Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:00
Reakce na Mutziputzi:

...bohužel nic pro nablbý voliče Zemana

​Víš ty co? Já mám pocit, že spousta dnešních fandů Zemana by ho za normálních okolností taky nevolila ani v bezvědomí, ale je to tam mezi nima samej nespokojenej frustrát, toužící jen naštvat ostatní, který se - podle něj - mají líp. Přesně v duchu sousedovy kozy...

Rychetský OK, až na toho prezidentskýho kandidáta s příběhem. Ach jo, dneska musí mít příběh každej a všecko 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:03

barbucha No to jo no, jeden chce příběh, druhýmu bohatě stačí pro mě samozřejmá slušnost, hele takhle - už aby byla neděle

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:05

Mutziputzi 

Tahle neděle nebo až ta poslední lednová? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:11

barbucha Radši nedomejšlet!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:22
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:26

barbucha To by bylo krásný, Ovčáček by mohl dokončit společensky nebývale prospěšný obor Andragogika, jako státní úředník bez titulu by teď chudák neměl mít nic moc plat a může bejt hůř!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:31

Josef Bouska přesně, jako obvykle:

"Považoval bych za mírně arogantní říkat lidem, koho mají volit, je to každého věc. Dovolím se jen čtyři poznámky na tohle téma.

1) Prezidentská volba funguje na většinovém principu, nejde ji srovnávat s parlamentní. Do Sněmovny jsem volil Starosty, protože měli šanci na pět procent a Sněmovna s Farským a Rakušanem je podle mě lepší než bez nich. Ale prezidentský kandidát s pěti, sedmi nebo deseti procenty bude pořád jen vyřazený kandidát bez sebemenšího vlivu na cokoliv.

2) Počet hlasů pro Zemanova soupeře hraje velkou roli. Volí lidi, ne stroje, a pokud bude rozdíl mezi Zemanem a jeho vyzyvatelem v prvním kole drtivý, spousta lidí dospěje k názoru, že Zemanova výhra je jasná a zůstanou doma. To je samozřejmě dvousečné, protože to napadne Zemanovy příznivce i odpůrce, ale zatímco Zeman má jasné podporovatele, jeho soupeř bude v druhém kole potřebovat všechny hlasy ostatních protikandidátů, a ty dostane jen tehdy, bude-li jeho šance na výhru vypadat reálně. Čím méně procent dostane vyzyvatel v prvním kole, tím větší šance pro Zemana.

3) Průzkumy se občas sekly, ale i to má svoji hranici. Kníže v minulé volbě dosáhl víc než dvojnásobek toho, co mu přisuzovaly průzkumy. Piráti získali skoro dvakrát tolik než v průzkumech. A to byly dvě nejextrémnější výchylky oproti průzkumům v české politice vůbec, pokud vím, zcela výjimečné případy. Fischer a Hilšer by museli zázračně stoupnout cca čtyřnásobně, aby měli vůbec šanci se do druhého kola dostat. To je absurdní představa, zejména když Fischera třetina voličů vůbec nezná, Hilšera dokonce polovina. Každý má právo hodit hlas do koše, ale měl by si být vědom toho, že tak činí.

4) Neberu volby jako soutěž krásy. Chci změnu k lepšímu na postu prezidenta. Lidi, kteří hledají na každém kandidátovi mouchy, jsou naivní fantasti pomáhající ve finále jen Zemanovi. Topolánek je pro mě nevolitelný kvůli Dalíkům a Řebíčkům a výrazné změně v názorech, kvůli které ho dnes chválí i Klaus, což taky o něčem vypovídá. Pavel Fischer se přes všechny omluvy a vysvětlování jasně projevil jako člověk, pro kterého jsou homosexuálové ze své podstaty podezřelou nátlakovou skupinou a přestože by byl určitě lepší prezident než Zeman, neumím se přes tohle přenést. Ale každého z tria Drahoš – Horáček – Hilšer bych považoval za prvotřídního kandidáta, kdyby dokázal získat velký voličský potenciál a výraznou podporu v prvním kole. Jenže to je jednoznačně pouze Drahoš, na rozdíl od Jana Fischera před pěti lety neklesá v průzkumech, nedělá lapsy a přestože málokoho nadchne, podstatnější je, že zdaleka nejméně lidem vadí. Znovu – tohle není soutěž krásy a vítěz musí dostat i hlasy lidí, se kterými se vy nebo já na mnohém neshodneme.

Proto je pro mě jediná varianta pro první kolo Drahoš a moc doufám, že k témuž dospěje co nejvíc lidí. Před dvěma lety by málokdo věřil, že se najde kdokoli schopný mít v preferencích pro druhé kolo stejné vyhlídky jako Zeman. Našel se, ale místo abychom přemýšleli, jak maximalizovat jeho šanci na výhru, hledáme cokoliv, co nám na něm vadí nebo podporujeme lidi bez sebemenší šance na úspěch. Můžeme si to prohrát jen sami."

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:35

domenica 

Jako bys to psala ty 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:40

 domenica Jako jo, další pěkná stylistika a intelektuální exbibice, jako Jaroš včera, oba dobrý, ale oba kontraproduktivní.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:51

Mutziputzi tak ty se na to díváš svojí optikou, že jedině topolánek... on říká jedině drahoš, já se taky přikláním k drahošovi, takže bych to kontraproduktivním nenazvala, spíš bych se bála, aby to doledlo k uším / očím voličů a zamysleli se nad tím, co se tam obecně píše... komu to pak hodí je už samozřejmě na nich...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:55

nolita Tak nějak to myslim, spekulovat a burcovat na antizeman straně spektra je plácání do vody, to Milošovi nepřetáhne ani jednu ovci.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 10:58

Já fakt pochybuju o tom, že si kdokoli, kdo plánuje volit Zemana, tuhle a nebo tu Jarošovu stať přečte. Nasdílet to do nějaké prozemanovské skupiny na FB, tak je člověk podle mě smazanej a zablokovanej tak do tří minut max. 

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:04

Mutziputzi no zemanovi určitě ne, spíš jsou adresátem ti, co jdou volit někoho jiného, a přemýšlí, zda srdcem nebo rozumem (jak tady zaznělo, že v prvním kole je jedno koho, hlavně ne zemana)... tak aby ti se třeba zamysleli, že tak úplně jedno to být nemusí ... voliče zemana tohle nemůže oslovit a ani to na ně nemíří... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:07

nolita já spíš doufám, že to nevoliče přinutí jít volit, Miloš je má disciplinovanější...no a pak "Jasně, kdo jinej než Drahoš..." a šup tam Topolánkovi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:10

domenica ve chvili kdy ctu o “dalicich” a dalsi cikoliv takto pouzite prijmeni, prestavam cist, pisatel je dement a neumi se normalne vyjadrovat. a ano pamatuju si ze s timto nesvarem prisel klaus

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:12

viktorka_od splavu Heeezkýýýý...ne vážně, souhlas!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:13
Reakce na nolita:

Mutziputzi no zemanovi určitě ne, spíš jsou adresátem ti, co jdou volit někoho jiného, a přemýšlí, zda srdcem nebo rozumem (jak tady zaznělo, že v prvním kole je jedno koho, hlavně ne zemana)... tak aby ti se třeba zamysleli, že tak úplně jedno to být nemusí ... voliče zemana tohle nemůže oslovit a ani to na ně nemíří... 

​Přesně tak. Abychom si to neprohráli sami.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:15

viktorka_od splavu tak to je škoda, asi si taky umím představit vytříbenější styl, ale nad tím, co je tam napsáno stojí za to se minimnálně zamyslet... 

Mutziputzi jasně, nevoliči taky ...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:16

já se jen obávám, že pokud náhodou drahoš vyhraje, nastane velké vystřízlivění, a v další přímé volbě prezidenta vyhraje klidně třeba mumie karla gotta nebo libovolný hokejista. protože už se nikdo nedokáže donutit, aby znovu volil nějakého nezajímavého kandidáta, kterému se po volbách každý vysměje, nebo případně bude vlát ve větru politiky každý den jiným směrem. protože drahoš prostě není pro valnou část "jeho" voličů volba srdcem. drahoš je opět a znovu jako poslední bodou pořád volba rozumu z donucení se skřípěním zubů. není to volba, je to protivolba. vůbec netuším, jestli si ten slabý nezajímavý chlap uvědomuje, jakou hroznou odpovědnost za věci budoucí bude mít.

upřímně říkám, že už mě tyhle kalkulace "musím volit toho a toho, přestože pro mě to kandidát není, jen aby nevyhrála nějaká hnusná lůza" začínají ve volbách unavovat. takto by snad volby vypadat neměly.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 11:20

Jiná Realita Take nějak nemůžu Drahoše srdcem, ale rozumem už vůbec ne...