Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:47

Bych jen chtěla dodat, že to není tak, že by proti té hře nikdo jinej než tadyhle Pernica boys neprotestovali, vyrvál byl kolem toho pořádnej, vesměs všichni jinak příčetní kritici ale nakonec uznali, že pro jedno jediný uvedení hry v rámci festivalu, který vzhledem ke kapacitě divadla zhlédne maximálně 200 osob, není nutný chytat hysterák. Takže nakonec zbyli už jen tadyhle Slušnočeši a pak ten šáhlej kněz, co má obvykle stanoviště před porodnicí na Obilňáku a vříská do megafonu cosi o vraždách nenarozených dětí, tak ten si dával tak 14 dní před uvedením hry druhou směnu ještě před divadlem pokud vim... 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:50

Mutziputzi no ale když urážejí krista (ne papeže nebo řádovou sestru), urážejí právě tu víru - ne církev. tudíž  fundament. myslím, že kdyby tam znásilňovali řádovou sestru, katolíci by mlčeli. (chudáci sestry)

ale když tam coby znásilňovač je kristus, kterého když odpoutáš právě od církve, od středověku, od čarodějnických procesů a nevímčeho, tak kázal jen dobro a dobré věci, jako miluj bližního svého a dej císaři, co je císařovo a podobně, tak je to prostě jiný, než u předchozích blbých urážek.

církve můžeš vidět jako zprofanovanou, ale postava krista je ze podstaty dobrá, a udělat z ní znásilňovače je právě proto tak hloupě urážející.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:51

a už mlčím, protože přehnaná obrana působí vždy kontraproduktivně 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:59

Jiná Realita Neviděla jsem to, nesoudím, ale pochybuju, že tam jde o prvoplán, tedy že Ježíš znásilňoval muslimky, nemá to podkopávat ničí víru a urážet Krista nebo věřící. Nepocházím z katolické rodiny, ale jsem bytostně přesvědčená, že i kdyby ano, nebrala bych to jako útok na svou podstatu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:00

A vi vubec nekdo, o cem ta hra je a jakej je kontext toho znasilnovani muslimky? Vsude se furt mele jen o ty jedny scene, ale nikde o cem ta hra vlastne je :) ja kdybych byla z brna, tak bych na ni rada sla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:00

Jiná Realita já jsem sice ateista, ale souhlasím s tebou. imho slušnej člověk, pokud si na něco takovýho omylem koupí lístek, prostě vstane a de dom. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:11

viktorka_od splavu omylem koupi listek ... sorry jako 

Online 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:13

Nikdo jsme to neviděli. Jedno jedný představení je happening... Umění je odrazem doby. Je to jedna velká provokace, která má spíš naznačit, že je načase vytáhnout hlavy z pr.... Řečii o omylem koupeným lístku a odchodu z divadla, pokud jsem slušný člověk, mě rozesmály. To je tak asi všechno, co bych k tomu řekla, a to jsem dost bohabojná...:-).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:22

viktorka_od splavu IMHO slušnej člověk nesoudí, když nezná

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. května 2018 19:35

Mutziputzi omyl... slušný člověk to jde řešit přece :-)

jinak, je opravdu mimo soudit něco, z čeho znám minutovou scenu bez jakéhokoliv kontextu ...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 20:01

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:00

Mně přijde mimořádně trapné, hloupé a zbytečné oboje.

Nechápu proč takovým způsobem urážet náboženské cítění křesťanů i muslimů - považuji to za pustou honbu za skandálem a tedy za nevhodnou formu propagace a zviditelňování se.

Na druhou stranu bych proti tomu určitě nešla protestovat - zaklepu si na čelo a jdu dál - nicméně nejsem praktikující věřící a tudíž nemohu cítit stejnou míru pobouření a být až tak uražena.

Fakt mi to celé představení přijde hloupé a zbytečné - možná tedy nejsem kulturně dost na výši, abych podobné umění náležitě ocenila. Nerozumím proč štvát náboženské fanatiky proti sobě., což se nepochybně stalo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:28

Mutziputzi 

Me by zajimalo, jestli kazdej z tech slusnejch a bohabojnejch lidi umi odrikat a dodrzuje desatero.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:31

Dadoo a tys to viděla?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:38

nolita Ne neviděla. Ale poprasku, který to způsobilo, jsem si všimla.

Fakt bych nikdy nebránila nikomu v uměleckém vyjádření, ale tohle mi přijde trochu za hranou. Právě proto, že to uráží náboženské citění, což může být velmi niterné.

"normální lidé" to neřeší, ale někoho se to dotknout může.

Urážet kohokoli považuji za zbytečné. A tohle je citlivé téma. Nic víc, nic méně 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:45

Dadoo Cetla jsem, ze v Praze to uz hrali, bez humbuku, cim to, v Praze nejsou katolici? Nebo protestujou hlavne ti co to ani nevideli kvuli jedny medializovany scene vytrzeny jistojiste z kontextu? Boure ve sklenici vody, jsem presvedcena, ze 99% moralizujicich "slusnych lidi" to nevidelo.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:48

Mutziputzi Taky si myslím, že je to bouře ve sklenici vody. Vyšumí a zapadne. V Praze to zřejmě nebylo medializováno. A nebo je v Brně víc fanatiků..? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2018 21:51

Mutziputzi Popravdě jsem si pomyslela, když jsem o tom slyšela poprvé, že by to mohlo vzbudit nežádoucí ohlasy spíše u muslimů. Nějak jsem českomoravské věřící tipovala spíš na kliďase, kteří to velkoryse přejdou jako nepodstatné.

Ale tu protestující skupinu neznám, buď to budou náboženští fanatici, nebo cvoci, co čekali na podnět, aby si mohli zaprotestovat. Netuším.  

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. května 2018 22:25

(FB David Drábek)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. května 2018 22:39

Dadoo nikomu neberu názor na to s představeneím nesouhlasit, koneckoncům umění má i provokovat... ale vyjadřovat se k něčemu, co jsem neviděla a jen jsem o tom slyšela a mít na to hotový názor je přinejmenším  nedospělé...