Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:23

Jiná Realita no ale evidentně tak teď vypadají, a je na každém, aby si zvážil, jak se zachová... nelze si představovat, jak by to bylo v ideálním světě, ten není nikdy a teď jsem od něho ještě dál, než jindy... solidní a charismatický kandidát, přijatelný pro většinu, by byl super, ale prostě není, a je potřeba pracovat s tím, co je. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:25
Reakce na Jiná Realita:

upřímně říkám, že už mě tyhle kalkulace "musím volit toho a toho, přestože pro mě to kandidát není, jen aby nevyhrála nějaká hnusná lůza" začínají ve volbách unavovat. takto by snad volby vypadat neměly.

​presne tak. dost strasny. celkove nad tou situaci premyslim uz delsi dobu a rikam si jestli treba starnu a prestavam rozumet okolnimu svetu nebo co se to deje. protoze mi to pripada takovy i mimo cr

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:25

Měl to vzít Barťák. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:26

nolita Je otázkou jestli má v současný době vůbec šanci se objevit, teoreticky ani Horáčkovi, ani Drahošovi nic nebránilo a přesto to nevyšlo, těžko říct proč a nakolik je to práce Zemanových agitátorů třeba i z východu. Mě napadá jedině třeba Šimon Pánek, klidně i Věra Jourová, třeba příště.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:26

nolita tak ja (resp formovani meho natoru) nejsem zavisla na textu jedinyho autora, nastesti

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:27
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:30

domenica a toho bych snad klidně volila, tak sexy prezident - kdo z vás to má, pánové 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:34

Mutziputzi jako mě nenapadá asi teď vůbec nikdo, myslím si, že kandidát solidní + charisma bude spíš vzácností, ale prostě potřeba to vzít, jak to je a podle toho se zařídit. že někdo drahoš, někdo topolánek a někdo třeba ten hiršl, protože si to vyhodnutí jinak, k tomu prostě patří no, jen je dobré se na to podívat z více úhlů... voliči zemana to mají naopak easy, ti nad ničím přemýšlet nemusí...  

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:37

nolita Musím se přiznat, že mi začíná čím dál víc vadit ten tlak, že pokud nechci na hradě Zemana, musím volit Drahoše, páč on jediný má (údajně) šanci.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:42

Hodlám se vykašlat na průzkumy veřejného mínění i psychologické vydírání "když to nedáš někomu, kdo má skutečně šanci, můžeš nám to prohrát" a v prvním kole budu volit podle sebe. V druhém kohokoliv, jehož příjmení nezačíná na Z., i když u některých kandidátů si pak budu muset dát panáka a sprchu. A opravdu doufám, že tahle agitka nezpůsobí váhání některých slabších jedinců v druhém kole a nebudou volit proti Drahošovi, pokud se tam dostane.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:44

brrr ale tak to je přece na tobě, mutzi totéž píše o topolánkovi, takže minimálně jeden odlišný "tlak" tady je :-)  pokud v publikovaných názorech převládá drahoš, tak je to asi na něčem založeno a je to mezi komentátory převládající názor, ale to přece není žádný tlak na tebe, pokud si vyhodnotíš, že drahoš ne a někdo jiný ano, tak podle toho odvolíš.... bude fajn, když u toho zvážíš tu důležitost toho, kdo se dostane do druhého kola, ale v závěru je to jen a jen na tobě... já to neberu jako tlat, ale jako pohled na situace, v jejímž hodnocení panuje mezi komentátory shody, nic víc nic míň...

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 12:14

Mutziputzi Tak já už mám jasno

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 12:28
Reakce na domenica:

Měl to vzít Barťák. 

​Jsem pro! 

Hele, ten by s Burešem zatočil asi nejrychlejc ze všech, bych řekla. Myslím, že to tak nějak neni jeho typ 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 12:50

nolita Jasně to chápu, jen mám pocit, že někde na začátku se rozhodlo, že jedině Drahoš má proti Zemanovi šanci. A spousta těch nerozhodnutých antizemanovských voličů se pak přikloní k Drahošovi, i když by třeba volili někoho jiného. Ale máš pravdu, volba je ve finále jen na nich.

Ale ta volební kalkulačka od Mutziputzi určitě všem pomůže jejich preference ujasnit.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:01

brrr Tak já jí beru jak vtip páč...ale já a Mirek a Star Wars hele

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:06

Jinak tu dovolenou na západě a Kofolu si mohli odpustit pánové

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:13

Mutziputzi Já jsem měla Topola myslím jako 4., ale Star Wars jsem dala taky

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:15

Mutziputzi Mně vyšel Vráťa.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 13:16

Mutziputzi Ale jak se dívám na Tvoje odpovědi, tak bych Tě asi měla volit. Shoda je snad 75 %.  (Já jsem si to už smazala a znova se mi to vyplňovat nechce, takže důkaz nemám.)