Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 01. října 2017 15:15
Reakce na Amun:

ale to ma ve spanelsku vice regionu, nebo treba i v anglii cornwall.

jinak ano, centralni vlada odtrzeni katalanska nechce, ale o nejakym potlacovani katalanstiny, at uz ve verejnym prostoru, nebo treba ve skolstvi, se fakt v soucasnosti neda mluvit.

navic to ani neni tak, ze by vetsina lidi to odtrzeni chtela, v roce 2014 jsem zrovna nahodou bydlela v barcelone a resil se tam taky podobnej pruzkum. je jasny, ze k tomu pruzkumu prisli hlavne lidi, co byli pro odtrzeni a prevazna vetsina hlasu byla pro, ale tech, co se prisli vyjadrit, bylo z celkovyho obyvatelstva hrozne malo, priklad 20 procent vsech obyvatel hlasovalo, z toho obylo 70 procent pro, takze nic nevypovidajici vysledek.

Online continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 01. října 2017 15:24
Reakce na slniecko:

predstavu mam celkom konkretnu. moja (slovenska) prababicka chodila do madarskej skoly. na severe Slovenska, nie v Novych Zamkoch. 

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 01. října 2017 16:41
Reakce na continuity:

Áno, ten útlak tam bol a zrovna v tom období veľmi silný. Ale tá predstava, že to bolo celý čas, nie je reálna.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. října 2017 17:02
Reakce na Mags:

To uz je na mezinarodni sankce, strasny zabery!

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 01. října 2017 17:20
Reakce na Lilly_Ku:

Přesně, vůbec není jasné, že kdyby referendum svobodně proběhlo, bude většina Katalánců hlasovat pro odtržení, spíš naopak. Na druhou stranu teď možná řada z těch odpůrců samostanosti změní názor, když vidí, jak policie úplně ztrácí zábrany.

Někteří Katalánci to s tím vymezováním vůči Španělsku dost přehánějí. V Londýně jsme měli známé, kteří se málem pokřižovali, když jsme o Španělsku řekli něco pěkného, o katalánských sportovcích, kteří reprezentovali Španělsko,  mluvili jen jako o idiotech, když jsme mluvili o našich plánech jet do Španělska - myšleno do Barcelony - hned nás opravovali, že to je přece Katalánsko....Člověk se prostě pomalu bál slovo Spain vyslovit, aby nedošlo k nějaké slovní přestřelce. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. října 2017 11:33

Zase už bych se ptala, proč dávatt tomu šílenci z Las Vegas tolik mediálního prostoru, to je pořád dokola...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. října 2017 11:37

..tak aspoň vim, že maj fešnýho šerifa no..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. října 2017 13:31
Reakce na Lilly_Ku:

dnes jsem bez kontextu zaslechal v tv něco v tom smyslu, že volilo 42% a z toho bylo 90% pro - což už začíná být poměrně vypovídající, minimálně v tom, že nejde jen o truc nějakých pár pomatenců. možná by to bylo půl na půl. ale jen jsem šla kolem čt24 v tv na chodbě, nezaručuju správnost.

každopádně mi přijde neuvěřitelné, že se v této souvislosti v podstatě v jedné větě zmiňuje demokracie a policejní potlačení pokusu o referendum (je přece v zájmu demokracie to potlačit, protože pokus o nezákonné referendum - protože zákonného by se v té demokracii nikdy nedobrali - je naprosto nepřípustný...) 

Amun
Avatar
03. října 2017 14:16

Tak jsem vazne zvedava, jak situace ve Spanelsku dopadne. Zaroven jsem trosku prekvapena, jak malo prostoru dana vec ma (napriklad do hlavnich clanku se referendum dostalo hlavne diky policejni brutalite, jinak tech zprav bylo opravdu malo). Dnes jsem zminku o tom, ze madrid chce do regionu poslat vojaky a ze se Katalansko chysta vyhlasit nezavislost, nasla na atlas.cz  Lemonde, guardian, independent - vsichni mlci (a na vsech zminenych mel policejni zasah prvni stranku).

edit: ohoo https://elpais.com/ 

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 04. října 2017 08:59

On se prostě nezastaví přrd ničím a vše umí vervat ve svůj prospěch http://hlidacipes.org/hnuti-ano-se-inspirovalo-projektem-demagog-webu-muj-demagog-vyvraci-lzi-babisovi/

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. října 2017 10:59
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. října 2017 14:47

že umřel ten odpad, který zabil mladou matku i její tříleté dítě a zanechal za sebou psychicky zhrouceného otce a kojence polosirotka, jen proto, že moc spěchal a tak předjížděl do zatáčky na plné čáře. vyvázl lacino. měl žít, platit, měl se trápit, měl sedět ve vězení.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 04. října 2017 15:13
Reakce na Mutziputzi:

 Jsem zvedava, co vyplodi dneska ve Vegas, doufam, ze jim taky popreje hezkej den a aby meli fun, blbecek. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 04. října 2017 15:18
Reakce na Jiná Realita:

Nee, ja to cetla vcera, ta holcicka taky umrela? Je to strasny, nektery lidi jsou fakt totalni bezohledni tupci. Jen si nejsem jista, jestli by se trapil, tyhle typci ty empatie moc nepobrali. Jako ten, co sestrelil a zabil celou rodinu, protoze nedal prednost (na stopce!), dostal ctyri roky a jeste se odvolal, ze je to moc prisny  

A jak je to v CR, muzou pozustali narokovat nejakou nahradu skody z jeho majetku, i kdyz uz neni? Ne ze by jim to teda vratilo zivot...ale aspon by to pozustalym mohlo trochu ulehcit. 

Amun
Avatar
04. října 2017 15:30
Reakce na Setare:

o kom je rec? V novinach jsem nic nevidela.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 04. října 2017 15:42
Reakce na Amun:

Nevim presne, co mas na mysli, ta posledni nehoda je tohle: https://praha.idnes.cz/nelazoheves-velvary-nehoda-protismer-mrtvy-ridic-fsu-/praha-zpravy.aspx?c=A171004_105803_praha-zpravy_zuf

Ale ted jsem cetla tu dnesni verzi a podle te prezily obe deti, jedno je ale vazne zranene? No desny je to stejne, bezohlednej namachrovanec jim zabil mamu, uplne zbytecne. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. října 2017 16:01
Reakce na Setare:

prý ano i když asi ne ta tříletá, ale ta tříměsíční, což je ale úplně jedno.

strašná tragédie, je mi jich hrozně líto.

Amun
Avatar
04. října 2017 16:07
Reakce na Setare:

to je strasne.... je mi hrozne lito te mrtve zeny, jeho ani nahodou... neumim si predstavit, jakou bezmoc musi citit pozustali. Manzelka mrtva, mozna i deti, a blbecek si proste chcipne v nemocnici.

Online Sweet Potato
Avatar
34840 příspěvků moje polička 04. října 2017 16:46

Čekám, kdy internety zaplní rodinní příslušníci výlevy, jakej to byl hodnej člověk.