Ukrajina

11. srpna 2014 19:56
Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 23:22

Prosím vás, to nemôže existovať fórum bez toho, aby sa šťuchalo do nejakej krajiny, národnosti, politiky, športovej činnosti, náboženstva a čojaviemčohoešte?

Chtiac nechctiac som túto debatu zaregistrovala, keďže sa inak nedá ešte (aspoň mne, zrejme to sledujem nesprávne), pozerať na nové príspevky, než cez náhľad všetkých nových príspevkov.

Sumár sumárum prosím: bez politiky, bez náboženstva, bez narážok na akékoľvek ty to robíš/myslíš/cítiš inak ako ja a preto to robíš/myslíš/cítiš určite zle.

Máme toho dosť odvšadial, si myslím...

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 23:46
Reakce na opoponax:

No, veď o to ide, že by sme asi všetci boli radi keby poniektorí si nechali zájsť večnú chuť šťuchať do akejkoľvek inej/susednej krajiny, náboženstva a čojaviemčohoešte!!!

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 23:49
Reakce na slniecko:

Přesně tak.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 23:59
Reakce na slniecko:

No, veď o to ide, že by sme asi všetci boli radi keby poniektorí si nechali zájsť večnú chuť šťuchať do akejkoľvek inej/susednej krajiny, náboženstva a čojaviemčohoešte!!!

Nevyriešime to. Bude tak, ako povedia tí pri kormidle (ak sa bavíme o politike napr.).

To, že tu o tom budeme hovoriť, hádať sa, naťahova, nič nevyrieši. Môžeš sa báť, tešiť sa, protestovať, utekať..ono to ajtak bude podla nich a nie podľa človeka, jednotlivca.

Maximálne sa mezdi sebou "zožerieme" v hádke. (alebo nielen tam...) v nedorozumeniach, v dokazovaní si svojej pravdy.- vieš koho to bude zaujímať. Nikoho.

Každý sa háji svojou pravdou (veď aj ja teraz svojou), je to ľudské, len....smradlavé veci typu politika a iné nepatria na fórum o vôňach.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 01:10
Reakce na opoponax:

Nevyriešime to. Bude tak, ako povedia tí pri kormidle (ak sa bavíme o politike napr.).

To, že tu o tom budeme hovoriť, hádať sa, naťahova, nič nevyrieši. Môžeš sa báť, tešiť sa, protestovať, utekať..ono to ajtak bude podla nich a nie podľa človeka, jednotlivca.

Maximálne sa mezdi sebou "zožerieme" v hádke. (alebo nielen tam...) v nedorozumeniach, v dokazovaní si svojej pravdy.- vieš koho to bude zaujímať. Nikoho.

Každý sa háji svojou pravdou (veď aj ja teraz svojou), je to ľudské, len....smradlavé veci typu politika a iné nepatria na fórum o vôňach.

Nie sú žiadni "oni". sme len my. A oni sú tiež len jedni z nás. A čím viac ich my ostatní budeme ignorovať, tým viac si budú môcť dovoliť.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 08:33
Reakce na opoponax:

Nezožerieme. Kdyby začalo jít do tuhého, mám tu pro takové případy pár kouzelných čudlíků (i když věřím a plně doufám, že je nebudu muset používat...).

Pro ty, co sdílí názor, že by se o takových věcech diskutovat mělo, je tu právě tenhle speciální chlívek, aby se to netahalo do dalších diskuzí.

Funkce "nejnovější příspěvky" se bude v nejbližší době (tzn. snad dokonce v nejbližších dnech) upravovat a rozšiřovat. Přesný rozsah a seznam úprav teď momentálně nejsem schopná říct, ale brzy to vystavím v příslušném vlákně. Snad ti to pomůže takové debaty lépe odfiltrovat.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 10:20
Reakce na Hoolinkah:

Ďakujem.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 12:53
Reakce na opoponax:

Nevyriešime to. Bude tak, ako povedia tí pri kormidle (ak sa bavíme o politike napr.).

To, že tu o tom budeme hovoriť, hádať sa, naťahova, nič nevyrieši. Môžeš sa báť, tešiť sa, protestovať, utekať..ono to ajtak bude podla nich a nie podľa človeka, jednotlivca.

Maximálne sa mezdi sebou "zožerieme" v hádke. (alebo nielen tam...) v nedorozumeniach, v dokazovaní si svojej pravdy.- vieš koho to bude zaujímať. Nikoho.

Každý sa háji svojou pravdou (veď aj ja teraz svojou), je to ľudské, len....smradlavé veci typu politika a iné nepatria na fórum o vôňach.

citace: "...smradlavé veci typu politika a iné nepatria na fórum o vôňach."

nejsem si tak jistá...pamatuju dobu, kdy politika v čechách byla žalostně pod ruským dohledem.......a vůně se nedaly koupit. Takže ráda teď povím svůj názor, že kam noha ruského zachvatčika vstoupí, 70 let tráva neroste.... natož vetiver atd...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 22:55
Reakce na opoponax:

Až teď jsem zaregistrovala tvoji námitku, jestli to bez šťuchání do politiky atd. atd. nejde.

No, podle mého názoru nejde. Neboť nežijeme ve vzduchoprázdnu, ani v Utopii. Navíc, kdybys chtěla naprosto vynechat vnější vlivy, musela bys zakázat například i stížnosti na restrikce IFRA 

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 23:05

Taky si myslím, že to není nic špatného, kdo nechce, ať to nečte. Ale nežijeme v parfémovém vakuu. Zrovna konflikt na Ukrajině oprávněně trápí asi kdekoho. A mít tu nedejbože toho rybího ksichta, asi bychom tu brzy žijí v úplně jiném vakuu. :-\

Offline kwitek
Avatar
130 příspěvků moje polička 13. srpna 2014 23:07

Oprava - žili :-) to ten mobil..

A koukám, že tu Barb mezitím napsala něco podobnýho ;-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 11:22

Ruská "humanitární pomoc" mi připomíná někoho, kdo druhýmu podrazí nohy a vzápětí mu (pro oči kolemjdoucích) podá ruku, aby mu pomohl vstát. A ještě mu přitom štípne šrajtofli.

Fakt chucpe.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 22:43
Reakce na barbucha:

Ja už iba ticho zíram a modlím sa...

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 28. srpna 2014 17:35

Tak už jsou Rusové na Ukrajině oficiálně a čistí si cestu ke Krymu :(

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 10:08

"Jenže Vladimír Putin s Ukrajinou prohrát nemůže. Investoval do toho příliš mnoho politického kapitálu. Doma i v zahraničí pečlivě pěstovaný vůdcovský obraz by dostal děsivou trhlinu.

Proto teď musí Rusko konflikt na východě Ukrajiny eskalovat. Jeho účast je stále viditelnější. Povstalce nahrazují zbloudilí výsadkáři na cvičení. Takový vývoj se může snadno zvrhnout do otevřené mezistátní války.

I proto je třeba najít řešení, které umožní Rusku zachovat si tvář. Které bude moc Vladimír Putin prezentovat jako svoje vítězství. Pro začátek by stálo za zvážení slíbit Rusům to, co hodně chtějí a vlastně stejně mají. Závazek, že Ukrajina nevstoupí do NATO, a Krym."

http://www.novinky.cz/komentare/346227-komentar-rusko-nemuze-prohrat-jan-ludvik.html

Já když tohle čtu, tak se ve mně vaří krev!!!

Chápu, že otevřená válka (se zapojením mezinárodních sil)  je nanejvýš nežádoucí, ale do hajzlu! Copak musí každej uzurpátor dostat, co chce? Musej mu ty slušný lidi za každou cenu ustupovat?! Donekonečna?!

Jakýpak zachovat tvář?! Právě naopak, nechť má každej zločinec z ostudy kabát!!! V tomhle případě hlavně před vlastním lidem  - pro kterej vlastně to veškerý divadlo dělá, páč ostatní svět mu už nevěří - a dávno - ani dobrej den!

Ať i ten vlastní lid konečně vidí, co si tam dosadili za prezenta!

Jak jsem řekla, do ozbrojenýho konfliktu nemá cenu se hnát, ale sakra už jednou, zmrazit dva tři účty je k ničemu. Zmrazit jim to všechno... žádný kšefty, žádný víza, nic! Izolovat!!

Radši se pořádně uskromnit (hospodářská blokáda má samozřejmě dvě strany), než koukat na ten rybí ksicht, jak se i nadále vytahuje... ať se tam požerou mezi sebou! Dokud se s nima bude jedinej slušnej člověk bavit, dokud se s nima budou uzavírat obchody, tak nedaj pokoj. Nikdy.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 10:40
Reakce na barbucha:

"Chápu, že otevřená válka (se zapojením mezinárodních sil)  je nanejvýš nežádoucí, ale do hajzlu! Copak musí každej uzurpátor dostat, co chce?"

...no, hlavně z ještě celkem nedávné minulosti víme, že i když uzurpátor dostane, co chce, ani v nejmenším ho to nezastaví. Peace in our time!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 11:01
Reakce na Hoolinkah:

Přesně tak. Ne náhodou už to hovado mnozí přirovnávaj k Hitlerovi.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 12:19
Reakce na barbucha:

No, jenže to bychom tu nesměli mít například ekoteroristy, placené z Ruska, kteří znemožnili těžbu břidlicového plynu 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 12:54
Reakce na MirkaU:

Co se metanu týče, mohla bych přispět i Otíčkem

Ale jinak bych řekla, že my, takovej trpaslík, si nemůžeme dovolit rozrejpat půl republiky. Prostě na to nemáme prostory... to by mělo cenu jen v případě, že bychom tím byli naprosto soběstačný, a to nehrozí. Tak jenom kvůli částečnýmu snížení závislosti to asi není moc výhodný...

http://www.nazeleno.cz/energie/bridlicovy-plyn-proc-se-o-nem-tolik-mluvi.aspx

Bohužel to Rusku nahrává, to je jasný. Na druhou stranu, sami by měli stát o odbytiště - páč jinak se můžou jít klouzat. Ani pít se to nedá

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 13:02
Reakce na barbucha:

Však už se Vlado na odběru dohodl s Číňanama, ne? (Nebo se ještě nedohodli?)