Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 10:15

zelene.oko Vždyť se chlubí svou reklamou, že zásilku vždycky vyčmuchají. Když zásilka dojde v pořádku, není důvod reklamovat a pokud ne, tak ji nikdo nehledá a napíšou,že není důvod ji hledat? Fakt na palici.

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 10:25

rozarka Ta moje komunikace s poštou byla celá taková kafkovsky absurdní. Od té doby se snažím poště vyhnout.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 19:28

zelene.oko to jsou teda formulace. To by v restauraci mohli přestat vařit obědy s tím, že podávají jídla pouze od snídaně do večeře.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 15:18

Zásilkovna...naprostá katastrofa s doručením na místo. Potřebovala jsem celkem těžký balíček do práce, takže jsem ho napsala na firmu. Nechtělo se mi s tím táhnout 1 km z obchodu. Nákup proběhl dobře, ráno SMS, že mi doručí balíček do práce, v 10 volá kurýr. Není problém to hodit do recepce ve 3. patře. Až sem to vypadalo dobře.

Odpoledne hledáme balík a on nikde, ani v jiném patře na jiných recepcích a u doručování zapsáno, že jsem nebyla zastižena. Volám už nas....do Zásilkovny, co se stalo? Jak se může stát, že v baráku plném lidí nikdo nebyl. Pán na lince se omlouval, že kurýr si zadal moji adresu domů, kde nenašel tu firmu. Proč nehledal jméno, když už se spletl, to nevím. Ok, stát se může. Ujistil mě, že druhý den bude balík znovu doručován, tentokrát na adresu firmy. Ráno SMS, že balík je uložený na výdejním místě a už žádné doručování. Výdejní místa máme v ulici asi 3, ale já to měla 6 km od práce i od bydliště. Takže jsem s nadávkami přemluvila kolegu, že pro to musíme zajet. Výdejní místo prodejna potravin, lahůdky. Vystála jsem půl hodiny frontu, než paní všem zabalila saláty, sýry a natočila zmrzlinu. Tak to sem ještě neviděla. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 15:23

Renusatko to teda nastve:-/

ja teda zadavam vyhradne adresu kam to chci dorucit, nic vic. kuryr pak vola a pta se, ale tim padem nemuze zabloudit. toto byl ale nejaky tupoun ne, kdyz mel byt na recepci a hledal ji v panelaku:-)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 15:26

viktorka_od splavu Tak to ve většině obchodů nejde. Nebo asi bych mohla zapsat adresu, že tam i bydlím, ale spíš mě naštvalo lhaní na lince a uložení až na Kraví hoře...neskutečný.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 15:44

Renusatko ja teda myslim ze tvoje bydliste nikoho nezajima, zadavam fakturacni a dodaci adresu. jelikoz fakturu na nic nepotrebuju, tak dodaci=fakturacni a vic neresim.

chovani je hnus teda:-/

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. srpna 2020 21:36

viktorka_od splavu Mně se vše vyplňuje automaticky a 99% balíčků si nechávám vozit domů, tak tam mám pořád jednu adresu. Tohle je spíš vyjimka, ale stejně nechápu, jak to může někdo zaměnit, když z toho obchodu je na balíku uvedená jen dodací adresa. Dle mého spíš chlap na lince lhal a problém byl úplně jinde.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 09:50

Renusatko asi nejaky blbec. Mne to se zasilkovnou zatim vzdycky fungovalo dobre, a to i na malem meste. Travim tady tolik casu, ze jsem si radsi nechala balicek dorucit sem, a bez problemu, nastesti.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 13:44

Muž si objednal v Lidlu nějaký akumulační zahradnický bazmek. Bazmek mu dnes ráno dovezlo PPL, akumulátor teď Česká pošta.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 20:08

Sweet Potato já myslím že oni tu objednávku seskládávají z nějakých centrálních skladů, mě tam teda objednávat nebaví tak se tomu vyhýbám, ale i kolegyním chodí každá objednávka v minimálně dvou oddělených balících. je fakt, že jsem nezkoumala jestli i jinými přepravními společnostmi:D

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 20:24

viktorka_od splavu Evidentně. To, že objednávku více zboží rozdělí, chápu. Ale tohle byl katalogově jeden kus. Jako by ti poslali pravou a levou botu zvlášť, s trochou nadsázky.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 20:55

Sweet Potato no je mi to jasný, představuju si že měli prostě každou část v jiným skladu. i když to teda moc nedává smysl:-)

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 21:10

Veřejnoprávní televize se odvolala a u pražského městského soudu dnes doložila, že ve sporu nebyla pasivní. "Došlo k tomu, že Česká pošta zásilku poškodila a nedoručila," konstatoval právník ČT. Na poznámku soudce, že televize možná zásilku špatně zabalila, zareagoval právník tím, že soudu ukázal rozcupovanou obálku z hnědého papíru. "Pošta s ní zacházela tak, že zůstala otevřená a roztrhaná ze všech stran," podotkl. Tvrdil, že s ohledem na objemnost příloh nebylo možné zaslat reakci datovou schránkou.

ČT odnesla svou zásilku na poštu 4. června, tedy čtyři dny před vypršením lhůty. Až když obdržela rozsudek, podle nějž měla uhradit Vitáskové 500.000 korun a také náhrady soudního řízení, zjistila, že zásilka vůbec nebyla doručena kvůli poškození. Následnou reklamaci ze strany ČT vyřídila pošta jako nedůvodnou, doplnila televize.



Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/ceska-televize-nemusi-platit-pul-milionu-vitaskove-kvuli-roztrzene-obalce.810c90da/#utm_content=freshnews&utm_term=alena%20vit%C3%A1skov%C3%A1&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 21:16
Reakce na Krehutka:

 s ohledem na objemnost příloh nebylo možné zaslat reakci datovou schránkou.

co to je za blbost?

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:20

viktorka_od splavu priloha jedne zpravy poslane datovkou muze byt max 50 MB. Nevim, co priloha obsahovala a proc to neslo rozdelit do vic zprav, ale duvod to asi mit mohlo.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 16:10

Kokoska ano pokud meli 300 priloh meli poslat 300 datovek:-) nevim jaky status ma v tomto pripade CT ale pokud vim tak urad je povinen ti posilat vse datovkou, kdyz ji mas

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 16:52

viktorka_od splavu ne 300 datovek, proboha! Mám dojem, že asi 30-35 oskenovaných stránek do PDF je tak 10MB, záleží taky na skeneru a nastavení. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 19:20

Kokoska chci tim jen rict ze to je trapna vymluva

Online viktorka_od splavu
Avatar
46044 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:15

dneska jsem si šla na poštu (btw pro roušky - furt mají ty levné, eshop je bo roušky) v polední pauze, varianta "balík do balíkovny" měla nejlevnější poštovné a přes poledne s lístečkovým systémem to za půl hodiny stíhám. no takže se měla omezovat v rámci úspor otvírací doba u nějakých malých nevýznamných poštiček, ani to prej nebude stát za řeč.. tak to mě teda nenapadlo zjišťovat, jestli se něco nezměnilo tam u nás, páč pošta je to velká, se všema službama (czech point atp), lístečkový systém na pořadí a - měli samozřejmě polední pauzu, venku se promořoval dav čekajících, jelikož pauza končila za pět minut tak jsem počkala taky a balíček mám, nicméně otvírací doba velké sídlištní pošty 8-12 a 13-16 to si fakt dělají prdel