Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 27. května 2018 16:58

Ounz Zrovna jsem to taky cetla, uz od pohledu sympaticti, demokraticky smyslejici lide, clanek mi to potvrdil....kde se tohle bere? No ale desi me to, podle diskuze by se zdalo, ze velka cast diskutujicich je vicemene podporuje, asi si to ani nechci projektovat na spolecnost en masse. Pojmenovani "slusni lide" uz je jen takova tresnicka na dortu. 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:21

Setare no, jestli se něčeho trochu bojim, tak takovejchhle lidí, co si myslí, že budou rozhodovat o tom, co si mám myslet já a co je pro ostatní ‘dobrý’ 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:25

Ounz 

To je nejaka odnoz okamurovcu, ne? Ale bavi me jejich heslo: Byt fit a slusne zit. Kdyz hned vedle vidim fotky tech narvanejch tlustoprdu 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:26

barbucha no, já nevim,už sem o nich někde něco četla, imho sou to normálka náckové..strašný tlamy (tlustý ať si sou klidně)

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:34

Ounz 

Ja vo slusnejch lidech v zivote neslysela  no bavi me, jak jsou fit 

Jako na protesty maji pravo jako kazdej jinej (bez ohledu na jejich debilni nazory)... ale narusit predstaveni je uz vec jina. Procez bych radila vedeni divadla je promptne zazalovat a dat jim k uhrade cely naklady na jedno predstaveni. Vony by je ty roupy presly. No co to je, sapat se na jeviste?!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:48

na druhou stranu je smutný, když proti takovému lacinému nechutnému pokleslému marketingovému braku protestuje nějak výrazněji hlasitě akorát nějaká bláznivá nácko-skupina a zbytku je to jedno, souhlasí, nebo radši nic neříká, aby nebyl onálepkován jako zapšklý staromilec (který nerozumí svobodné umělecké tvorbě). 

vždycky, když nějaký velký umělec vyrukuje s podobným brakem, vzpomenu si na rozhovor s nějakým asijským studentem už nevím, ze které země (možná nějaký bhútán nebo tak), kterého na naší kultuře nejvíc překvapilo, že tady není nic hanba. tohle je podle mě zrovna ten případ.

ne že by protest "slušných lidí" byl zrovna ta správná reakce. ale jaká je správná, to těžko říct. mlčení si nikdo ani nevšimne a cokoli jiného jen podpoří marketing. navážení se do náboženských symbolů (zejména katolických, protože to jsou takoví mlčenliví ňoumové, že) je vždycky sázka na jistotu....prachů v pokladně. a o to tam podle mě nejvíc jde.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:54

Jiná Realita Proc protestovat??? Diskutuj o tom, nekupuj si na to listek, vsechno ostatni je podle me level Slusnych lidi

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:55

barbucha no, voni si zřejmě fit představujou jako ‘sem nařvaná krabice’ já těch článků četla několik a v jednom, kterej je psanej jako reportáž z toho všeho, tuším na idnes, je docela vtipnej popis tech osob..to by se i jeden zasmál,kdyby to celý nebylo k pláči 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 17:59

Ounz 

Tak tyhle slusny osoby budou asi dost podobny ortelakum rekla bych - stejny intelektualni i socialni zazemi.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:02

barbucha jo no, taky bych řekla..

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:04
Reakce na Jiná Realita:

je vždycky sázka na jistotu....prachů v pokladně. a o to tam podle mě nejvíc jde.

​No tak jiste, spravnej umelec ma umirat hlady - pripadne jako ty chodit do prace zadarmo. Tak to delaji slusni lide, neni-liz pravda?

Ja nevim, nekdo te nuti na to predstaveni chodit?! Ja bych na to taky nesla, nejsem zvedava na bimbajici se pindiky  ale jestli nekdo chce, tak proc mu to kazit? Slusni lide necht protestuji venku pred divadlem, namalujou si hezky transparenty a uzijou si... ale necpou se mezi ty, ktery to predstaveni bavi.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:08

A hlavne, beru tohleto jako priklad toho silenyho marasmu, do kteryho nas dostalo to hovado - svym zarnym prikladem. Povl a luza diktuje ostatnim - misto co by byla okamzite chycena za fligr a jednim raznym kopancem vyprovozena ze dveri!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:13

Mutziputzi 

protože jsem katolík. vlažný a heretický, ale pořád jsem.

a tohle už je hodně přes čáru urážení podstaty něčeho, na čem mi záleží, nebo z čeho pocházím. neumím to dobře vyjádřit, bohužel. 

sama za sebe bych proti tomu nějak vystoupila ráda, protože urazili mé kulturní zázemí, řekněme. blbý popis, fakt to neumím říct. chápu, že ateistům je to ukradený. ale ani jim by nemělo být.  jsou věci na světě, ze kterých se nechutné hry nestavějí, nebo by se stavět neměly. 

zkus si představit, že by na tom jevišti znásilňoval učitel pětiletou holku. nevadilo by ti to? přišlo by ti dostatečné, že by sis nekoupila lístek? nepřišlo by ti to za hranou? nepřišlo by ti, že by se k tomu mělo něco říct, že to je hnusný a není to umění a neměli by se tím chodit lidé bavit?

každá část společnosti má nějakou podstatu, u které je za hranou ji "znásilňovat". měla by mít. nějakou hodnotu, na kterou se nesahá, nebo nesahá zásadně. 

katolíci ji mají někde tady v tom místě. sáhli na podstatu a nelíbí se nám to a nemyslím si, že jsme zaprdění neznalci umění a máme právo protestovat. vtipů na katolické jevy je milion, některé jsou dost hrubé a mnohými se sami bavíme, ostatní trpíme, protože chápeme, že ateisti to tak neberou. ale tohle je za poslední hodně dlouhou dobu to nejvíc přes čáru, co pamatuju.

ateisté zase třeba hájí děti, postižené....prostě nějaké skupiny osob nebo jednotlivce, kteří jsou svým způsobem "posvátní" pro ně. zkus si představit, že tam třeba rozřezávají kojence, nebo nevím, co zrovna pro tebe je citlivé téma. takhle nějak to vnímáme. 

je to nepříjemné. a navíc mimořádně dementní, protože zrovna ježíše namontovat na znásilňování, to je fakt na hlavu. proč bychom neměli prostestovat? diskuze vyjadřující nesouhlas už přece je protest. protestováním nemyslím, že se chytneme za ruce a půjdeme stát na jeviště.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:19

Jiná Realita Tak jinak, protestuj, ale nechtej to zakazovat. Bohuzel popravde receno katolicka cirkev ve mne skutecne ochranitelsky pud nevyburcuje, tu bych zakazala spis nez blby divadlo...samozrejme prehanim, ale fakt ne moc

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:24

Mutziputzi a kde mluvím o zakazování? na to jsem ani nepomyslela, natož abych jej naznačovala.

s ohledem na tu další větu ale nemá smyl vzájemně polemizovat. naše postoje jsou jaksi protichůdné :)

protest jsem vyjádřila, nic víc k tomu udělat nemůžu. (lístek jsem si nekoupila).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:29

Jiná Realita To je mozna prave typicka reakce - nase postoje jsou protichudne - to nevim proc a jak muzes z jedny vety usuzovat, jak uz jsem xkrat psala jsem hrozne liberalni clovek, Ta hra je mozna blba, ale neni nenavistna, to je dobry rozlisovat

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:33

Ounz No jasně že je to úplně obyčejná banda nácků, v Brně už se traduje takovej vtípek, že Slušní lidé jsou slušní proto že jsou všichni v podmínce. :) Obrana tradičních křesťanských hodnot v jejich podání za pochvalného Dukova kvíkání na FB je fakt moc dojemná. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:34

Mutziputzi no když napíšeš, že nejsi ani moc daleko od toho, zakázat církev  - "fakt ne moc daleko" (tedy pokud jsem to nepochopila zásadně odlišně, než to bylo myšleno) - tak jsou protichůdné z podstaty :) i když, já bych vlastní církev nejraději často zakázala sama - a to je taky nadsázka, ale taky ne moc daleko (edit: zejména když se někde objeví duka). takže bychom si možná nakonec rozuměly.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:37

Karoleena no, potěš teda 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:40

Jiná Realita Tak katolicka cirkev napachala tolik zla, ze bych si ten zakaz i obhajila, zejmena to ale nema co delat s virou, tam bych urcitou fundamentaliru postoju i pochopila...proste nechapu to deleni na my a vy a paranoiu ze blby divadlo je utok na koreny a kulturni zaklad