Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:31
Reakce na Garfie:

barbucha Já souhlasím s Jos a wendulka, ty to bereš z pohledu pražské vzdělané intelektuálky, navíc dost rázné. Máš příbuzné v zahraničí, zažila jsi 68, mluvíš cizím jazykem, internet kdykoli si vzpomeneš, máš úplně jiné vstupní podmínky než drtivá většina lidí v Rusku, která je navíc masírovaná propagandou. 

​Ještě teda se zpožděním bych si dovolila... no nechci se hádat, i když ani nehodlám svůj názor na ten super národ měnit.

Ale jen na vysvětlenou - já jsem ty vstupní podmínky měla úplně stejný anžto jsem polovinu života prožila v totalitě. To jest s cenzurou, s cizími jazyky to jest preferovanou ruštinou... s nalejvárnou a propagandou v komoušskejch sdělovacích prostředcích a školách celej mladej život! S nemožností zažít jiný podmínky protože mě nikdy nepustili z RVHP. 30 let je málo?

Takže by ze mě měl bejt stejnej mužik, když mám takovej pěknej základ, ne? Stejnej jako ta "drtivá většina" v Rusku...

 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:32

continuity kariera snipera me pobavila jeste si myslim, ze bych mohla bejt uzitecna, kdybych byla spolu s jirkou babicou vyslana na zaskodnickou akci do kuchyne nepritele. S jirkou bychom zlikvidovali pulku rudy armady.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:34

Karja U nás dnes byla malá oslava a normálně došlo na to, že se tam začalo řešit co by bylo kdyby byla u nás stejná situace jako na Ukrajině a došli jsme na to, že jsem jediná v rodině kdo by mohl odjet ze země a odvézt pět malých dětí ve věku 4 až 8 let a devadesátiletou babičku, protože všichni ostatní jsou buď muži nebo zdravotníci nebo oboje. Pak už jsem vymýšlení dalších scénařů zatrhla, o takových věcech je lepší nepřemýšlet.

Offline dzizisketa
Avatar
7445 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:35
Reakce na barbucha:

​Ještě teda se zpožděním bych si dovolila... no nechci se hádat, i když ani nehodlám svůj názor na ten super národ měnit.

Ale jen na vysvětlenou - já jsem ty vstupní podmínky měla úplně stejný anžto jsem polovinu života prožila v totalitě. To jest s cenzurou, s cizími jazyky to jest preferovanou ruštinou... s nalejvárnou a propagandou v komoušskejch sdělovacích prostředcích a školách celej mladej život! S nemožností zažít jiný podmínky protože mě nikdy nepustili z RVHP. 30 let je málo?

Takže by ze mě měl bejt stejnej mužik, když mám takovej pěknej základ, ne? Stejnej jako ta "drtivá většina" v Rusku...

 

​No sociolog z tebe určitě nebude 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:40
Reakce na dzizisketa:

​No sociolog z tebe určitě nebude 

​No to víš že ne. Vždyť se podívej co ze mě vyrostlo za zloprcka

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:44

Černá kočka Jo, no u nás došlo na diskuzi o tom, že kdyby tady zavládl zase nějakej proruskej režim, tak my nemůžeme ani emigrovat, protože nemáme žádné povolání, co nabídnout světu! Pak sambo řekl, že bude řemeslník, a že mě baví stejně nejvíc vařit a starat se o domácnost, takže se uživíme všude. Jinak já byla včera na oslavě a nepadlo o tom ani slovo, to bylo tak divný, jakoby neříkaly se tam ani žádné legrace, ale prostě se tam řešila taková povrchní témata. to bylo tak zvláštní. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2022 21:53

Černá kočka Me se tim prave vnitrne hrozne ulevilo, ze jsem zdravotnik a muz umi strilet. Ze to mame dany, zadne dilema. Dite by slo s prarodici at uz by to bylo kamkoli. A uprimne uvazuju, ze poridime pistoli (s loveckymi neumim), uz jen pro ty nase mazlicky nebo sebe, kdyby na to doslo. Jsme pohromade i s mymi rodici a od ctvrtka jedeme jenom valku, proste nonstop. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:54

Ti kluci vážně vůbec netuší, že je poslali do války.. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:56

Karja asi nikdo nechtel kazit dotycnemu oslavu...

Ja bych to hrozne chtela prodebatovat doma, moc me to tizi a chtela bych to na nekoho vyvalit, jenze muz je uplne nemluvny a navic ho ted sejmula nejaka viroza od deti, tak mi prijde blby to na nej pustit. Navic on by mi na to nic nerekl, maximalne by se (mlcky) odebral na zahradu hloubit kryt nebo tak neco.  A ja mam hrozny zabrany psat do vaznejsich nebo politickych vlaken. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 27. února 2022 21:58

Gatita Jo to nebyla ničí oslava, taková sešlost. No bylo to divný, podlě mě si to spíš část vůbec neuvědomuje, jak moc my jsme s tou východní evropou spjati nebo spíš, že my jsme východní evropa. Střední evropa neexistuje, řekl mi můj milý spolužák z Nového Zélandu a je to pravda. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:01

Vlákno pro aspoň malé odlehčení

https://twitter.com/chmee2/status/1498014604521316363?s=21

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:02
Reakce na Evaeva:

Garfie Já se teda bojím. Snažím se přemýšlet, co bychom případně dělali, 

​Upřímně si myslím, že toto je takovy typ katastrofy, že stejně žádný funkční plán nevymyslis. Vidím teď v přímém přenosu, jak je to s těmi běženci, vždyť je problém se dostat už z Kyjeva. Takže jediné co mám jsou platné doklady, taková běžná zásoba potravin, léky, které bereme ( ale ty mám já stejně v nějakém stavu), jinak mi to přijde stejná blbost jako shánět jodové tabletky. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2022 22:08

continuity já taky nic takového nedělám. Ale myšlenkám se neubráním, no. To, že se nedokážu (ani psychicky) připravit vím, ale tohle není úplně v moci racionální části mého já.

Offline Tyana
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2022 22:25

Mě nemile překvapil liknavej postoj lidi, který znám ze západní Evropy (Italka, Belgičanka, Holaňdan). Věty typu jako: " Nejsem ani na jedné straně. To je složité, oni mají společnou historii. Mrzí mě, ze si svoje problémy nejsou schopni (Rusko a UA) vyřešit mírovou cestou." A to od lidi vzdělaných. WTF Strašně mě to zklamalo

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:29

RoSa Karoleena Dekuji za skvele tipy! Mela jsem na mysli spis individualni ucty; ty institucionalni zdroje mam celkem pokryte. Nejsem fanousek socialnich siti, ale pokud jde o aktualni deni, na Twitter nedam dopustit

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:39

Zrovna ctu ze z 35 oligarchu na seznamu Se zatim sankce tykaji asi 6 od minimalniho poctu zemi. Abramovic ani tuk samozrejme. Seznam dodali lidi Navalskeho udajne. 

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:41

Koho by zajímalo, proč jsou ti diverzanti špatně a ukradené sanitky.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:48

Švýcarský prezident oznámil, že se země připojí k sankcím EU proti Rusku.

Neutrální Švýcarsko.. 

Jako dobrý, ale kdyby zmrazili ruské účty, bylo by to ještě lepší.

Offline Tabea
Avatar
4672 příspěvků moje polička 27. února 2022 22:52

Dadoo mě u tohohle napadlo, jestli se prostě jen nechtěli vzdát...