Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:32
Reakce na barbucha:

V prvním kole je to úplně jedno... a vědí to i zemanovci, protože začínají bít na poplach. Ti se druhýho kola bojej jak čert kříže... tam teprve půjde do tuhýho.

No, nejsou sami kdo se bojí 

​Člověče, už si nemyslím, že v prvním kole je to úplně jedno, že lze volit srdcem a tak podobně. Protože v druhém kole, kdokoli jiný než Drahoš nebude natolik známý a obecně přijatelný pro potřebný počet lidí na to, aby porazil Zemana. Z toho pohledu je ten Klausův proslov geniální. Dobře ví, že jakmile se dostane do druhého kola Topolánek, šance Zemana jsou velmi slušné... u Drahoše, možná i u Horáčka o dost menší.

Jinak Jaroš jako obvykle výborný. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:36

domenica taky si myslím, že to není až tak úplně jedno ...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:38

domenica To si teda fakt nemyslim, Drahoš by se ve druhym kole uvaril sam, nema program, myslenku, charisma, vtip, nic...jenom tuslusnost, kterou ale normalni clovek i po ere Milose povazuje za samozrejmost. Jsem bytostne presvedcena, ze dostane-li se do II.kola, ma sanci vyhrat jedine Topolanek

Offline Sweet Potato
Avatar
34794 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:45

Karoleena V tom cítím velký rozdíl oproti první přímé volbě, přijde mi, že tenkrát se tím lidé zabývali víc, hlouběji. Přemýšlím, jestli už je to tentokrát neba, protože to není ta novinka, nebo proto, co ta první přímá volba přinesla.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:58
Reakce na Mutziputzi:

domenica To si teda fakt nemyslim, Drahoš by se ve druhym kole uvaril sam, nema program, myslenku, charisma, vtip, nic...jenom tuslusnost, kterou ale normalni clovek i po ere Milose povazuje za samozrejmost. Jsem bytostne presvedcena, ze dostane-li se do II.kola, ma sanci vyhrat jedine Topolanek

​Předesílám, že já z Drahoše nadšená nejsem a že pořád nejsem rozhodnutá koho budu volit v 1. kole. Ale jsem přesvědčená, že dostane-li se Drahoš do 2. kola má největší šanci ze všech možných protikandidátů porazit Zemana.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 20:58

domenica 

No dobře, ale v prvním kole jsou to jen prostý počty hlasů. T.j. Zeman jen nesmí dostat nad 50% (což nedostane, snad bude účast slušná) a do druhýho kola se holt dostane on plus někdo jinej. Většina antizemanů se spokojí s kýmkoliv, přece musí - neříkej mi, že pustěj hlas a nepůjdou, čímž nechaj zvolit Zemana!

Pár takovejch, co Topolánka nepřekousnou, asi bude - ale chci věřit, že to bude jen v řádu promile a že to třeba vyrovnaj dřívější Zemanovi voliči, který mu to letos už nehoděj (ale z pofiderní solidarity radši k volbám vůbec nepůjdou). Ostatní mu to daj (kdyby to teda měl bejt T.) byť se skřípěním zubů.

Včetně mě. 

Přece naopak už hrozí jen jediná jistota: že budem snášet Ovara dalších pět let! Kdo si to neuvědomí?!

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:05
Reakce na Mutziputzi:

 Jsem bytostne presvedcena, ze dostane-li se do II.kola, ma sanci vyhrat jedine Topolanek

​No, v tom jsem taky poměrně skeptická. Musel by se stát zázrak... trochu naděje mi kyne z posledních volebních výsledků, kdy ODS překvapivě zabodovala, i když byli prakticky zalezlí a kampaň celkem žádnou nevedli (nebo jsem si nevšimla?)... tak jestli mají voličskou základnu větší než jsem se domnívala? Ale Topolánek by musel vylízt s nějakým velkým trhákem. Aby se zapomnělo na dalíky a íčka... a už má jen chvilku.

Jo, souhlasila bych s tebou pouze v případě, kdy by se konaly regulérní volební souboje, to jest kdyby se utkal se Zemanem naživo. To by mohlo fungovat.

No ale právě proto nic takovýho nehrozí, tohle si Zeman uvědomuje taky 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:12

A stejně... v příštích prezidentskejch volbách budu volit Kalouska 

Miroslav Kalousek51 min · 

"V pátek a v sobotu půjde o hodně. Budeme volit prezidenta České republiky. Tak mě napadlo dát do Sputniku, Aeronetu a Parlamentních listů inzerát, že podporuji Zemana. To by mohlo zabrat...Co myslíte?"

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:20

barbucha Sestro.. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:23
Reakce na Jiná Realita:

hele, a co tady tak všeobecně máte třeba proti hilšerovi? pořád se rozhoduju, no :(

​Mně po zvážení všech ostatních možností vyšel jako první volba. Takže v prvním kole to házím jemu, pokud se nedostane do druhého a bude to mezi Zemanem a kýmkoli, zavru oči, budu myslet na Anglii a hodím to "komukoli".

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:27

Krehutka a jeho nejaka vize?

Offline Sweet Potato
Avatar
34794 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:28

barbucha Yes.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:40

Mutziputzi Stačí mi, pokud tam bude slušný člověk, s jehož názory mohu ve většině souhlasit. U prezidentských voleb mi to vzhledem k pravomocem stačí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34794 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 21:47

Na iDnesu pod článkem, že Drahoš nepůjde na Primu diskutovat s Topolánkem převládají komentáře x Drahošovi, ba i pro Topola. Jen tak pro zajímavost.

macko.pu
Avatar
08. ledna 2018 08:12
Reakce na wendulka:

macko.pu Nevinně? Ale no tak. Já umím číst. Oba víme velmi dobře, že rád popichuješ a zvládáš flame vyvolat i bez urážek a čekáš, kdo se chytí.

Mimochodem jestli v těch sofistikovaných urážkách hodláš pokračovat i nadále, budu tě muset moderovat. Je mi líto.

​ty si šéfka, beriem na vedomie

P.S. ak zeman vyhraje voľby a ja úprimne napíšem že som tomu rád, už je to flame??? (aby som vedel)

macko.pu
Avatar
08. ledna 2018 08:20
Reakce na Mutziputzi:

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 08:21

macko.pu Jistěže není. Zase nemusíš ze sebe schválně dělat hloupého. To přece nemáš zapotřebí, ne?

EDIT: Aha, takže máš. No varovala jsem tě. 

macko.pu
Avatar
08. ledna 2018 08:23
Reakce na wendulka:

macko.pu Jistěže není. Zase nemusíš ze sebe schválně dělat hloupého. To přece nemáš zapotřebí, ne? 

​... no dobre, tak ja to potom vyskúšam a uvidíš, čo sa bude diať:)))

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 08:53

Sweet Potato A na info.cz Topol vyhrál ve volbách nanečisto

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 08:58

Svělej Rychetský!

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pavel-rychetskymilos-zemanjiri-ovcacek_1801080600_ogo

...bohužel nic pro nablbý voliče Zemana