Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 27. února 2022 23:23

Garfie můžu dotaz? Jak situaci v Evropě vnimaji Japonci? Řeší to vůbec?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2022 23:45

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:08

Dadoo ještě jsem teď kontrolovala, jak se jim daří, a toto jsem úplně nenašla.

Putinova jachticka

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:08

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:12

Jinak musím konstatovat, že za posledních pár dní jsem si značně rozšířila nejenom anglicky military slovník, ale také jsem se naučila spoustu ruských a ukrajinských nadávek.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 28. února 2022 00:58

continuity Napodobne... mozek uz je prepnutej, prejizdela jsem ocima zpravy a zahlidla "elevate your sniper style", si rikam, co to ma proboha byt! Stalo tam "sneaker"...

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. února 2022 06:39

continuity Víš co, já jsem trochu ovlivněná členstvím v různých skupinách expatů v JP, tak tam se to pochopitelně řeší hodně. Včetně teda trochu sobeckého "včera mi otočili letadlo z poloviny cesty...", zrušené lety a podobně-to je ve skupině "return to Japan", tak tam je to logické, někdo si postěžuje a je z toho tříhodinová debata. 

Vím, že byly protesty proti okupaci v Tokyu, Japonsko se připojilo k restrikcím, jinak o tom vědí a sledují, hlavně protože "Rusko", kdyby bojovala Ukrajina s někým jiným, tak by to bylo mimo zájem. Úplně hlavní zpráva to není, že by to zabíralo prakticky veškeré zpravodajství, nebo jelo třeba online jako u nás, tak to ani omylem. 

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. února 2022 06:56

Gatita U nás doma se teda nemluví o ničem jiném, ale za to můžu já. :-) Muži by tak vyhovovalo nějaké stručné shrnutí ve třech větách, ale to má smůlu. Jinak už jsem tu zmiňovala, že u nás byl na víkend (čerstvě) dospělý syn mého muže  a zaujímá k celému dění dost liknavý postoj. Díky nám ho trochu zrevidoval, sám tady koukal na nějaká videa "proč" a podobně a debatovali jsme o tom, myslím, že to bylo poučné pro obě strany. Můj dojem je, že je to pro něj něco totálně vzdáleného, přestože je Slovák a bojuje se v sousední zemi! Myslím, že mu vůbec nepřijde na mysl, že by se ho to mělo nějak týkat, prostě to sleduje jen jako zajímavost. Má velký pocit bezpečí, to je můj dojem. 

Online razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 28. února 2022 07:12

continuity mam to stejne. Idi na chuj je bajecna nadavka! :D

Jinak po ranu mi neudelalo dobre tohle. Jak z Forsythova romanu...

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:02

Garfie díky moc. Já jsem tak odhadovala, že oni žijí v trvalém nebezpečí a tudíž se jejich level ohrožení nezvedl o tolik jak u nás. 

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:03

Fantastické vlákno o vojenské taktice a proč se na Ukrajině děje, co se děje. Je to teda minimálne na čtvrt hodiny i bez slovníku, ale stojí to za každou minutu. 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:26

Jako zase je dobry, ze uz mame natrenovany lockdowny, distancni vyuku a respiky taky mame vsichni doma (humor. i kdyz...ne tak uplne...)

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:33

Jinak taková perlička, nějaký Číňan se v japonské skupině ptal na ukrajinskou restauraci v Tokyu, že by je chtěl podpořit. A nějaká holka (myslím Američanka) mu napsala, že ukrajinskou nezná, ale že je tam skvělá restaurace Minsk.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:37

Jinak by me ale zajimalo co se honi hlavou Putinovym generalum. Protoze i kdyby byl Putin psychopat a nezalezelo mu na dcerach a vnoucatech, tak oni nutne psychopati byt nemusi. Jestli by ten rozkaz, ktetej by mohl znamenat zacatek konce, vubec splnili..Vladimir asi nema zadny cerveny tlacitko pod polstarem, takova atomovka by znamenala spolupraci asi nekolika lidi.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:38

ice nad tim jsem premyslela dnes rano a vcera vecer.

Ta dcera Putinova mluvciho zije kde? 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:43

Candance psali neco o stazi v ev.parlamentu. Tak je mozna ve strasburku nebo bruselu.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:47

ice Včera jsem o tom někde četla, porovnávali tam Ameriku a Rusko, s tím, že americký postup je vcelku dobře známý, ale ruský úplně ne. Nicméně, tak jednoduché, aby to zmáčknul sám Putin, když se ráno probudí, to zcela jistě není. Na druhou stranu, oba způsoby jsou logicky spustitelné během krátké chvíle, aby bylo možné reagovat na agresi druhé strany. Taky tam vysvětlovali, že to není "atomovka", ale různé typy hlavic s různou intenzitou....zajímavé to bylo, ale čtu toho tolik, že to vůbec nejsem schopná dohledat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:52

Garfievcera o tom mluvil nejaky expert na ccn prima news(tak by to slo asi dohledat)ja to samozrejme poslouchala na pul ucha,ale pamatuju si,ze nestaci aby jen Putin zmackl tlacitko....nicmene z Ameriky by trvalo 45 minut nez to tam doleti a to je ztochu problem.

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 28. února 2022 08:58

Zarinya no to je přesně důvod, proč jsme potřebovali ten radar v Brdech a pořádnou protivzdušnou obranu v Evropě. Ale něco snad mají v Polsku. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2022 08:59

Zarinya V Rusku udajne musi potvrdit jeste dva lide (nepatuju si presne kdo, asi ministr obrany a ten vypada, ze je pred zhroucenim uz ted). Maji snad 7000 ruznych hlavic, stejne jako USA. A nekde jsem nasla, ze treba Indie a Cina maji pomerne slozity mechanismus, kdy pouziti jaderneho arzenalu musi predchazet utok na ne, nikdy nemohou utocit prvni. Samozrejme zaruky to nema, ale proti Rusku je to rozdil.