Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 15:24

Renusatko nj ja zas nemam moznost nekde chodit dopoledne/pred 16h. pauzu na obed snad musi poskytnout kazdy zamestnavatel

Offline moora
Avatar
7506 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 15:27

viktorka_od splavu to sice musi, ale ne kazdej ma postu v dosahu pul hodiny tam-vyzvednout-zpet

ja se proste za pul hodky na postu neotocim

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 15:29

moora Renca jo:-) akorat nevim jak to tam pres poledne vypada

no a ja to mam fakt pres dve ulice pesky by to teda trvalo dyl, to bych tam jen dosla ale nestihla vyzvednout

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 16:27

viktorka_od splavu To bych teda nestihla, když nejblíž mám hlavní poštu na nádraží, kde bývá narváno a ještě bych do té půlhodiny musela dát 2x převlékání. Možná bych to sotva došla a na nějaké čekání tam už bych čas určitě neměla. Taky je to pauza na oběd a u nás jiná není, takže bych od 5 do 16 byla hlady, protože u nás není možnost ani žádné svačiny kdy chceš.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 16:28

Renusatko nojo vidíš, na převlíkání bych zapomněla

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 17:50

Mě teda ta otvírací doba pošty 8 až 18 přijde málo, jedno jestli je to dvakrát týdně do 18 a třikrát už od osmi. Když jsem chodila do práce, pracovala jsem od devíti do šesti, cesta asi 40 minut i s chůzí. Dojít si pro doporučený dopis znamenalo buď přijít pozdě nebo jít z práce dřív. Ani jedno nebyl problém, ale byla jsem placená od hodiny. Jednou týdně by mohli mít už od sedmi a jednou klidně až do sedmi, si myslím.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 18:04

Evaeva Málo to je a vůbec nechápu, proč to ještě všechno omezili. V normálních časech jsem vděčná za naši poštu, kterou sice máme od domu dál, ale má do 19. 

Jinak v 17:30 na poště ani noha. 

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 18:09

viktorka_od splavu u nas posta jede 8 - 19, stabilne 3 prepazky ze sesti. A ten muj balicek porad jeste nenasli. Ze pry zitra jeste nekam zavolaji a kdyz tam nebude, mam si vyjednat s odesilatelem, aby mi to poslal znova. Vyborne, posta to zvora a ja mam dojednavat

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:03

Stěžujete si na PPL, DPD nebo Českou poštu? Potom teprve nechtějte, aby vám balík doručoval kurýr UPS. 

Den předem vám sice pošlou na e-mail avízo, že vám bude doručen balík. Jenže v den doručení už k aktualizaci sledování nedojde, takže vůbec netušíte, zda si ho řidič ráno naložil do vozu. A to je taky jediné, co vám milostivě po zavolání a desetiminutovém čekání na infolince operátor sdělí s tím, že máte čekat dál až do šesti.

Argument, že takhle pozdě vám od nich ještě nikdy nic za celá léta nedoručovali, není nic platný, prostě vám číslo na něj nedají, ani nepřiznají, jestli už údajný pokus o doručení proběhl. Prý když tak přijde nové avízo s dalšími možnostmi doručení.

No vzhledem k tomu, že nemají žádné parcelshopy, jsem na ty náhradní možnosti náramně zvědavá.

Fakt nejhorší kurýrní služba ever.

Offline jerry
Avatar
8971 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:18

wendulka 

PPL u mě v pohodě, DPD jakbysmet (jak při doručování domů, tak do práce)

Ale moje jediná zkušenost s UPS minulý týden je podobná - žádný mail ani SMS o doručování a jednoho krásného dne mi volá kurýr, že za 5 minut bude u nás doma.  A já jsem si zatím bezostyšně pracovala. Tak jsem balík hned u něj přesměrovala na druhý den na adresu do práce - přijel, ani nevolal a zásilku mi rovnou nechal v recepci.

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:24

Renusatko U nás bývala pošta do sedmi. Teď je do čtyř s polední přestávkou

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. února 2021 18:39

jerry

No takto fungují standardně. Takže jsi měla vlastně štěstí. 

Já s nimi mám z minulosti přesně tyto zkušenosti, proto nejsem nikdy kdovíjak odvazana, když nějaký eshop odesílá jejich prostřednictvím. 

Bohužel mě až do dnešního dne nenapadlo, že může být i hůř.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 18. března 2021 19:53

Jelikož tady všichni objednáváme a necháme si posílat věci poštou, tak upozorňuji na podvodný e-mail. Myslím, že jsou tady všichni rozumní, ale raději. 

Tváří se jako z České pošty, že se nepodařilo doručit zásilku, protože adresát neuvedl správnou adresu. Na odkaze máte opravit adresu a pokud chcete opětovné doručení, tak zaplatit 20-50 Kč. 

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2021 12:17

Renusatko Diky za upozorneni.

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 11:38

Příbuzná mi poslala děkovnou SMS za narozeninovou pohlednici, která jí dnes dorazila.

To by bylo pěkné, kdybych ovšem pohlednici neposílala v pondělí s tím, že dorazí ve středu, akorát na její narozeniny.

Je fakt normální, aby obyčejná pošta po Česku putovala pět dní??

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 12:18

Stará existence je.

a já se málem zapomněla podělit o úžasnou zkušenost s elektronickým podáním balíku:-))

na stránkách pošty píšou "Vyplnit adresní a kontaktní údaje online se vyplatí. Nebudete potřebovat podací lístek, na poště Vám to půjde rychleji a získáte slevu pro vybrané vnitrostátní i zahraniční zásilky. "

a když jsem to všechno pěkně vyplnila, přišel mi e-mail, že teď už se stačí jen s balíčkem dostavit na jakoukoliv pobočku ČP a nahlásit podací číslo. tušila jsem že to nemusí být až tak jednoduchý, tak jsem si ten podací formulář i vytiskla - byl na něm čárový kód, to by se mohlo hodit..

na pobočku jsem se dostavila 10 minut před zavíračkou a zábava trvala 25 minut:-) paní to viděla samozřejmě prvně, ale byla ochotná, zavolala si ještě kolegyni, no sranda to byla... nakonec to vypsala celý znovu, samozřejmě

Online tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:55

Stará existence pět i více dní mi poštou chodí i doporučené dopisy (ne všechny, vyjímečne to některý obden stihne), co posílám, takže u obyčejných si vůbec nedělám iluze.

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:33

tarra Většinu dopisů posílám tou zrychlenou formou, ty by měly dorazit do druhého dne, ale u pohlednice jsem si říkala, že je to zbytečné, že do dvou dnů musí přijít. Aspoň to tak kdysi bylo. No tak příště budu posílat nějaká přání radši měsíc dopředu

Online tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:59

Stará existence "Měla dorazit" právě, ale z mé zkušenosti je to opravdu jedno, pošta ten druhý den nijak negarantuje, není to nutně rychlejší možnost, jen dražší možnost. Klidně dorazí ekonomická zásilka obden a stejný den podaná prioritní za čtyři dny, je to loterie, tu dražší už proto nevyužívám a celkově je lepší se poště vyhnout, když je to možné.

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:47

Stará existence taky by to mohlo být tím, že jim poštu neroznášej každý den...

to jsem se nedávno dozvěděla, když jsem číhala na balíček slintacích testů od zaměstnavatele (jinak z eshopů si zásadně Českou poštou nic posílat nenechávám): téměř centrum Prahy a pošťačka tu chodí jeden týden po+stř+pá a druhý týden út+čt... jak v nejhoršim Zapadákově...