hnusné, taky neberu všechno.

Ale třeba v Zaře se podle mě vybrat dá, kalhoty mívají slušné, i pár topů a halenek jsem tam pořídila.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 07. října 2017 16:18
Reakce na Jiná Realita:

Mne se strasne ulevilo,co se vrátily kalhoty s vyšším pasem a co jsem zjistila,ze perka se daj nosit ke všemu,vic ke štěstí uz asi nepotrebuju

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 07. října 2017 16:22
Reakce na Potrefenáhusa:

 a lodičky se širokým podpatkem! I kotníkáče vlastně, včera jsem poprvé vytáhla nové vagabondy a nohy jsou bez následků.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 07. října 2017 16:51
Reakce na Kokoska:

Žádná divná,  máš štěstí.   Já mám třeba i takovou postavu, že ne vše mi sedí a sluší. A k tomu jsem malá. Takže sehnat kalhoty, které nemusím zkracovat je umění. 

Offline RoSa
Avatar
8214 příspěvků moje polička 07. října 2017 17:10
Reakce na Jiná Realita:

Tak já jsem zas narazila na (zřejmě) výkřik letošní zimy:

svetr s průstřihy na ramenou... to mi teda hlava nebere, jakej tohle má smysl?

Ono už i ty letní trička byly divný, ale dalo se to obhájit třeba vedrem.... mno, vypadá to nějak takhle

edit: fuj, a ještě je to obludně obrovský

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. října 2017 17:41
Reakce na Kokoska:

Vůbec nejsi divná.  Mně naopak připadají divně ty výkřiky,jak jsou všude jen hadry.

Nejsou. Jen to chce prohlížet a umět vidět.

Jasně,ze občas jsou někde hrůzy. V HM tedy docela hodně.  Tak je ale neberu a prohlížím dál. Vždycky se ds najít něco pěkného. Teď jsem v Itálii byla v jedné Zaře a docela koukala,co tam bylo pěkných věcí.

Jen mít o nějakou tu velikost méně 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 07. října 2017 17:54
Reakce na Dadoo:

no tak ja v portugalsky zare byla jak Alenka v říši divu...po návratu jsem nadšeně naklusala na příkopy a nic z toho,co jsem si vybrala v tom Portugalsku,tam nemeli...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. října 2017 18:00
Reakce na Potrefenáhusa:

Haha.. tak ja si tam koupila kabatek z mysich kozisku. A ted jsi mi pripomenula,ze jsem si chtela objednat jedny kalhoty a zapomnela jsem. Jdu to napravit .

Ja do Zary nikdy nechodila,kvůli velikostem,ale oni mají i na mě.

Nic ale nepotřebují!!! Kromě těch kalhot tedy,že. .

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 07. října 2017 19:47
Reakce na Potrefenáhusa:

hehe, ja si ted trochu experimentalne zakoupila dziny s opravdu vysokym pasem, nepatrnym naznakem plisnoviny a nejsou to uplne slimky, ikdyz jsou jinak na telo a jsou kratsi - nad kotniky. Mozna v nich vypadam jako z BH 902 10, ale citim se v nich skvele. A libi se mi k nim cerny prilehavy rolak na telo noseny dovnitr a treba gucci pasek a boty se k nim hodi skoro jakekoliv. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2017 20:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Mne se strasne ulevilo,co se vrátily kalhoty s vyšším pasem a co jsem zjistila,ze perka se daj nosit ke všemu,vic ke štěstí uz asi nepotrebuju

Jsem nedavno narazila na online Vogue, ze opak je pravdou, prej mirej zpatky ultrabokovky, pro nas co nemame pas je to spise potesujici

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 07. října 2017 21:39
Reakce na Mutziputzi:

Oh shit!!!!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. října 2017 10:17
Reakce na domenica:

"jakože je to mnohem horší než to bývalo"

To si nemyslím. Hrozný to bývalo úplně stejně - si vzpomeň na všechny ty veskláky a jiný podvodníky... jen ještě nebyly ty internety  a nebylo tady z pochopitelnejch důvodů tolik zahraničních "obchodníků". 

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 08. října 2017 10:40
Reakce na jinx:

Vyfoť se v tom...:-). Něco mi říká, že jsem takhle chodila v osmdesátým pátým... .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. října 2017 10:51
Reakce na 999:

já taky! to jsem měl pas a svetr zastrčený do riflí byl supr, a k tomu jsem nosila takové ty nízké kozačky co jsou taky zpátky.. škoda že nemám foto:-)

Online Sweet Potato
Avatar
34827 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:10
Reakce na 999:

A mikinu s netopýřími rukávy a falešnými zipy všude možně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:25
Reakce na barbucha:

To jo, já to myslela z jeho pohledu člověka, který je zhruba 4 roky mimo místní realitu. V posledních letech mi přijde, že se to zhoršilo (ten trik s vrácením rublů při platbě trdelníku mě teda dostal). Fakt mi tu turistický centrum přijde pro turisty (a pro některý vybraný víc než pro jiný) jako minový pole.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:32
Reakce na Dadoo:

jenže vy si asi neuvědomujete, že jste jen jinými slovy vystihla tu podstatu, o které mluvím..."chce to hledat, vždycky se něco najde".

no samozřejmě. ale je trochu úchylné, když ve všech větších konfekčních obchodech (nemluvím o dražší třídě, nebo o experimentálních obchodech) musíte hledat, abyste našla značnou menšinu nositelných věcí. a to objektivně, ne že by se jen mně něco nelíbilo, ty věci opravdu hromadně nejsou vůbec nositelné. jsou to hadry ne kvalitou (tedy ne jen), ale především účelností, smyslem, tvarem, vzorem. a to by snad konfekce, masová produkce, hlavní proud odívání, snad neměl být.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 08. října 2017 11:42
Reakce na Jiná Realita:

Ale vůbec.. jenom to hledáte právě vy (nebo já)! 

Spousty jiných lidí tam nakupují normálně a jsou spokojeni, nabídka jim vyhovuje. Ty hadry, jak říkáte, se jim líbí.

Takže to je zase jenom a pouze z vašeho subjektivního dojmu. VÁM to nestačí, protože máte jiné nároky. Vy neurčujete, co je a co není nositelné. Ty obchody netrpí nezájmem zákzníků, ne?

Mně vadí ta vaše paušalizace. To, že to nevyhovuje vám, ještě neznamená, že to není dobré a vyhovující pro někoho jiného. To je stejné, jako by někdo říkal, že všechny dorty jsou hnusy, protože mu žádný nechutná.

Já to beru tak, že je to zacíleno na jiný segment zákazníků. A buď tam budu hledat, jestli něco nenajdu, nebo jdu rovnou jinam