Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 10. prosince 2016 08:59

Před chvílí sem vletěl rozvrkočený manžel, jestli mám nějaké peníze. Bez varování se přede dveřmi objevil doručovatel s dobírkou. Nějaké peníze mám, ale pět tisíc zrovna pod polštářem neschovávám.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 14:30

Dostala jsem poníženou omluvu od Český pošty za nedoručení balíku. Šetřením se zjistilo, že:  "Nebyly dodrženy technologické postupy - doručovatel pochybil, neboť neprovedl řádný pokus o dodání zásilky."

Božemuj, proč nenapíšou rovnou, že se na to prostě vy...?!  Technologickej postup spočívá v zazvonění u domovních dveří  

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 13. ledna 2017 14:36

29.12.mi banka poslala novou kartu. Dodnes nedorazila. V pondělí jsem poslala dopis, po Praze. Ještě nedorazil. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. února 2017 17:29

Tak tentokrát rostu z kurýra InTime. Původně jsem už v pátek očekávala jejich prostřednictvím doručení balíku z Holandska, který mi už tak o několik dní pozdržela holandská vyclívací pošta, než jej pustila dál přes Německo k nám. Jenže v pátek mi u čísla zásilky naskočilo, že doručení bylo pozastaveno a zásilka prý nestihla rozvoz. Volala jsem tedy na jejich infolinku a prý kvůli sněhu, ale v pondělí tj. dnes mi bude určitě doručen.

No a co myslíte? Dnes samozřejmě žádná sms o doručení, žádný pohyb. Tak volám na infolinku znova a zase ty stejné kecy, že tedy sice prý je u ní poznamenáno, že měl balík jít dnes na náhradní rozvor, ale dispečer jej řidiči do vozu prostě nedal. Nebylo tam uvedeno proč, ale prý asi z kapacitních důvodů opět s odkazem na údajné problémy se sněhem z minulého týdne.

Tak mi operátorka řekla, že posílá na ústecké depo urgenci. To je sice od ní hezký, ale já zítra budu k zastižení jen do 14 hod. a řidič InTime se obvykle k nám dostává až pozdě odpoledne, někdy dokonce navečer. Napsala sice k té urgenci poznámku o tom, zda by to nemohl stihnout do těch dvou, jenže ve finále jsem se od ní dozvěděla, že nejenže mi nemůže stoprocentně zaručit, že mi do této doby řidič stihne doručit, ale ani to, že se ten balík zítra do toho rozvozu stoprocentně dostane nehledě na tu urgenci! No k čemu potom taková zákaznická linka vlastně je dobrá?

Jsem na to zítra teda zvědavá, ale když nepočítám Českou poštu, tak ze všech kurýrních společnosti mám zatím nejhorší zkušenosti právě s InTime a tohle je teda vrchol.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 06. února 2017 18:03

Stále čekám na šaty z COS. Ve středu je mělo DPD dovézt, ale přišel mail, že nemají adresu, telefon ani mail. Muhehe. Adresa tam taky stála, jen chyběl háček nad e. Tož jsem jim to vše poslala znovu. V pátek přišel srdceryvný mail od Jeffa z COS, že chudáčkovi dopravci chybí nějaké údaje, adresa a telefon. Tož jsem to milému Jeffovi též poslala. Přišla automatická odpověď, že jsou děsně vděčni, ale může chvíli trvat, než odpovědí.

Já chci své šaty!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. února 2017 18:21
Reakce na Sweet Potato:

Přesně to samé mi psala dnes kinoma, že takhle od začátku ledne zbytečně čeká na oblečení, které mělo být doručováno taky prostřednictvím DPD. Prý taky údajně chybně vyplněná adresa ze strany odesítele. A to objednávala "jen" z českého H&M, ale reakce ani z jedné strany žádná. Začínám mít pocit, že to jsou nějaké kolektivní erupce na slunci.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 06. února 2017 18:34
Reakce na wendulka:

To není dobrá zpráva:-/ Doufám, že se mé volání po šatech brzy nezmění ve volání po mých penězích

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 07. února 2017 14:00
Reakce na Sweet Potato:

Mas sledovaci cislo? Udaje se daji vyplnit primo na webu DPD kuryr nebo zavolat na centralu. Nebo si na ni rovnou dojet. To jsem jednou takhle vymekla ja, kdyz mi tam visel dost drahej kabat, kterej nebyli schopni nekolik dni dorucit

PS. Na reakci z COS bych nespolehala, ja vracela jedny saty, poslali mi blbou velikost, psala jsem mail, na kterej mi nikdo nikdy neodpovedel.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 07. února 2017 14:42
Reakce na moora:

DPD údaje dostalo. Centrála je v horoucích peklech, téhle variantě bych se ráda vyhnula. Zavolám jim. Dík.

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 07. února 2017 14:49
Reakce na moora:

Update: píše mi Gary, že vinou komunikační chybi mezi nimi a dopravcem, blabla...teď už prý všechny údaje dopravce má, zavolá, do 48h bych se měla dočkat. To bych prosila!

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 07. února 2017 16:14

Update č.2: volali z DPD: máme tu vaši zásilku, adresa ta a ta (opět bez háčku). No hurá, akorát s háčkem. No to víte, když to posílaj' z ciziny... Víte, je tu takový problém, řidič to tu složil, že to nemoh' kvůli špatné adrese doručit... Grrr, jsem dáma, spolkla jsem všechna silná slova a pouze pánovi vysvětlila, ze "problém" nastal už před týdnem a řešíme ho už potřetí. Výsledkem je, že zítra to možná dají kurýrovi a ten mi pošle sms. To si ty moje šaty potřebuje vyzkoušet komplet celé DPD nebo co?!

Ať mi nikdo netvrdí, že si nejsou schopni poradit s názvem ulice bez háčku, do všech navigací, co znám, se taky zadávají bez diakritiky.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 07. února 2017 16:44
Reakce na Sweet Potato:

Nezdá se mi, že by "háček" byl problém, ale jeden nikdy neví. V adrese tedy háček nemáme, ale v příjmení ano a když udávám jméno a adresu na zahraniční e-shop, vždy bez diakritiky .

Offline moora
Avatar
7534 příspěvků moje polička 07. února 2017 20:57
Reakce na Sweet Potato:

taky asi záleží na řidiči. některej se posnaží a některej ne.

jsem ti radila toho dpd-kuryra , páč tam vidíš adresu, telefon atd. a můžeš to upravit sama (znáš to, co si člověk neudělá a hlavně pak nezkontroluje sám...)

jinak dpd bylo z těhlech dopravců celkem nejpoužitelnější, asi se už taky zkazili :-(

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 08. února 2017 17:59

Kdyby to náhodou někoho zajímalo, dnes mi nepřišly šaty, ale ho...totiž mail, že lurýr nemůže doručit, neb nemá adresu a telefon...

moora 

Vše tam mám vyplněno. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 08. února 2017 18:14
Reakce na Sweet Potato:

a rekl jim nekdo, ze z toho emailu to musí prepsat na balík?

ale vážne te lituji. To je na porazeni.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. února 2017 18:28
Reakce na Sweet Potato:

To je otřesné! Kde je tedy chyba, u COS, nebo u DPD? Měli by Vám zaslat voucher na další zaslání zdarma a min.50% slevu na další objednávku. Doufám, že ty šaty alespoň budou stát za to. Jak už je to dlouho, týden?

Už to čtu, čekáte již min.týden, že? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 08. února 2017 18:35
Reakce na whiskas:

Na počátku zřejmě u COS, v mailu to připustili, zřejmě jim nenapsali ten telefon, ale teď už u DPD, když jeden den informace mají a druhý den už zase ne. Ale to je mi celkem fuk, čí je to chyba. Jo, poprvé měly šaty přijít minulou středu. Blbé je, že jestli konečně dorazí, už z nch ani nebudu mít radost. A ani nechc domyslet, že je třeba budu muset vrátit!

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 09. února 2017 08:22

Dámy, pokrok: přišla mi SMS se zprávou o doručení! Čili minimálně můj telefon mají! Držte palce.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 09. února 2017 08:56
Reakce na Sweet Potato:

No hurá , tak snad už knečně

Online Kokoska
Avatar
28284 příspěvků moje polička 09. února 2017 09:35
Reakce na Sweet Potato:

Držím a očekávám fotku v příslušném vlákně!