EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 18:25
Reakce na Jiná Realita:

To co se stalo v Berlíně nebo kdekoli jinde je strašné. Rozhodně nejsem nad věcí. Ale ti lidé bohužel nebudou méně mrtví,  když já se budu doma třást hrůzou. Tvrdit, že my tu žijeme v atmosféře strachu, je rouhání.

Pořád je pravděpodobnější, že zemřeš při autonehodě (dokonce i v Paříži například) a přesto chodíš po ulici a jezdíš autem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 19:53
Reakce na ice:

"To s tím Staromákem byla nadsázka.  Mluvím o celém světě"

No, já mluvím jen o Evropě... rozhodně mi nejde výhradně o Středočeský kraj 

Jinak souhlasím s Amun - ty změny jsou prostě znát. Jak ve zvýšený opatrnosti obyvatelstva, tak v posílení policejního dohledu... a to má přece nějakej důvod, ne? Nebo se snad nic nestalo?

Samozřejmě lidi choděj na fotbal, na koncerty (s tím, že v současný době musej přijít mnohem dřív kvůli bezpečnostním kontrolám - že by rovněž bez důvodu?)... jdou tam ale s tím vědomím, že nejsou na 100% v bezpečí. Jen na to v tu chvíli nedbají. Ale to je naprosto normální, člověk přece nemyslí každou minutu a 24/7 na to, že je smrtelník, nebo jo?  To by nemoh žít vůbec!

Srovnávat ohrožení islámským terorismem s nebezpečným silničním provozem (a podobný žvásty) je podle mě úplně mimo... jednak ti teroristi hodlají zasáhnout co nejvíc lidí najednou, přičemž oběti autonehod jsou spíš jednotlivci... za druhý nehody jsou pouhý nehody, nikoli úmyslný vraždy... a magor za volantem v poslední pikosekundě nevolá alláha, leč snaží se srážce zabránit...

Zlehčování těch útoků v posledních letech je skoro až plivanec do tváře jejich obětí. Veselme se, protože přece o nic nejde?! A stěžuje si jenom paranoik... 

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 21:22
Reakce na crazydaisy:

Nejen že se mohlo do letadla s nůžkami, pitím atd. Ale zcela běžně byla počas letu (kromě startu a přistávání) otevřená pilotní kabina. Synové se tam pravidelně chodili dívat. To jsou pravda jen takové detaily, bez kterých se dá normálně žít. Ale mám obavu, že to bude spíš ještě horší. Všude.

Nikdy si nepamätám otvorenú pilotnú kabínu okrem vstupu do lietadla, keď piloti s letuškami vítali cestujúcich. Je pravda, že počas dlhšieho letu zvykli letušky obchádzať lietadlo a brať do kabíny po jednom-dvoch deti - bez dospelých - aby sa mohli pozrieť, ale žeby sa tam hocikto mohol ísť pravidelne pozerať, tak to nie. Nožničky neviem, ale pamätám si, ako sa môj otec nejako dostal na nejaký vedecký event do Švajčiarska na prelome 70-80.rokov, kúpil si tam malý švajčiarsky nožík a keďže ho nenapadlo, že tak malý nožík by mohol byť problém na palube, tak milý nožík putoval ako samtné zavazadlo s vlastným štítkom. Aj na ňom ten štítok dlho mal a každému to rozprával ako super historku. Pitie sa smelo, predpokladám, že ešte neboli také technické vymoženosti ako vyrobiť z tekutiny výbušnú zmes ako dnes, niežeby na to menej dbali.

Zato si pamätám, ako pred nie veľa rokmi sa mi dostal nechtiac napalubu obrovský kuchynský nôž, ktorý som chcela zabaliť po dovolenke do batožiny (nejako sa ocitol vnesprávnom kufri) a zistila som to až keď príručná batožina preliezala cez skener - na rozdiel od gréckeho sekuriťáka, ktorý bol o daný skener opretý chrbtoma debatoval s nejakým kolegom. Tak ak to má znamenať, že teraz sa ten sekuriťák na ten skener aj pozrie, tak to beriem ako prínos.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 21:30

Pockat, tady nekdo jen naznakem ty utoky zlehcuje? To neni mineno vazne. Tak to je presne ta hystericka reakce, se kterou se ani neda argumentovat. No nic no.

Ano, ja se o Vanocich veselit budu. Ne kvuli utokum, ale navzdory - to je obrovsky rozdil. 

Pokud se ale nekdo chce cachtat v tom strachu, tak s tim nic nenadelam.

Offline Vilemina
Avatar
2265 příspěvků moje polička 20. prosince 2016 23:00
Reakce na barbucha:

Neumím vůbec argumentovat, ale děsně s vámi souhlasím. Osobně se necítím ohrožena,ale mam dcery svetobezkyne, tak trochu obavy mam. Jo a obava,ze ta hrozba je totožná s jízdou po D1 Je fakt blba(ale nejsem si jista, ze to padlo zde).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 10:05
Reakce na ice:

 Reagovala jsem na větu Náš způsob života nám už vzali - letošní Silvestr se už asi nebude tak vesele slavit, a vánoční trhy si pravděpodobně napříště necháme ujít...Fakt by mě zajímalo, kolik Evropanů kvůli terorismu nebo uprchlíkům bude Silvestra slavit míň vesele. 

dnes ráno ve zprávách na čt24 zaznělo, že německo vážně uvažuje, že minimálně omezí, nebo úplně zruší oslavy nového roku.

vzpomněla jsem si na tuhle diskuzi.

i kdyby dočasný, tak toto je ukazatel, že německý způsob života jim mladíci zrovna vzali. pokud by k tomu došlo, vyhráli velkou bitvu v jejich svaté válce. protože německý stát právě dal občanům najevo, že má pocit, že je před nimi nedokáže ochránit jinak, než že izoluje vlastní občany. jinak jim takového normálního silvestra bez náklaďáku nebo vzdálenosti menší než je délka paže nebo bombičky v batůžku, na kterého byli desítky let zvyklí, nezaručí.

německo to vůbec nemusí splnit. stačí už ta veřejná úvaha, aby odkryla, jak moc se toho změnilo, jen my to nechceme nebo neumíme vidět. nikod z nás se nemusí bát, můžete se tady navzájem plácat po zádech nad vlastní světáckou nebojácností, ale německá vláda už se bohužel bojí sama.

ovšem vrcholem dne v tématu "jak se vůbec nic terorismem údajně nemění" je tento rozhovor s "expertem". ten mě dojal ve všech směrech. vůbec nechápu, jak mohli takové bláboly otisknout. každopádně až půjdete na trh, nezapomeňte být připraveni na teror a vybírejte si trh, kam úzkými uličkami nevejde kamion... (to říká ten chlap, ne já, kdyby to někdo nečetl). a hlavně buďte rádi, až vám ten kamion i přes vašim ostražitost zabije strejdu, že nebyl navíc naložený trhavinou.  omg.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/s-terorem-se-naucme-zit-pak-se-budeme-umet-i-branit-doporucu/r~913c79dcc6aa11e6b7770025900fea04/?_ga=1.145486388.1451742754.1467150321

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 12:50

Je to divné, ale ti teroristé mají stále stejný scénář. Je zvláštní, že i teď našla policie v kabině vozu jeho doklady. Buď to svědčí o opravdu velmi nízkém intelektu pachatele nebo to zanechání dokladů na místě činu je jasný záměr.

Amun
Avatar
21. prosince 2016 13:02
Reakce na crazydaisy:

Mne uz popravde prijde to ztraceni dokladu na miste cinu fakt zvlastni. A nejvic nalez pasu v roztavenych troskach dvojcat. Nerikam, ze nutne verim konspiracnim teoriim, ale kdyby nekdo prisel s tim, ze v tom kamionu je nekdo nastrcil, aby spolecnost uklidnili nalezem vinika, nebyla bych prekvapena.

Amun
Avatar
21. prosince 2016 13:07
Reakce na Jiná Realita:

Mne prijde, ze novinky, atlas a podobne platky velmi casto otiskuji rozhovory nebo uvahy pro me naprosto no name lidi, kteri maji ale zaruceny patent na rozum. V titulku je vetsinou nejaky hrozne kontroverzni blabol a nazory autora jsou predkladany jako nazor celeho sveta. Velice malokdy jsem tam videla rozhovor s nekym, kdo si nehral na krale zeme. Uroven nejctenejsich rubrik je v CR opravdu smutna.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 21. prosince 2016 13:27
Reakce na Amun:

Co se týká těch uzavíratelných igelitek, účel je praktický, ne bezpečnostní. Vy pochopitelně všechno můžete používat, v sáčku je to proto, aby kontrola viděla co to je, kolik toho je a aby se to případně při prohlídce nerozlilo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 09:12
Reakce na Jiná Realita:

Je to marný.

Sice jsou všude betonový zátarasy a na ulicích ozbrojenci, ale vůbec nic se nezměnilo!

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 09:28

Zatarasy a policie tam jsou preventivne a jenom kvuli uklidneni lidi jako vy, kteri tu bijete na poplach. Neni to kvuli realnemu nebezpeci. Tenhle nedostatek racionalniho mysleni je presne duvod, proc se delaji tyhle okate opatreni. Mam ja pocit, ze ted na Staromaku a na vsech jinych trzich prijdu s vetsi pravdepodobnosti o zivot? Ne, to opravdu nemam. Ale nic, je to opravdu marny.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 09:48
Reakce na Unnamed:

česká opatření jsou směšná.

nicméně v německu na trhu se smrt na následky terorismu prostě bohužel zvýšila, s tím nic nenaděláte. ovšem ti policisté se samopaly taky ne, jsou tam v podstatě naprosto zbyteční. 

ale tam je dle posledních zpráv zbytečná asi celá policie  baví mě ten tunisan. podpálil školu, někoho napadl, měl několik identit a prodával drogy v parku, aniž by měl azyl...a policie ho přestala sledovat, protože neměla dojem, že spáchá atentát. lol. prostě ho nechala dál v klidu prodávat ty drogy.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 09:53

vůbec je zábavné, jak vždycky po každém atentátu zjistíme, že policejní složky všechny teroristy pečlivě monitorují, vše o nich ví, ale nemají žádnou možnost, jak proti nim zasáhnout. třeba protože nemají doklady, i taková drobnost stačí, aby se stát stal zcela bezzubým a mohl se jen dívat, jak mu bují kriminalita, nemohl migranta deportovat, ale současně mu nemohl udělit azyl apod. 

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 10:02
Reakce na Jiná Realita:

Jsou. Foltyn to vcera rikal vcelku presne. Tyhle opatreni nicemu nezabrani, jsou jenom psychologicka.

Ja si nemyslim, ze je ted v Nemecku zvysene riziko na trzich, tohle nebezpeci je plosne a dikybohu porad marginalni. Ale ten pripad ukazuje, ze se tihle lidi neresi dostatecne, to zcela bez debat. Jenze ja nevim, na druhe strane nemuzeme proste predpokladat sklony k terorismu u kazdeho pristehovaleckyho zlodejicka. Ale system vyhostovani zatim absolutne nefunguje a souhlasim s navrhy, ze ti, kteri budou mit vic zaznamu v kriminalnim rejstriku, maji byt snadneji odsunuti. Ale u nekterych se jejich narodnost neda potvrdit, nebo je jejich domovsky stat odmita, to se pak posilaji zpet tezko.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 10:22
Reakce na Unnamed:

jenže toho smrada (to je nejjemnější označení, jaké pro něj lze použít) snad měla vyhostit itálie automaticky hned poté, co opustil brány vězení. měl být naložen do letadla a poslán to tuniska. svobodu v itálii už neměl nikdy vidět. tam se neměl vyskytnout problém, protože když ho zavřeli, nějakou jeho identitu znali. jak se vůbec do německa dostal? tento případ, když se domyslí do detailů, je pro mě osobně hrozivý, protože ukazuje, že tady nefunguje nic, pokud se to dotýká migrantů. a přesto má někdo drzost navrhovat přerozdělování apod. 

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 10:32
Reakce na Jiná Realita:

No, to je desive. Ale pokud vim, tak Tunisko neni velmi kooperativni pri vraceni svych obcanu. 

Amun
Avatar
22. prosince 2016 11:35
Reakce na Jiná Realita:

Britske noviny pisi, ze mel nekolikery doklady a nikdo pry nevedel, kam ho vlastne vyhostit. A zadna ze zemi, ktere uvadel (tusim tunisko, libanon atp) ho nechtela, nedivim se. Je to priserne selhani, proste staci ztratit doklady nebo jich mit vic a muzete se toulat kde chcete, vezeni ocividne nehrozi. Me na tech utocich vzdycky hrozne rozcili, ze pokazde, co nejaky magor zabije xxx lidi, se objevi policie a rekne, ze o nem vedi uz dlouho a ze ho sledovali. Od zacatku rikam, ze cely system prijimani uprchliku nefunguje a vladne v nem absolutni chaos.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 19:28
Reakce na Amun:

jo, já vím.

a teď se naskýtá otázka, co se asi stane, až ho chytí. taky ho nebudou moci vyhostit? pokud nedostane doživotí, co s ním udělají po propuštění? dál bude spokojeně prodávat drogy v parku? a pokud ho pak vyhostí, proč to nejde u všech? jaký signál to vysílá? no prostě samé otázky...

i když...s ohledem na to, jak migraci zvládá německá policie, spíš jestli ho vůbec chytí. navíc už je zřejmě u belgických nebo francouzských bratří.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. prosince 2016 21:38

To já jsem drsná. Já bych takového šmejda nechala hnít ve vězení až do doby, kdy se najde nějaká země, která si ho dobrovolně vezme. Do té doby bych ho považovala za příliš nebezpečného pro volný pohyb. - ale... dovede si představit, jak by řvali ochránci "lidských práv"?

Ad Jiná Realita - taky si vždycky říkám, že to musí být velký pocit marnosti, všichni atentátníci jsou vždycky sledovaní, ví se o nich, že jsou nebezpeční, zradikalizovaní, tajné služby je sledovaly/sledují.. a stejně nic nezmohou. Teprve až povraždí pár desítek lidí, mohou se poplácat po ramenou a odkývat si: "my jsme to veděli..."

protože sbalit podobné existence preventivně jaksi koliduje se slunečnými, o to hlasitějšími, ochránci "lidských práv". 

A toto říkám jaksi posmutněle a beznadějně, ne s tupou zuřivostí.