Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 18:33
Reakce na Kokoska:

Já to beru jako výzvu. Místo másla chci na některé druhy zkusit kokosový olej :D (Ne, že by se na tom dalo ušetřit :D )  

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 18:38
Reakce na paktofonika:

moc díky! přesně - ten pocit bezmoci je hrozný!

od středy jsem přemýšlela, jak bych tomu mohla předcházet nebo co udělat líp, protože strkat ruce proti psím zubům moc nefunguje. navíc i když ten můj hafan není nejmenší (28kg), tak je naprosto neagresivní a při napadení se spíš stáhne. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 18:57
Reakce na kkristýna:

Pekla jsem s kokosakem s uspechem uz dvoje cukrovi a letos hodlam zas. Jediny co, davam ho o neco min nez masla.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:53
Reakce na siouxsie:

Nam fenu potrhala druha, byla to vterina a nezmohla jsem se na nic. Peprak by v tu chvili byl uz na prd, kdyz ji drzela a tahla za nohu. Nastesti je rozthl manzel s majitelem te druhe, majitele kousla jeho fena do nohy, no masakr. Drzim palce at je v pohode.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 20:59
Reakce na rasaNori:

Myslíš, že keby si jej to nastriekala do očí žeby nepustila? To ma práve zaujíma, či to má vôbec zmysel v momente keď už dojde ku kontaktu. 

Do Amy raz skočil iný pes, pohryzol ju na krku za uchom, našťastie hneď pustil. Ja som v tom momente bola ako prikovaná, šok, roztriasli sa mi kolená a krvi by sa mi nedorezali. No hrozné. Schmatla som psa a utekala domov, celú cestu som plakala a nemohla som sa ani hodinu potom ukľudniť. Predstava, žeby to neprežila a ja by som pre jej záchranu nič neurobila je hrozná. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:06
Reakce na paktofonika:

riesila som to kedysi dost intenzivne kvoli medvedikom. a tie pepraky su zradne v tom, ze nikdy poriadne nevies, komu sa ti to podari nastriekat do oci. ono tiez zavisi ako fukne, takze v blbej konstelaci, mozes skoncit so sprejom v ociach aj ty ale, co je mozno pravdepodobnejsie aj tvoj pes. ale pokial je toto splnene, tak na psa asi v pohode. na toho medveda je to prave nanic.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:14

ne že by zrovna namíchlo, jen nevím, kam to dát.

dnes je nějaká špatná konstelace, skvrny na slunci nebo co?

jela jsem do brna. lidi na dálnici (myslím, že ve 100% poláci) se chovali jako totální hovada, už dlouho jsem takové manévry neviděla a doufám, že neuvidím. cestou jsem potkala 4 nehody (!) jela jsem mimojiné i kolem té, kde u kroměříže sjelo auto z dálnice a dálnici úplně zavřeli, naštěstí v opačném směru, protože to by byla už druhá uzavírka, pakjsem totiž čekala hodinu na zavřené silnici kvůli jiné nehodě. takže cesta do brna masakr, byla jsem na cestě vlastně celý den. v brně jsem se zastavila do vaňkovky na oběd, a nejdřív jsem nemohla vjet dovnitř a pak zase vyjet, stála jsem v koloně na vyjetí z vaňkovky, to se mi stalo poprvé. 

ale pobavila mě posádka auta, ve kterém řidič nedokázal rozjezd do kopce na rampě u vaňkovky, tak zezadu z auta vyběhl spolujezdec, bleskově se vyměnili a on vyjel 

Offline dzizisketa
Avatar
7446 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:24
Reakce na siouxsie:

To je mi moc lito!

Ta nase fena je taky dost rvac, kdyz uz na ni nekdo vyjede, ale nastesti (klep klep klep) jsme jeste nezazili, ze by po ni nejaky pes sel vazne jen kvuli rvacce.

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:25

Země se podle mě začala točit na druhou stranu už od rovnodennosti t.j. od 22.září. Něco se posr.... a ne a ne se to zlepšit.....

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:31
Reakce na Jiná Realita:

Jsem si dnes s chuti zatroubila, pred tranzita mi sjel ze sjezdu nejaky mladoch a vubec mu nedoslo ze ja tu dvoutunu nalozenou az po strechu proste nezabrzdim na miste. Jsem malem proslapla podlahu. Jenze jezdim denne a neni dne kdy by se nestalo ze mi tam nekdo vleti stylem po me potopa, nebo se tahnu za nekym v 50 tricitkou treba. Nevim no, uz aby zase zdrazili benzin.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:34
Reakce na rasaNori:

děkujeme!

je fakt, že ty útoky jsou strašně rychlý a pepřák by asi nemusel vždycky pomoct... teda že by na něj nestihlo dojít. ale představa, že by mohl pomoct (což byl právě ten dnešní útok toho výmaráka) a já nemám jak zasáhnout, to mě šíleně stresuje. ten můj ťuňťa se naštěstí nepere, ale tím pádem ani nebrání.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:42
Reakce na paktofonika:

Presne jak pise continuity, spis si ten peprak fouknes sobe nebo znevyhodnis svojeho psa. Ja nevim jak reagovat, ja to orvala a jeste celou noc jsem byla jak prejeta valcem. Blby bylo ze se to stalo v olomouci tesne pred nocni, kam jsme museli, no a rano bylo jasne ze to bez veteriny nepujde. Takze jsme odevzdali psa na operaci, sli se vyspat a za 3 hodiny pro ni zase jeli. Tu dalsi nocni jsme ji meli sebou uvnitr santovky, protoze bez dozoru by si vyhryzala stehy. Nastesti ochranka pochopila a jeste nam ji chodili vencit na obchuzce :D

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:44
Reakce na continuity:

Vis jak poznas trus grizzlyho, ze? :D

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:44
Reakce na dzizisketa:

Ono když jde fakt do tuhýho, je lepší, když má napadený pes možnost zdrhnout.

A Bony, i když vypadá skvěle vysportovaně, tak pro festovní rvačky je podle mě dost křehká... tak doufám, že se jí tahle blbá zkušenost vyhne obloukem!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:51
Reakce na siouxsie:

mně takhle pokousal rotvajler (strašně hodnou) fenu dobrmana, prolezl pod brankou, ne poprvé.. neměl ani obojek nebylo za co ho vzít, majitel ho teda pak nějak odtrhnul ale vyděsilo mě to hrozně a navíc nebyla moje. tak jsem to pak docela zkoumala, prý nejlepší by měl být teleskopický obušek. ale je potřeba to asi trochu trénovat. pepřák je fakt nanic.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:52
Reakce na rasaNori:

ale hej, ale ja sa medvedov zas tak nebojim. to uz skor divakov (divocakov).

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:53
Reakce na Jiná Realita:

Připomněla jste mi zážitek z posledního příjezdu na letiště. Parkovali jsme v parkovacím domě, kde mezi jednotlivými patry musíte točit do pravého úhlu, není tam taková to šnekovitá rampa.  A točit se musí opravdu ostře, je to tam dost úzké. Dost už jsme spěchali a před námi pětimetrový mercedes, jehož řidič to totálně nezvládal. Pokaždé najel špatně, hrkal s tím sem tam, tři spolujezdci postupně vylezli a radili a nebylo to k ničemu. V dolních patrech samozřejmě všechno obsazené, při představě, jak za ním budeme čekat ještě si 6x, jsem někdy po třetím dějství vyhnala manžela, ať ho poprosí o uvolnění cesty. Nakonec se domluvili, ale ten člověk prý vůbec nechápal, co nám vadí.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:53
Reakce na continuity:

jsem po konzultaci se známým, který o tom ví víc než já, takže - existuje víc druhů pepřáků: takové, které se rozptýlí (a zřejmě by zasáhly širší okolí) a směrové nebo proudové (ty by mělo jít zamířit na poměrně úzké místo a mají i malý rozptyl).

myslím, že bych asi musela brát do úvahy, že se pepřák dostane i do očí mého psa (nebo do mých), ale pokud primárně chci zabránit tomu, aby mi jiný pes toho mého potrhal?

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 21:57

ach jo! vycházku s obuškem nedávám :-(

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. zaří 2017 22:14
Reakce na Mutziputzi:

Já respektuju právo na stávku, ale brát si jako rukojmí ty co potřebujou odletět nebo přiletí po X hodinách, dělaj ostudu před celym světem, kdy jí dělali už do teď protože jsou to zloději, ihned bych jim vypověděla smlouvu být na místě letiště a fakt bych jim vyhlásila bojkot, kterýžto já teda startuju ihned.

A dobře děláš.

Jako stávkovat za to, abych měla i nadále monopol na okrádání zákazníků, wtf?!