Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 12:17

Chytrýmu napověz

macko.pu
Avatar
30. zaří 2017 12:36
Reakce na siouxsie:

ach jo! vycházku s obuškem nedávám :-(

... na obušok zabudni, neviem si predstaviť ako v trme - vrme dvoch psov, (dobrého a zlého) trafíš práve toho zlého, ak trafíš svojho a do hlavy, tak si buď istá že je po ňom, obušok nie je sranda

spreje sú dobré, avšak musia to byť na báze OC, to je kapsaicín, a musia to byť strely (jet), s nimi dokážeš aj na  5 metrov vystreliť, niektoré druhy majú aj svetlo, takže večer v pohode namieriš, (oslepíš) a vystrelíš... ak sa trefíš, tak si buď istá, že pes zažije agóniu, bude ľutovať že sa vôbec narodil...

(tie obyčajné slzáky ani náhodou, tie nestojá za nič)

avšak ty potrebuješ niečo, čo tých psov rozdelí, keď budú spolu, na to je podľa mňa najlepšia petarda... neviem si predstaviť psa že by po "detonácii" pokračoval v útoku, minimálne by sa na chvíľu stiahol a vtedy môžeš použiť ten sprej

tak veľa šťatia a nech sa tebe aj psíkovi také nepríjemné veci vyhýbajú

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 30. zaří 2017 19:49
Reakce na macko.pu:

díky i za hafana! bohužel ani petarda pro nás nebude ta správná metoda, protože to bych po ní musela hned začít hladat svého v panice uprchlého psa... no, měl by to být lovecký pes, ale všichni to před ním doteď tajili, takže se bouřek a dělbuchů dost bojí 

Amun
Avatar
01. října 2017 12:17

S otevrenou pusou ctu o vyvoji ve spanelsku. Uz se objevily i fotky, kdy tezkoodenci utoci na zeny, ktere chteji volit. Strelba gumovymi projektily do volicu a blokady volebnich mistnosti, pripomina mi to par neslavnych videi z ciny... Zacinam chapat, proc katalanci maji dost. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 12:40
Reakce na Amun:

Katalanci jsou pekne vychcany... to je jak kdyby se praha rozhodla, ze zbytek republiky ji muze bejt ukradenej a ze si udela vlastni stat.

Jde tam v prvni rade o prachy a o to, ze katalansko je na tom ekonomicky lip nez zbytek spanelska, zejmena jih. Srovnavat to s cinou imho fakt neni na miste.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:18
Reakce na Lilly_Ku:

To môže byť pravda, ale aj tak to neospravedlňuje takéto zásahy.

Apropó, keď sa delilo Československo v 93-tom, tak jeden z hlavných "dôvodov", ktorý sa šíril na Českej strane (na Slovenskej to boli zas iné drísty) bol, že na nás Česko finančne dopláca a prečo by nás mali "živiť" .

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:21
Reakce na Lilly_Ku:

akurat Praha nema vlastny jazyk a historiu, to nema ziadne kulturne ani historicke opodstatnenie. Katalansko bolo miestami dokonca samostatne. (to by sa tiez dalo povedat, ze byvale republiky ZSSR boli vychcane, ked sa chceli odtrhnut)

a ekonomicky je to tvoj lavicovy uhol pohladu: ja by som zas povedala, ze vychcani su Spanieli, na Katalansku profituju tak cca 10mld eur a to presne je dovod, preco im to odtrhnutie nechcu povoli. keby to bolo naopak uz je to davno pradavno vyriesene.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:35
Reakce na slniecko:

Ne, to je pravda, ty zasahy jsou fakt neprimereny,s tim uplne souhlasim.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:38
Reakce na continuity:

Co presne je na tom levicovyho?

Baskicko ma taky jenom autonomii a to prachy spanelsku necpe, pokud vim.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:51

Já jsem hlavně přesvědčená, že je mnohem menší zlo nechat referendum proběhnout a jeho výsledek odmítnout pro jeho nelegitimnost, než poslat těžkooděnce s gumovými pojektily do ulic.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:53
Reakce na Mutziputzi:

Tu hysterickou reakci taky moc nechapu, spis vsechno jeste zhorsi.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:59
Reakce na Lilly_Ku:

lavicove je to, ze toho, co ekonomicky doplaca na vacsinu a chce to riesit, nazyvas vychcancom.

konkretne cisla sa mi teraz nechce hladat, ale Baskicko ma vyssi HDP na hlavu ako Katalansko, takze pocitam, ze prispieva pozitivne. 

osobne si myslim (pravda ako potomok naroda, ktory bol dlhe storocia pod nadvladou ineho, takze rozhodne nie som nezaujata), ze pokial sa chce nejaky narod osamostatnit, tak je lepsie mu to umoznit, nez z toho bude obcianska vojna. to by sme mohli pokracovat Slovinskom (ktore bolo z byvalej Juhoslavie tiez na tom ekonomicky najlepsie a ma polovicu obyvatelstva ako to Katalansko, takze sa neda argumentovat ani velkostou).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:00
Reakce na Lilly_Ku:

První co mě napadlo, že nová "ETA", je přesně to co Španělsko potřebuje :-(

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:18
Reakce na continuity:

ja si zase myslim, ze statni zrizeni jsou na nejake mire solidarity zalozeny. jak uz jsem psala, podle stejne logiky by si obyvatele prahy mohli stezovat, ze doplaci na pohranicni oblasti, tam ten rozdil bude taky znacnej.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:23
Reakce na Lilly_Ku:

a proto se musi brat o uvahy i jiny kontext nez ten ekonomicky. a to je taky duvod proc je tvuj priklad s Prahou uplne mimo misu. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:25
Reakce na continuity:

agree to disagree, nemam chut se tady dohadovat kdo se trefi do misy.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:35
Reakce na continuity:

Nedá mi nedoplniť, že to neboli stáročia nadvlády, to je pozostatok predstáv romantizmu 19.stor., ale inak chápem, ako to myslíš.

macko.pu
Avatar
01. října 2017 14:37

... ja a zameriam na niečo iné, ako na to, či majú sa právo osamostatniť, alebo nemajú, pravda bude asi niekde v strede (ako vždy)

skôr sa zamýšľam nad tým, že som nevidel políciu tak brutálne zasiahnuť pri nepokojoch v calias, v gôteborgu, ani v iných mestách, kde "prisťahovalci" alebo "utečenci" robia bordel

ale tuto na obyčajných obyvateľov európy, daňových poplatníkov, s tým polícia (nimi platená) nemá problém

(ak by to bola demonštrácia muslimov, španielska polícia by sa dokakala od poltickej korektnosti, fuckeri)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. října 2017 14:37

...navíc se nepředpokládá, že výsledkem byť i legálního referenta byla vůle se separovat, většina Katalánců by pravděpodobně byla proti.

https://www.lidovky.cz/expert-katalansko-nezavisle-nebude-nechce-to-ani-madrid-ani-vetsina-katalancu-18x-/zpravy-svet.aspx?c=A170929_170232_ln_zahranici_mha

Amun
Avatar
01. října 2017 14:40
Reakce na Lilly_Ku:

Katalanci ale maji vlastni jazyk i historii, nejde je povazovat za prahu. Jsou bohaty region, co tahne podstatnou cast ekonomiky, a presto se spanelska vlada snazi katalanstinu potlacovat. Znama od peti od rana hajila volebni mistnost, lidi jsou tam jak partizani, a to chteji jen volit. Jak jsem byla skepticka, po te dnesni ukazce se jim opravdu nedivim.