Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 16:31

Isca A to je rychlé nebo pomalé?Ptám se proto, že s DHL Express mám zkušenosti zatím jen v rámci EU, kde mi byl balíček doručen hned následující pracovní den po odeslání, eventuálně další den, pokud náhodou po cestě nestihl přestupní letadlo v Německu. Z USA mám kromě té jejich obyčejné First Class Mail, která se loudá většinou až tři týdny, zkušenost jen s Priority Mail, která je asi jen o týden rychlejší (bez proclení).

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:39

wendulka Nemám srovnání přímo v rámci DHL Express, to nehodnotím, jen mi to v porovnání  s tím, jak dlouho a obtížně se ke mě dostávají jiný balíčky z mnohem bližších destinací a nevyžadující proclení (a kde platím standardní poštovný o něco nižší než toto expresní ), přišlo jako zázrak. Čekala jsem komplikace, boj, setrvávání v práci 22.12. dlouho do večera v očekávání balíčku, a vono to suše přišlo už patnáctýho. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 21:41

Isca Aha. No mně to na to, že to šlo z USA právě přišlo rychlé ve srovnání s tím, jakou mám zkušenost s levnější dopravou odtamtud. Ale nebyla jsem si z formulace textu stoprocentně jistá, tak jsem se radši zeptala.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:12

wendulka Také mohu přispět. 14.12. mi byla odeslána zásilka z jednoho e-shopu a od té doby má na webu PPL status "svozové depo", takže zbývají ještě tři kroky k doručení a jen dva pracovní dny do Vánoc. Nevidím to zrovna růžově.

V neděli jsme objednávali zboží z Mall.cz a ještě s příplatkem za doručení následující den a výsledek asi psát nemusím. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:36

whiskas k tomu ppl bych fakt doporučila napsat na jejich infomail (je to vpravo dole na stránce), za půl dne to dorazilo:P

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 23:20

viktorka_od splavu Díky. Já zkoušela volat, což je v tento čas poněkud marné ... 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 23:21

whiskas nojo:-) já tomu vůbec nedávala šanci (ale nebyl to dárek, něco do práce) tak jsem jen tak ze zajímavosti písla na ten mail co se bude dít. a bylo:-)

pravda je že ten pán od ppl co u nás rozváží je opravdu skvělej

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 23:22

viktorka_od splavu Zkusím .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 23:27

viktorka_od splavu Asi se vyděsili , teď jsem mrkla na zásilku a hle, už je na kolonce "centrála".

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 23:44

whiskas Hu, tak u PPL je to docela síla. Ale je dobře, že zabral aspoň ten e-mail.

Mimochodem jak jsem se tu ráno radovala, že to v pondělí mnou odesílané cenné psaní bylo doručováno dnes, tak nebylo. Z technických důvodů na straně České pošty.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 00:04

wendulka Já se asi špatně vyjádřila. Ten posun nastal ještě než jsem e-mail poslala . Akorát jsem otevřela stránku zásilky a koukám, jaká najednou změna. Jsem napjatá, jestli to opravdu stihnou. 

Ovšem zásilka z Mall stále mlčí, nikde nic. A to mám vážně vztek, vzhledem k tomu, že si otec objednal a zaplatil i to expresní doručení. Pokud danou službu nejsou schopni dodržet, nemají ji nabízet. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. února 2018 10:42

Tak Česká pošta, poté co koncem roku přivedla nemálo svých zákazníků k nepříčetnosti, zdražuje své služby. Přestože původní informace nezahrnovaly do výčtu položek ke zdražení cenná psaní, bohužel týka se jich to taky. Jak jsem včera náhodou zjistila. 

Takže od 1. února:

V rámci ČR:

Cenné psaní do 100 g (při pojištění do 5.000 Kč hodnoty): dříve 52 Kč, nyní 59 Kč

Cenné psaní 100 - 500 g (při pojištění do 5.000 Kč hodnoty): dříve 54 Kč, nyní 61 Kč

Slovensko a další evropské země:

Cenné psaní do 100 g (plus pojištění 4 Kč za každých 1000 Kč hodnoty): dříve 128 Kč, nyní 141 Kč

Cenné psaní 100 - 250 g (plus pojištění 4 Kč za každých 1000 Kč hodnoty): dříve 163 Kč, nyní 179 Kč

Aspoň, že cena za balík do ruky (do 2 kg) zůstává (128 Kč). Ta se zvedala - nenápadně a v tichosti - nedávno.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. února 2018 10:52

domenica Moni, já už to zjistila včera - muž podával mé CP a já chtěla jít v pondělí reklamovat Je totiž zajímavé, že na netu v ceníku pošty od 1.2.2018 ta změna ještě včera vidět nebyla - cenné psaní zůstávalo stejné - kontrolovali jsme oba

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. února 2018 11:03

Já právě včera posílala 2 cenná psaní a překvapilo mě, že mám platit 122 Kč namísto 108 Kč. Tak se ptám, jestli nenastala chyba a teprve pak se dozvím, že od prvního zdražili. Možná, že víc než těch 7 Kč navíc mě štve ten způsob, jakým pošta se zákazníkem "komunikuje". 

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 03. února 2018 13:34

Včera jsem byla poslat balík, měl kilo, pojistila jsem ho na 2000,-. A cena 132,-!!!

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. února 2018 15:53

tv Asi jsi měla pojistit na 1999,-???

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. února 2018 16:06
Reakce na tv:

Včera jsem byla poslat balík, měl kilo, pojistila jsem ho na 2000,-. A cena 132,-!!!

​A co to bylo za typ služby? U toho balíku do ruky za 128 Kč (do dvou kil) je pojištění až do padesáti tisíc v základní ceně.  Doporučený balíkCenný balík by stál míň, EMS, Balík expres a Balík komplet zase víc... Možná nějaká doplňková služba k základní ceně?

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 03. února 2018 20:23
Reakce na domenica:

​A co to bylo za typ služby? U toho balíku do ruky za 128 Kč (do dvou kil) je pojištění až do padesáti tisíc v základní ceně.  Doporučený balíkCenný balík by stál míň, EMS, Balík expres a Balík komplet zase víc... Možná nějaká doplňková služba k základní ceně?

​Na podacim listku je druh zasily DR, takze to bude asi ten balik do ruky? Ja baliky pouze dostavam , takze jsem rekla, prosim poslat. Zadne moznosti mi nenabidla. Jen se me zeptala, jestli tam nechci napsat sve cislo, ze me pak budou informovat, az ho doruci. Tak to budou asi ty ctyri koruny navic-ovsem nerekla, ze je to zpoplatnelo, to jsem teda predpokladalo, ze je v cene sluzby. V poznamce-doplnkove sluzky-je UC-tedy ta cena, a DM-to jsem si nasla, ze je ta SMS o pohybu baliku.

Jak jsem psala, baliky neposilam, ale cena me dost prekvapila, pocitala jsem tak 100,- i s tim pojistenim. Vtipny bylo, ze jsem si zaroven vyzvedavala ulozenou zasilku, mela stejne rozmery jako ten muj posilany balik, dokonce o neco tezsi a cena postovneho byla 60,-. Ale pani mi to poslala jako doporuceny dopis.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 03. února 2018 22:43

tv tak pokud se to vejde na rozmery, je doporuceny dopis nejlepsi varianta. a taky to prijde rychleji.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 03. února 2018 22:51

domenica pravdepodobne to pošy považujú za tú správnu novoročnú zábavu, lebo slovenská pošta k Novému roku zdražila tiež .